Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Udice - namena i modeli

Ići dole 
+63
Redtag
Filip
Keno
Maricfly
Stars Member
Waterfall
Zarkotekica
Mic
Marinko81
Angel
Lale
Bahat
Bosko Vulevic
Damirt82
Krajisnik_BL
Gamarus
Djomla-BL
Mohiko
Sale
NMilanovic
Fruk
Raka Hardy
NikolaCG
Ado
Ranko
Oholi2
Fićo
Zeka
Durlanac
Predrag
Sumadinac
Ogi
Masic
Renafly
Mixmaster
Flyfishdude
Sasats
Sagemaster
Cori143
Davor
Mr.Zacoola
Cdejan
Brankoogi
Vlajkoni
Prota "Pacer"
Ervin-Eko
Goran R
MikiTenkara
Rancic
Cakan
DonCarleone
Lepenac
Radojica-pop
Acapapec
Oholi
Murino
Trn
Zox
Sasa D
Djole
Madjoni
Saležupa
Bogi
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptySre 03 Mar 2010, 23:16

Renafly ::

Ja nemam takva iskustva sorry
Možda su tvoji lipljeni pitomiji Laughing Laughing Laughing
ah da zaboravio sam i sledeće,krta je i puca kao led
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptySre 03 Mar 2010, 23:16

Koristite li F110 za suve?

Ja koristim i mogu vam reci da je jedna od najlakših modela od ove firme.
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptySre 03 Mar 2010, 23:21

Sasa D ::
Koristite li F110 za suve?
Ja koristim i mogu vam reci da je jedna od najlaksih modela od ove firme.


Saša...to je udica koju sam u početku koristio pre 8-9 god. Ne sećam se tačno. Baš iz razloga koje si ti naveo...
Sadašnje koje prave..uopšte nisu postojane...čak sam i vratio uvozniko neki broj kesa jer su se u stegi još savijale..F11-2sh i F 15...
odlične od Gamakatsua..i F-16 mi se svidja...ona sa dužim vratom..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptySre 03 Mar 2010, 23:23

Madjoni ::
Renafly ::

Ja nemam takva iskustva sorry
Možda su tvoji lipljeni pitomiji Laughing Laughing Laughing
ah da zaboravio sam i sledeće,krta je i puca kao led

U pravu si, moji su lipljeni pitomiji Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyNed 18 Jul 2010, 12:54

Koje udice koristite za strimere?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyNed 18 Jul 2010, 13:52

Upravo ih motam na udici koja me nikada nije izneverila. Nepoznata firma KUM HO i model 115N.
Ima ih u Srbiji, a izgleda da ih uvozi Magnum iz Jagodine. Pravi se u veličinama 1/0, 2/0 i 3/0, što je
taman za štuke, mladice, moravske bucove i slične nemani.

Udice - namena i modeli - Page 8 Kumho
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyUto 21 Sep 2010, 00:21

Poznata "kuća" i meni nepoznati model barbless udica ...

Udice - namena i modeli - Page 8 Gfg1010

Udice - namena i modeli - Page 8 Barble10


Poslednji izmenio Murino dana Uto 19 Okt 2010, 00:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyPon 18 Okt 2010, 21:09

Deluje obećavajuće, tanka fina, a da li i jaka videćemo...

Udice - namena i modeli - Page 8 P1010474a

Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyUto 19 Okt 2010, 00:36

F16 je dobra udica,ali lako se tupi kada dodje u dodir sa kamenom ili stenom, u sustini nije losa, ja je koristim, medjutim VMC kovanice su za mene najbolji izbor, ako se istupi isturpija se i bude kao nova, nece da se savija i puca. Ima par modela Hayabusa dobrih, uglavnom za strimera nije problem. Sto se tice F110 gamakatsu neko nekoga tu debelo zeza, ja sam uzeo dvadesetak kesa u Italiji i nijedna do sada se nije iskrivila niti ispravila, dok ove u Srbiji su prilicno lose, posebno veci modeli #10 i #12. Moj savet je F11(-2SH) iako predvidjena za nimfe i mokre muve, odlican izbor za suve, nije teska, a dovoljno je jaka. F15 je iskljucivo za mokre muve i nimfe jer je prilicno teska nikako za suve muve. Od malo kvalitetnijih modela mogu da pohvalim Varivas S-2000, odlicna udica, odlicno kaci ribu, Tiemco 100, 102y su odlicne za suve muve, jos uvek mi se nije ni jedna ispravila i onako malo jeftinije a dosta dobre Akita 501, 502, odlicne udice za suve muve, medjutim na manjim brojevima #18 i #20, vrlo tesko vadi veliku ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyUto 19 Okt 2010, 10:07

Ovo što Šumadinac piše o udici F-110 Gamakatsu podseća me na neka moja, slična iskustva. Kada su se pojavile na našem tržištu pre više od jedne decenije, bile su veoma jake i pozdane, a neverovatno lake i oštre. Jednostavno, bile su bez ikakve mane. Sada je sasvim drugačije. Počeo sam da izbegavam te udice, jer se lako krive i nisu pouzdane, osim za lov sitnih riba, poput crvenperki ili bodorki. Ako se u Italiji prodaju F-110 onakve kakve su nekad bile i u našim trgovinama, onda je to vrhunska udica.

Varivas S-2000 mi se pokazala kao odlična na malim veličinama, u lovu lipljena, a veoma loše na većim brojevima u lovu klena i pastrmke. Nasuprot iskustvima sa malim udicama, veće veoma loše kače i vade ribu.

Slažem se i da je Gamakatsu F-11 (2SH) fenomenalna udica, posebno za mušičarenje lipljena. Međutim, i tu treba imati sreće (ili mudrosti), pa ne naići na neko pakovanje sumnjivog porekla. Dešavalo se da se i ona ispravi. Na primer, meni je #16 ispravila nežna bodorka od oko 26 cm, što je nezamislivo za udicu koja je tako "mesnata". Neko nešto mućka sa Gamakatsu udicama, pa ih treba kupovati samo kod proverenih trgovaca.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 19 Okt 2010, 11:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyUto 19 Okt 2010, 10:26

Od gamakatsu udica vec dugo koristim F11-2SH u svim velicinama i F15 za nimfe....nikada nisam imao nikakvih problema i dok je ovih udica druge mi ne trebaju....tiemco 102 sto sumadinac rece je udica vrh i moram ih nabaviti za muve za lipljana...VMC izbegivam isto tako mustad, hayabusa obicno velike za strimere, a koristio sam i krive gamakatsu ne znam tacno koji model da ne trazim sada....tacno je da F11-2SH hoce da se otvore ali samo u odredjenim situacijama i manji modeli, sto po meni nije problem sto se ispravi #16 na 0,16mm ako nezgodno ubode ribu tj plitko....
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyUto 19 Okt 2010, 11:54

Kada se zakaci krupna riba vrlo plitko ili samo vrhom, ispravice se svaka, samo sto nece sve udice da se zabodu pltko, recimo Varivas S-2000 ako ne zabode ribu kako treba osetices kako je samo grebne i izcupa iz usta isto i tiemco 102y. Gamakastu moze da drzi ribu i ako je vrlo plitko zakaci nece da je pocepa kao ova dva predhodna modela, pa zato se od napora cesto ispravi. Sve ima svoje. Za vece brojeve udice Varivas S2000 nisam upucen jer ih nisam ni koristio, a sta ce mi kad do #14 Gamakastu F11-2SH i F11 zavrsavaju posao u vecini sliucajeva, a dosta su povoljnije. Nije problematika kod vecih udica, problem nastaje kod udica manjih od #16 i da je glavna stvar povrsina ubodnog dela i sirina luka. Recimo Akita 501 u velicini #18 i #20, jednostavno samo supadne iz usta ribe jer nema sirinu luka da je zakaci, tek mozda svaka 5-6 riba bude zakacena. Dok 502 ima bolje rezultate, ali ni ona nije nesto posebno snajna u odnosu na TMC i Varivas.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyČet 25 Nov 2010, 15:36

Odlična VMC udica za emerdžere...

Udice - namena i modeli - Page 8 Inakjp
Nazad na vrh Ići dole
Durlanac
Visitor
Durlanac


Broj poruka : 326
Godina : 43
Lokacija : DURLAN NIŠ SRBIJA
Datum upisa : 19.11.2009

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyČet 25 Nov 2010, 21:55

Mix Najjache udice.

ja sam radio neke strimere na njima kupio za neke jeftine pare a ustvari su extra udice
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 EmptyČet 25 Nov 2010, 22:10

Misliš na "Kum Ho"?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Udice - namena i modeli - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Udice - namena i modeli
Nazad na vrh 
Strana 8 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Jig udice!
» Udice - Istorijat
» Udice Partridge
» Udice (originali i plagijati)
» Udice Hayabusa i Venturieri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: