Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lov lipljena suhom muhom

Ići dole 
+33
Waterfall
Murino
Lale
Face90
NMilanovic
Bosko Vulevic
Miky
Stibra
ShoneFly
Bahus
Peja
Stimulator 64
Thymallus
Mohiko
Redtag
Damirt82
MM
Edin-NP
Ervin-Eko
Mixmaster
Sasa D
Labud
Predrag
NikolaCG
Ivica R.
Brankoogi
Keno
MikiTenkara
Davor
Bogi
Madjoni
Sasats
Renafly
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyPon 06 Jul 2009, 22:00

Pre nekih 20 ili koju godinu vise ili manje na Vapi sam pecao skobalja.Preko puta mene je dosao neki od mene tad stariji ribolovac i u ruci mu je bio
brzi pec, ovi stariji ribolovci znaju na sta mislim, i sa odusevljenjem sam gledao kako covek vadi jednog za drugim skobalje na naku malu musicu.
Sasa ovo pisem jer si me podsetio na taj dogadjaj i po meni cak i skobalj kupi suvu muvu koja je za vecinu nas nepoznata ili nemamo vremena za
eksperimentisanje.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyPon 27 Jul 2009, 15:19

Ovakvi kada mi pokupe suvu muvu, skoro da i ne primijetim...samo mali kolobar oko imitacije...

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 2625
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptySub 08 Avg 2009, 20:12

Prevariti lpljena suvom muvom ođe....Ivo Vlahović u akciji po "ljutim" brzacima.....

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Img3696

Ili ođe.......Svima znan Štetočina(IvicaR) na mirnoj ,dubokoj vodi......


Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Img3699c
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyNed 09 Avg 2009, 20:11

Kako se peca sa suvom muvom na udici 16, na ovakvom brzaku?? Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyNed 09 Avg 2009, 20:17

Sasats ::
kako se peca sa suvom muvom na udici 16 na ovakvom brzaku?? Ufffff

Na pamet ha ha ha ha ili na sreću Laughing Laughing Laughing Laughing

Ja ne vidim muvu tako malu na ovakvim mjestima i najčešće bacam nešto veće..... a kad ne vidim muvu, bilo na ovakvim mjestima ili pred mrak,
koristim staru foru: bacim, brojim do tri i dižem strunu laganije malo......što se zakači zakači Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyNed 09 Avg 2009, 20:47

Slična tehnika "na sreću" se veoma koristi kod mene.....samo su u upotrebi trokrake i malo se jače povlači ha ha ha ha


Poslednji izmenio Sasats dana Pet 25 Sep 2009, 20:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyNed 09 Avg 2009, 21:17

Sasats ::
slicna tehnika "na srecu" se veoma koristi kod mene.....samo sto su u upotrebi trokrake i malo se jace povlaci ha ha ha ha

To ti je zastarela metoda, lepo odsečeš parče mreže 1 * 2 vežeš za kraj najlona, malo otežaš i baciš.
Ne moraš da vučeš povuče riba kad se upetlja ...

To ti je Brodarevski sistem help 1
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyNed 09 Avg 2009, 21:55

Sasats ::
slicna tehnika  "na srecu"  se veoma koristi kod mene.....samo sto su u upotrebi trokrake i malo se jace povlaci  


He he.....izem ti vic Ufffff

Srećom lipljen ne može da se lovi na grebanje, a i manje više ni ronioci mu ne mogu ništa Laughing  Laughing  Laughing

Nijesam mislio to na sreću u takvom smislu....lipljena po Tari ima svuda....i na ovakvim mjestima đe bi trebalo da bude samo pastrmka scratch  scratch  scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyČet 17 Sep 2009, 18:16

Kada pecam lipljana suvim musicama pokusavam da sto vise usporim musicu a da pri tome musica ne para vodu,takodje na mjestima gdje znam da je lipljan volim da drzim musicu u mjestu sto duze.Na mjestima gdje brzak ulazi u veliki vir musicu bacam u brzak i musica bukvalno uplivava u vir,a kada bacam direktno u vir bacam pri kraju pjene tako da musica ide obodom matice i ulazi u mirnicu gdje je najcesce lipljan napada.Mjesta koja su takodje,po mom misljenju,odlicna za krupne komade lipljena su mjesta gdje rijeka pravi krivinu pa ona tisina sa unutrasnje strane gdje se voda bukvalno vraca nazad i vrti u krug,na takvim mjestima se gomila velika kolicina hrane i cesto se tu negdje krije krupna riba,narocito lipljan.Najcesce ga lovim imitacijama jednodnevica,tulara i pupama koje idu 1-2cm ispod povrsine.Oktobar Novembar su mi omiljeni mjeseci za lov lipljana jer ga je tada moguce pecati od zore do mraka. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyPet 18 Sep 2009, 17:13

Ivica R. ::
Oktobar Novembar su mi omiljeni mjeseci za lov lipljana jer ga je tada moguce pecati od zore do mraka. :ziveli :
Apsolutno se slažem.........jedva čekam da ovo lišće više počne da žuti i opada a srebrni da počne malo više da jede Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptySre 09 Jun 2010, 09:41

Lipljen hoće ponekad i nešto veće scratch

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Sl374210
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyČet 30 Sep 2010, 21:58

A sad je vrijeme za nešto sitnije vel 18-16,,CDC jednodnevnice ,Klinkovi , mravci ....

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Sl375391

Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptyČet 30 Sep 2010, 22:11

Oće,oće...samo mu treba ponuditi! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptySre 06 Okt 2010, 09:53

BWO moj favorit i jos neke ne manje od #16 a i #14 "bandit" mi je omiljen...:)
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 EmptySre 06 Okt 2010, 19:45

Predrag ::
BWO moj favorit i jos neke ne manje od #16 a i #14 "bandit" mi je omiljen...:)

Davaj muve na viđelo :king:

"Bandit" je jedna od najboljih muva za Taru,gornji tok...maltene sve veličine ove poznate mušice,od 16 do 10
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov lipljena suhom muhom   Lov lipljena suhom muhom - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lov lipljena suhom muhom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Lov lipljena po mjesecima
» Lov lipljena nimfama
» Oporavak lipljena od uboda!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje lipljena-
Skoči na: