Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uopšteno o Nimfarenju !

Ići dole 
+39
Dalibor Petrov
Mili
Mr.Zacoola
Saleja
Alp
NMilanovic
Renafly
Angel
Milan VB
Mandrak80
Silvio
Djomla
Gamarus
Fly Carpenter
Zeka
Micko
Predrag
Fićo
Sasats
Labud
Oholi2
Los_Pecaros
Gledni007
Sasa Ljumovic
Balta
Sasa D
Murino
Ivica R.
Sale
Radojica-pop
Pajo
Brankoogi
Ervin-Eko
Mixmaster
Sumadinac
Madjoni
NikolaCG
Oholi
Bogi
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
Miky
Visitor
Miky


Broj poruka : 107
Godina : 30
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 12.10.2014

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 EmptyČet 22 Okt 2015, 08:07

Ma ja sam pito jer sam negdje na internetu pročito da j e bolja DT struna ali nije bilo nikakvog objašnjenja zato sam postavio tu pitanje samo iz tog razloga,,,inače sam nimfario samo par puta i to po snjegu na minusu i imo par klenova skocko al opet imo sam suhu muhu kao indikator tako da mi to i nije nešto kreten
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 EmptyČet 22 Okt 2015, 08:21

Zaboravljamo jednu bitnu prednost DT oblika. Kada jedna strana ispuca, ne dajes pare za drugi konac, nego okrenes drugu. Eto, ako ti nije bitan oblik zbog zabacivanja, moze biti zbog dugovecnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 EmptyČet 22 Okt 2015, 08:27

Miky

Internet je širok pojam i svako lutanje samo može da ti stvori konfuziju !  

Ne želim da kažem da je ovo najbolje mjesto, ali je svakako jeste enciklopedija mušičarenja na Balkanu u poslednjih gotovo deset godina!

Zato se koncentriši na pisanja relevantnih sagovornika, a od tvoje volje i rastom tvog iskustva prepoznaćeš ko su oni !  

I naravno kada nešto ne znaš pitaj jer se tako najbolje uči ...       :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Miky
Visitor
Miky


Broj poruka : 107
Godina : 30
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 12.10.2014

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 EmptyČet 22 Okt 2015, 12:23

Jeste da je ovo enciklopedija što se tiče ovog foruma, al ono izd osade lutam po netu i tako čitam svašta onda se sam pogubim,,,

Što se tiče strune ima DT6F i WF5F a štap mi je #4/5, inače nemušićarim dugo jednu godinu i kad sam počeo onda sam koristio ovu WF al mi je trebalo dugo mahanja da izbacim kanap al vjerujem da je to zbog početnog neznanja, e onda sam nabavio taj teži kanap, on je dobar kad bacam na manje distance al čim malo dalje onda mi ga je jako teško digniti sa vode,,,,ove godine planiram metnuti WF pa bi njega i za suhe koristio a u ovo jesensko/zimsko vreme i za nimfarenje
Nazad na vrh Ići dole
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 EmptyPon 02 Nov 2015, 15:19

Gamarus ::
Da budem iskren služio sam se tungsten pastom kod nekih takmičenja i to kradom ko i drugi.
Ali nemogu ovo olovo da svarim jer ću uraditi male gamaruse na 20 i  uz olovo ih plasirati u sve i jedan brzak.
Neznam za Srbiju kod nas je zabranjeno osim na nekim revirima koji se iz ribnjaka poribljavaju kalifom.
Zna da je na dosta voda u RH zabranjeno neznam za sve.
Nekako mi neide ta sačma uz mušičarski pribor o ukusima isto nebih ali meni to nije mušičarenje a vi kako hoćete.
Niti imam pravo da donosim sud o tome niti želim.Znam samo da nebih bacao pare na tugstene da je dozvoljeno jer je po meni lovnija nimfa bez tungstena 1000%.Nemojte da se neko uvrijedi jer to neželim samo to olovo mnogima nije baš ispravno.

Otezavanje predveza, indikator ugriza, vise od jedne muhe...na vecini voda u Hr nije dozvoljeno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 14 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopšteno o Nimfarenju !
Nazad na vrh 
Strana 14 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: