Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TLT tehnika

Ići dole 
+9
Gabriele CH
Murino
Ivandrago
Veljko V.
Zox
Radojica-pop
Bogi
Zeka
Saležupa
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 22:15

Ne znam gosn Pindu,ali vidim da si zapravo ti započeo sa TLT.Meni se ,ko što i napisah,prvenstveno učinilo da je TLT nastao zbog neimanja,iz bilo kog razloga,a da je danas samo ussavršen i prilagođen današnjici.U svakom slučaju,kad se vidimo,nekad,podsjetime da ti prenesem ono što sam tamo naučio,pa ti onda uporedi i primjenjuj ono šta ti odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 22:21

Zeko, kako se beše ono zoveš, nerviraju me ovi nikovi!!! Ma nisam, valjda ništa ja započinjao, a ponajmanje TLT samo kažem da me to danas možda malo asocira na nešto slično tome!? Momčilo Pindić je jedan naš zemljak koji je imao sreće mnogo više nego što je svestan, jer danas živi ko penzioner u Banja Luci, EJ!??
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 22:58

Saša Zec - Zeka.A što se tiče sreće,bolje se roditi bez one stvari,nego bez nje.Ao je imaš,sve dođe na svoje.Inače sam još uvijek u pripremnom periodu za kupovinu kuće na ribniku,ali o tom potom.Mada,valja već sad misliti na penziju,a ko je doživi,pa,imao je sreće.

TLT,ostavimo je za vodu,kad se vidimo,a do tada,BISTRO.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:18

Saša druže neznani možda si me loše razumeo? Nikada ja nisam tvrdio ni sebi ni drugima da nešto znam, ili daleko bilo da sam nešto izumeo, glupost!!! Samo sam ovde hteo da kažem da možda sad pomalo kapiram šta je TLT i ništa više!!! A nadam se da me zoveš kao gosta, u ako da bog, što skorije tvoju kuću kraj Ribnika :yes:
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:25

:yes: i tebe isve ostale.Samo je kuća u mjestu Ribnik,ali je na Sani.Malo poslje sastavaka.Ali ni revir nije daleko.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:29

Zeka ::
:yes: i tebe isve ostale.Samo je kuća u mjestu Ribnik,ali je na Sani.Malo poslje sastavaka.Ali ni revir nije daleko.
lol! lol! Pa ti nemaš dušu Laughing Laughing SAMO NA SANI :64: PA PUSTI NAS DA SPAVAMO AMAN Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:33

Pa znaš kako,nije na Sani,nije vodenica,ima jedno dvadeset metara od Sane,plac joj udara na onu pitominu.Al ima problem.Ljeti nemereš spavat kraj otvorenog prozora koliko šumi Sana,moraš svaki čas trčati u WC ili ode u krevet,ako ti je samo malo slabija petlja. :good night:
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:36

Ma je**š spavanje u takvoj lepoti :skocko: E tako nastaju vrhunske tehnike mušičarenja!!!! Kao i pomenuti TLT, na vodi ;)
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:50

ne radi se ovde o tvrdnjama daleko od toga gos,n Balassone je lepo objasnio da je to tehnika prilagođena rekama sa mnogo rastinja što znači zabacivanje same muve negde pod samo granje i još kaže sam on da je tehnika bočnih kratkih zabačaja......normalno gde se ne može mušičariti drugim tehnikama........nismo mi ništa izumeli, ali ja lično često koristim kratke bočne zabačaje, e sad ne koristim onim priborom kojim je master propisao opet se prilagođavam nekoj mojoj varijanti što sam hteo da kažem na samom početku i ako TLT ima neke određene kriterijume u sprezi sa štapom, predvezom i kanapom ne moramo se uvek toga držati kao pijan za plot, ja hoću još da dodam da verovatno mnogo nas koristi takve kratke i bočne zabačaje, a do skora nije ni čuo za TLT tehniku ipak nije to neka babaroga ja znam da i ja imam još mnogo toga da naučim i možda neke tehnike jednostavno se neću ni truditi da savladam jer ne vuče me to da polažem za instruktora pa sad moram sve da znam, dovoljni mi je da znam da se na malo perja, vunice i konca može prevariti riba, lepo uslikati, i odmoriti mozak pored vode od svih obaveza i rasteretiti se svih stresova koje nas prate kroz život..........nekada je ovo sa pravom bio sport samo za odabrane neće valjda tako i da ostane.......
to bi bilo to o TLT tehnici od gos,n Claudio Balassonea
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:53

a vas dvojica promašiste temu baš ste se lepo raspričali............jel ima mesta na toj sani za goste ako se nađu u tom delu balkana...........
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyNed 18 Maj 2008, 23:59

Bogi ti i dalje teraš po svom i tačka. Ako tako i trba al znaj Balasone nije izmislio TLT nego je samo usavršio! A ono što mi radimo možemo da uporedimo sa TLT-om onda kad to budemo videli i tu je za mene KRAJ!
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyPon 19 Maj 2008, 00:05

Radojica-pop ::
Bogi ti i dalje teraš po svom i tačka. Ako tako i trba al znaj Balasone nije izmislio TLT nego je samo usavršio! A ono što mi radimo možemo da uporedimo sa TLT-om onda kad to budemo videli i tu je za mene KRAJ!
neznam što se nerviraš oko toga.......on je tako izjavio šta ima da teram po svom.......obrati malo pažnju.......
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyPon 19 Maj 2008, 00:13

Obrati i ti, " muka nas je naterala da je osmislimo,..." A ne muka me je naterala da je osmislim! I ne nerviram se nego mislim da nismo ni mi ni bilo ko trenutno kod nas kopetentan da tvrdi nešto o ovoj tehnici jer nam je svima strana!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyPon 19 Maj 2008, 01:36

Ajde da nastavimo sa ovom "famoznom" tehnikom Ufffff
Koliko sam ja shvatio ona je vrlo stara a slovenci je vrlo rado koriste jako dugo. Uostalom poznati štap "Soča"180 je bio #5-7 a stavlja se struna #1-3 i upravo je za njihove male reke a opet Gos Balesone ga je usavršio do nekih krajnjih granica i žao mi je što nisam bio u prilici da to vidim.
Dopada mi se stav da sve bude u nekoj nomenklaturi da se zna šta je šta samo da bi se bolje razumeli a da nemoramo da gestikuliramo i odmah se hvatamo za štapove :yes:
Uostalom ne postoji tehnika koju je neki savremenik izmislio a da je niko nikada nije koristio. Oni su jednostavno samo postojeće usavršili, dali joj ime i postavili neka pravila. Naravno niko nam ne brani da u razgovoru koristimo izraze kao što su slično TLT-u ili moj TLT jer ako znamo šta je TLT biće nam jasno o čemu se govori
(Nesretni TLT je ovde samo kao primer :ziveli : )
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 EmptyPon 19 Maj 2008, 15:06

Zox ::

Uostalom ne postoji tehnika koju je neki savremenik izmislio a da je niko nikada nije koristio. Oni su jednostavno samo postojeće usavršili, dali joj ime i postavili neka pravila. Naravno niko nam ne brani da u razgovoru koristimo izraze kao što su slično TLT-u ili moj TLT jer ako znamo šta je TLT biće nam jasno o čemu se govori
(Nesretni TLT je ovde samo kao primer :ziveli : )
bar neko razume šta sam hteo da kažem........
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TLT tehnika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TLT tehnika   TLT tehnika - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TLT tehnika
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Ruska tehnika FC-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: