Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !

Ići dole 
+34
Goran
Mohiko
Alp
Bahat
NMilanovic
ShoneFly
Nemanja79
Saleja
Sasats
Damirt82
Gegula
Mafke
Nikolats
Sale
Mr.Zacoola
Crni
Durlanac
Predrag
Mixmaster
Pex
Goran R
Falco
Prota "Pacer"
NikolaCG
Brankoogi
Ersin
Ervin-Eko
Cakan
Keno
Cicvara
Ekoljuba
Madjoni
Oholi
Murino
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:33

Madjoni ::
Ekoljubo,da te pitam nešto drugo......misliš li ti da čuvar današnjeg Ejvona,zviždi kormoranu da ga otjera sa rijeke?

Ne znam dali zvizduce ali znam da se koriste na ribnjacima koriste zvucni topovi za teranje kormorana!
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:35

Kao sto rekoh posto protivzakonito ubijate kormorane onda se ne bunite kad neko ubija pastrmke!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:38

Vidiš,ja za razliku od tebe baš i ne vjerujem mnogo Jevropejcima i Jevropi uopšte.......više sam skloniji mišljenju da mu ipak zvizne...........ali taj zvižduk(stara lovačka fora) je samo da se kormoran okrene za djelić sekunde da mu lakše dođe glave

P.S. NikolaCG, volio bih više no pare da mi je dovesti ove "zaštitnike " na Skadarsko neđe u jesen "da pitaju jesu li ovo došli u Bejrut"
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:39

Ekoljuba ::
Kao sto rekoh posto protivzakonito ubijate kormorane onda se ne bunite kad neko ubija pastrmke!

Ljudi su iz Crne Gore možda dole nije protivzakonito!

A ni u Evropi više nije protivzakonito, jedino će to kod nas u Srbiji biti protivzakonito pošto naš parlament radi ˝brzinom svetlosti˝...
Placko
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:40

Ekoljuba ::
Kao sto rekoh posto protivzakonito ubijate kormorane onda se ne bunite kad neko ubija pastrmke!

To ti je isto ko da si rekao:

Kad protivzakonito ubiješ vuka, ne bunite se kad oni ubijaju ovce! Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:42

Ekoljuba ::
Kao sto rekoh pošto protivzakonito ubijate kormorane onda se ne bunite kad neko ubija pastrmke!
Malo oko zakona o lovu.....može li iko živi vjerovati da je kod nas vuk ( lisica, divlja svinja.......duga je lista ) nezaštićena divljač?

To znači da je dozvoljen svaki mogući način lova, do trovanja, ubijanja mladunaca i slično.....
Placko

A vidra je zaštićena scratch scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 13:59

Uh...odosmo daleko ljudi, zakon, ne zakon, dobro, loše i ne znam šta još.

Imam dobar kotlić u kom rado spremam divljač, pa zato imam namjeru da spremam KORMOPAPRIKAŠ ali volio bih da budete moji gosti...
(ekolozi ,lovci, ribolovci...)...

Ostaje samo termin, kad i dje stvarno ha ha



Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 14:00



Bravo care skocko
Nazad na vrh Ići dole
Prota "Pacer"
Visitor
Prota


Broj poruka : 416
Lokacija : Beograd,Srbija
Datum upisa : 04.05.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPet 26 Jun 2009, 16:00

Priča koja će se stalno ponovljati...u nedogled Placko
Tako valjda i treba ...

LINK
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mušičarenje.forum3.biz
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 10:40

NikolaCG ::


Kad protivzakonito ubiješ vuka, ne bunite se kad oni ubijaju ovce

Uskoro ce i vukovi biti zasticeni posto su celoj Evropi zasticeni sem u Albaniji, Bosni i Srbiji!

A ti Nikola se malo informisi na temu zanacaja vuka u ekosistemu pa da nastavimo raspravu!
A za pocetak prestani da budes krivolovac!
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 10:46

Sve nek zaštite,i vidra neka ostane i dalje zaštićena ali kormorani moraju da se svedu na neki biološki minimum!
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 10:47

I Nikola samo da ne pomislis da te napadam samo mislim da nemas prave informacije! Ja sam isto prosao kroz lovacku fazu u zivotu ali sam to napustio. Ubijao sam Misare i druge grabljivice jel sam mislio da je to nesto lose ali sam vremenom naucio puno toga i ukapira u kakvoj sam zabludi bio i batalio lov kao simbol takvog odnosa prema prirodi (dobre i lose zivotinje).
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 10:49

Brankoogi ::
Sve nek zaštite,i vidra neka ostane i dalje zaštićena ali kormorani moraju da se svedu na neki biološki minimum!

Kod kormorana je najverovatnije i potreban neki oblik kontrole ali to ne treba da se pretvori u masovnu histeriju i hajku na ove ptice.
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 10:58



Drago mi je da smo se napokon složili.Posmatram zadnjih par godina populaciju kormorana na Limu kod Prijepolja,i čoveče to se množi ko miševi.A ribe je sve manje,bukvalno je svake godine kormorana više za trećinu(ako ne i više).Ranije ih je bilo samo na jezeru(akumulacija Potpeć),a prošle godine sam ih viđao kako lete uz Lim i odlaze prema Crnoj Gori i uveče se vraćaju.Znam jedno mesto na periferiji grada koje je bilo prepuno Klena,za samo jednu zimu kormorani su ga istrebili. Placko
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 EmptyPon 29 Jun 2009, 11:14

Ekoljuba ::
I Nikola samo da ne pomislis da te napadam samo mislim da nemas prave informacije! Ja sam isto prosao kroz lovacku fazu u zivotu ali sam to napustio. Ubijao sam Misare i druge grabljivice jel sam mislio da je to nesto lose ali sam vremenom naucio puno toga i ukapira u kakvoj sam zabludi bio i batalio lov kao simbol takvog odnosa prema prirodi (dobre i lose zivotinje).

Napadaj ti mene slobodno,niko ti ne brani...ovo je "demokratski" forum,moje je da razmislim o tome! A evo ti i odgovora:

Lovac jesam, lovim ISKLJUČIVO ptice selice i isključivo u sezoni lova, najviše ŠUMSKU ŠLJUKU, i PREPELICU,PATKE I GUSKE! Ponekad i Jarebicu kamenjarku ali kako je KRIVOLOV na nju učinio da je mnogo malo ostalo,odustao sam od lova na nju,više je i ne pucam kad ih nadjem ili od jata odstrijelim (ponekad) samo jednu! Osim par zečeva,jedne lisice,NIKAD nisam ništa drugo ubio...a imao sam prilike (Meče,Srna,Jelen,divlja mačka,VUK i dosta toga još).Nikad ne idem u lov van sezone i uredno plaćam dozvole i pridržavam se pravila!Nikad ne lovim noću! Toliko o mom KRIVOLOVU!

Kormorani prave veliku štetu, činjenica je da su globalni problem, neko ih štiti a neko kudi, JA ne idem ISKLJUČIVO u lov na ovu (smrdljivu) pticu, ali kad mi dođe na puškomet,sjetim se slika i reportaža o "masakru" ribe koji su ove (smrdljive) ptice napravile,pa sa MERAKOM, opalim po njima! Nisam ,niti ću, veliku štetu napravio brojnosti ove populacije i MISLIM da činim dobro. Ako kojim slučajem pročitam,čujem, da više kormorani nisu problem,NIKAD neću opaliti metak na njih!
Zdravo!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !   Kormorani (i dr. ptice ribolovci) ! - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kormorani (i dr. ptice ribolovci) !
Nazad na vrh 
Strana 4 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Vidre... !!!
» Divlje patke i druge ptice i fly fishing
» "Kolege" ribolovci !
» (Ne)Savesni ribolovci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: Ostali stanovnici voda i priobalja-
Skoči na: