Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako se borite protiv moljaca II ?

Ići dole 
+4
Madjoni
Ivants
Masic
Sasats
8 posters
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyPet 09 Jan 2009, 00:25

Kako čuvate materijale (krzna ,skalpove .....) od ovih i sličnih dosadnih insekata?
Kako se spasiti ako vas napadnu?
Na ovom forumu ima dosta vezaca sa dugogodisnjim stazom koji sigurno imaju iskustva sa ovim problemom.
voleo bih da od njih čujem kako to rade.i
Informacije će biti od koristi i ljudima koji tek počinju da se bave ovim "zanatom"...
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyPet 09 Jan 2009, 00:35

Odlicna tema..

Mislim da je prvenstveno vazno,da sva krzna,sve skalpove,sve koze..sva pera i isperke..drze u zatvorenim zip kesama i nema problema!

Pored toga u svaku kesu ubacim malo parce sapuna..i plus u plakaru,komodi ili vec cemu drzite materjale...stavite malo povece parce sapuna da sa siri miris..i mirni ste.

Medjutim:lavanda,list od oraha,duvan..i takve stvari koje imaju jace mirise,a od kojih moljci beze su proverene i preporucive,ali mislim da je sapun i lavanda estetski najbolje resenja,takodje i zamrzivac u odredjenim situacijam nije lose resenje.


Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyPet 13 Feb 2009, 23:31

Ja sam imao problema sa jelenskom kožom. Stoji mi u vakum kesici i opet su se navukle neke sitne bubice koje su i kesu izbušile i poprilično mi oštetile dlaku. Naravno nista mi drugo nije ostalo nego da sve stavim u zamrzivac i tamo su jos uvek, valjda ce da pocrkaju.

Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptySub 14 Feb 2009, 00:29

ha ha ha ha znajući dobro koja su to "čudovišta" u pitanju čisto sumnjam da im zamrzivač išta može ha ha ha ha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyNed 28 Jun 2009, 17:17

Madjoni ::
ha ha ha ha znajući dobro koja su to "čudovišta" u pitanju čisto sumnjam da im zamrzivač išta može ha ha ha ha ha ha ha ha


Madjo ,

Pa šta je po tebi jedini način da se sačuvaju materijali od moljaca , a da to ne bude atomska bomba ...

P.S. Neki savet, trik ...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyNed 28 Jun 2009, 17:24

Raid kesica pomaze u cuvanju od moljaca.
Krzno ili peruske trebaju da odstoje barem nedelju dana u zamrzivacu pa tek onda idu u kesicu ali obavezno uz raid.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyNed 28 Jun 2009, 18:54

Mislim da je ovo tema za prošlost...daleku! Toliko je sredstava danas na tržištu, pa ne vidim zašto se bojati moljaca!
Nazad na vrh Ići dole
Cicvara
Guide
Guide
Cicvara


Broj poruka : 704
Lokacija : Lešnica
Datum upisa : 10.11.2008

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyNed 28 Jun 2009, 19:18

-Sve ovo što je Mašić naveo(+list duvana, to su naše babe koristile),dakle prirodno,sva ostala sredstva su otrov i netreba ih uopšte unositi u kuću, glavobolje,stomačne tegobe ,nervoza, sve potiče od tih sredstava protiv moljaca i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? EmptyPon 29 Jun 2009, 02:15

NikolaCG ::
Mislim da je ovo tema za prošlost...daleku! Toliko je sredstava danas na tržištu, pa ne vidim zašto se bojati moljaca!
Kad počneš da periš viđećeš Alhemičaru naš Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Kako se borite protiv moljaca II ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se borite protiv moljaca II ?   Kako se borite protiv moljaca II ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako se borite protiv moljaca II ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Famozni FCI test - Mixmaster
» VooDoo protiv uroka
» Kako da koristim CDC
» Kako uloviti beluna ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: