Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TLT tehnika

Ići dole 
+9
Gabriele CH
Murino
Ivandrago
Veljko V.
Zox
Radojica-pop
Bogi
Zeka
Saležupa
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 09:06

Za naše rečice ova tehnika je najbolja, jer nemate gde da se razmašete za pola kanapa a kamoli da izbacite ceo kanap...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 09:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bogi je ovde na kolenima ali se to ne vidi zbog ugla slikanja


Poslednji izmenio Salezupa dana Ned 18 Maj 2008, 09:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 09:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 09:22

i rezultat......
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 09:37

Za sada samo slike,vrlo brzo i komentari uz slike da bi se videla precizna primena na vodi u ribolovu da bi ste lakše lovili :ribe:
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 12:36

Sale,bez ljutnje,ali po tećoj slivi vidim da to nema veze sa TLT tehnikom,bar onom varijantom koju mi je na Ribniku dva sata objašnjavao njen tvorac .TLT je tehnika zabačaja sa strane i žestokog underčininga.Čisto sumnjam da si to sve upražnjavao.I ko što Aco reče,nemojmo izmišljati toplu vodu,svi se odavno njom peremo.Samo je jedna TLT u izvornom obliku,a ovo nije njena čak ni varijacija.

Ali, :don't worry: ,bit će pokazana,nadam se ,već na sljedećem nekom EFFA mitingu od strane naših instruktora.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 15:39

Zeka ::
Sale,bez ljutnje,ali po tećoj slivi vidim da to nema veze sa TLT tehnikom,bar onom varijantom koju mi je na Ribniku dva sata objašnjavao njen tvorac .TLT je tehnika zabačaja sa strane i žestokog underčininga.Čisto sumnjam da si to sve upražnjavao.I ko što Aco reče,nemojmo izmišljati toplu vodu,svi se odavno njom peremo.Samo je jedna TLT u izvornom obliku,a ovo nije njena čak ni varijacija.

Ali, :don't worry: ,bit će pokazana,nadam se ,već na sljedećem nekom EFFA mitingu od strane naših instruktora.
pa zeko tamo gde je neophodna tu se i primenjuje.......sale je rekao to uopšteno ne mora se tvrditi odmah da nije to to, normalno je da gde ti nije neophodna TLT tehnika da je ne moraš ni koristiti........a to da se TLT koristi na ovakvim vodama itekako se koristi.......

a ta TLT što ti kažeš u izvornom smislu i da je jedna jedina da ti pojasnim malčice.........ja znam bar tuce mušičara koji neznaju ni koje Aco Ivanović ni koje Ginter ni koje Belasone pa koriste uveliko tridesetak godina TLT tehniku a da i ne znaju kako se zove, a upražnjavaju to svaki dan, a pravo da ti kažem ni ja nisam do juče (nemoj bukvalno da shvatiš) znao šta je TLT tehnika, a primenjivao sam je normalno u datoj situaciji na vodi kao što primenjujem mnogo toga a da i ne znam kako se zovu takvi zabačaji ni dali ih je neko registrovao kao posebnu neku tehniku........stoga ti meni možeš da pričaš šta je TLT tehnika i koje izmislio ali šta će ti reći oni stari mušičari koji nisu ni čuli za naziv tih zabačaja, a to već dugo koriste...ti u većini situacija na ovakvim vodama moraš da primeniš hteo ne hteo TLT tehniku........a i ne vidi se lepo na slici zabačaj jeste sa strane vidiš da je krošnja drveta meni iznad glave, na ovoj reci nema tri vira ukupno na kojim možeš da se razmašeš preko glave tj. normalno nego je u većini slučajeva sa strane i recimo štap tridesetak santimetara nad vodom i pod krošnjama obližnjeg rastinja........da bih bacio tamo gde si zamislio.........

i TLT sa zabačajima sa strane ne moraju uvek da prođu sa žestokim underčiningom ipak ne leti to daleko, sve to može fino i polako da se izvede.....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 16:07

Slažem se ja s tobom,Bogi,da ljudi koriste mnoge stvari,a da ni neznaju kako se zovu.To što ti koristiš i o čemu pričaš NIJE TLT,nego prilagođena tehnika ispod ruke(underhand).Već ti rekoh da kod TLT koristi žestok underlining,tj struna je i do 4 klase lakša od štapa.Drugo,štapovi su kratki,do 7,5 stopa.Treće,predvez je dužine od 4 do 6 metara.E,ako tako imaš podešen pribor,onda da divanimo dalje o TLT.Ako ne,nemojmo brkati babe i žabe.TLT je striktno TLT.Varijacije na temu su dozvoljene i po meni vrlo potrebne,ali se moramo držati osnove i nastanke i načina primjene same tehnike.Ja se do sada nisam ni usudio razgovarati na tu temu,mislio sam da su to izmislili jer su sirotinja(čuj italijani sirotinja),ali nakon razgovora sa masterom EFFA Balassoneom,neke stvari su se promijenile.Dakle,sve je dozvoljeno,i prijeko potrebno,jer bez inovacija,cijela stvar odumire,ali,recimo popu pop,a bobu bob.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 16:42

Zeka ::
jeste Zeko u pravu si ti, ali zašto to mora samo tako kao što su italijani napisali...........ono što ja hoću da ti kažem je da razni vidovi tehnike u kombinaciji sa TLT tehnikom mogu proizvesti sasvim nešto drugo tj. prilagoditi se datim uslovima u saobraćaju.......
znaš kako Zeko ja sam brate sit tih tehnika i ne volim takvo mušičarenje u kojem su pojedini likovi propisali neka pravila npr. predvez dužine 4-6 metara to mu se na ovakoj reci svodi ma mušičarenje sa predvezom bez dodatka kanapa.........ono što hoću još da ti kažem je da ljudi shvate da ako se ne drže tih pravila neće ni uloviti ribu........kao i za muve ne mora značiti da pojedine muve se moraju napraviti po datom receptu....pa kad ja napravim kao ono zečje uvo iz radionice jedan dobar prijatelj mi kaže nije to zečje uvo to nije po knjigama nema rep, a ja mu doduše nisam rekao da se zečje uvo u stvari osnovna varijanta i zove zbog toga što se cela izrađuje od materijala zeca, a da je najmanje bitno dali ima ili nema rep........znači ja poštujem sve mušičare i sve velikane mušičarenja kao što je i Belasone ali zašto predvez 4-6 m, može on da bude i 2 m zašto da ne, mimo pravila ili se većina mušičara drži baš tih pravila, ja mislim da je TLT jedna od moćnijih tehnika koja se najmanje može propisati nekim pravilima kao ono - samo ovako i nikako drugačije.......iskreno zeko ja mislim da je to u mušičarenju nemoguće u svakom pogledu ipak najviše važi pravilo na vodi...prilagoditi se datoj situaciji...
i normalno je sa toliko dugim predvezom siliš zabačaje sa strane, a da ti se sve to ispravi na vodi.......još jednom ti kažem u pravu si ti, ipak je to lik kao što je Belasone usavršio tu tehniku do maksimuma, ali to je za mene silovanje........gde ću ja na ovakvoj vodi da koristim TLT, a mogu, sa toliko dugim predvezom i tolikom žestinom...to kad bih koristio tako kako su oni zacrtali umesto da zabacim u vir ispred mene ode muva sa sve predvezom u onj drugi poviše..... neznam opet kakve su italijanske reke ali na ovim pojedinim ovde to ne pije vodu na takav način........i bez ljutnje ovo je neko moje mišljenje najviše sam voleo u srednjoj školi da bocnem profu iz matematike da mi dokaže zašto je 2+2=4 zato i imam takav stav da kršim sve propise, eto jedan je od njih da ja lično za ovakve reke sam pravim predveze onako kako meni odgovaraju, a ne kako je propisano.....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 16:52

Bogi,neznani druže,ja šumom ti drumom...Nemam ja ništa protiv toga što ti radiš.Pa osnova postojanja ljudskog roda je snalaženje,iliti intiligencija(Da se neko ne naljuti,pišem kako ovdje treba).Normalno da se ti prilagođavaš svom terenu,imaš svoj pristup problemu i riješavaš ga kako znaš i umiješ i kako vidim to daje rezultate.Tako i treba.ALI;TO NIJE TLT.Zovi ti "bogi nature" tehnika ili Bogi-tlt,ja nemam ništa protiv,dok god je efiksno,ali nije izvorni TLT.I ja izmišljam i kombinujem.Svaki dan treniram,što ba vodi ,što na livadi.To treba da vidiš,kuku na šta liči.Ali,ako lovi ribu,nema veze što nije lijepo za oko.Samo udri po svome,daje rezultate,a TLT nek Belasone prikazuje na mitinzima.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 17:48

Bogi izvini ali ovde se sa Zekom slažem 101%! Nemoj mo pričati, a daleko od toga raspravljati o nečemu što i nismo videli! O TLT tehnici sam našao samo jedan video klip i jedan šturi post i ništa više. Voleo bih da vidim na delu šta je to u stvari i valjda hoću, nekad i tek tad možemo pričati šta smo videli, i ništa više!!! Pravila postoje i u načelu treba ih poštovati a kršenje je kažnjivo! Kao prvo treba znati prevod skraćenice TLT!? Koja najgore prevedena glasi, Totalna tenzija nad strunom, tu nema stopa uočljivog posebna su strune i štapovi i sve je to nastalo zbog potrebe,... a posle sve ostalo!? Ne zamerite mi nikako jer mi to nije bila namera!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 18:00

Upravo tako Pope,nema stopa,a sam pribor je kao što gore pomenuh.Inače TLT je skraćenica od Tehnika di lancio totale,a ja bih to preveo kao tehnika totalnog lansiranja(strune).A da je i Bogi u pravu,potvrđuje intervju sa Claudiom balassoneom u "Mušičaru" br.2.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 21:52

Zeka ::
Upravo tako Pope,nema stopa,a sam pribor je kao što gore pomenuh.Inače TLT je skraćenica od Tehnika di lancio totale,a ja bih to preveo kao tehnika totalnog lansiranja(strune).A da je i Bogi u pravu,potvrđuje intervju sa Claudiom balassoneom u "Mušičaru" br.2.
Zeko ja rekoh najgori prevod, jer ga ja tako shvatam!? TLT za mene je je još uvek enigma!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 21:57

Nisam ni ja puno odmakao u tome.Najviše me j*** što moram komplet da mijenjam pribor.Zapravo mi treba kratak štap,a sve ostalo je lako izvedivo.Tako da i dalje ostajem kod "owerhead" bacanja,a TLT ubacim tek da ne zaboravim šta mi je maestro Balassone pokazao.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika EmptyNed 18 Maj 2008, 22:09

Pajz ovo!? Nekad u neimanju mušičarskog kanapa, jer je nekad bilo teže njega nabavit nego kilo dopa mo0rao sam da se snalazim da bi uživao u mušičarenju!? Običan monofilament 0,45mm sam kuvao u slanoj vodi 1:3 sat vremena da bi mi omekšao!? Posle te operacije sam vezao predvez pola metra 0.35 pa isto 0.0.40 pa 050 pa 0.45 pa 0.40 pa 0.35 pa o.25 pa 0.18 pa 0.15 sve od po pola metra kako bi dobio GLAVU a nisam ni znao šta je to jer mi je tako izgledalo, a ispostavilo se tačno, da ću lakše da bacam sa tim!? To skrpljeno "čudo" za mene je bilo otkrovenje jer sam sa tim mogao da dobacim možda i 20m a sigurno 15m!! Kada me je Gospodin Pinda zamolio da mu to demonstriram,.... možda mi danas to sve pomalo liči na TLT!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TLT tehnika Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TLT tehnika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Ruska tehnika FC-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: