Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 20:39

Pametni ljudi su izabrali da nam svoje zive ribe rentiraju , a mi smo odabrali da svoje ribe pojedemo i to dok su male.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:08

Gamarus ::
Mix nisam nikad probao bucova ostavi jednog većeg da ga ispečem:Rekao sam ti da ih kod nas nema nadam se da je ukusan.Ali te velike što nepuštaš šta će mi mali da moram praviti tri kile krompir salate.

Nisam ga ni ja probao ali kažu da je odvratan ,pun kostiju i meso mu se oseća . Kažu da je Ok za riblju paštetu kada se lepo izmelje i ubaci mnogo začina da
mu ubije opor ukus .
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:23

Shone jednu želju imam ali nekoliko vrsta ribe.Tolike godine lovim nit soma ,amura ,nisam probao.Lovio sam na Vranjskom jezeru u Hrvatskoj gdje su svi štuku lovili na kedera ja išao sa njima kampovat pa na mahač svoju prvu štuku skoro dvije kile.Ulovio sam grgeča izvrsna riba za jesti a uzimaju bijelog strimera na površini kao ludi.Soma niko nije uhvatio njega ću kupit u ribarnici,a za bucova ako tako kažeš i netreba mi ko ni šaran ili linjak.Kod nas toga nema ali zato štuke ima dosta vidim da je to tvoj fah.A lipljan i pastrmke dominiraju u gornjem toku Une.A u donjem plotica ,klen ,skobalj,mren i mladica.Bistro drug.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:32

Milance ::
... Ja puštam sve bucove koje ulovim već 20-tak godina. U toku poslednje 2 nedelje ulovio sam ih tridesetak (najviše 11 na izlasku) ali nijedan nije bio veći od 1kg...

Dobro, ali ipak moramo (iskusno) ovo podeliti sa dva i oduzeti koji cm, znajući koja te je muka ovde naterala. Dakle, teško da je išta bilo preko 30 cm, mereno do korena repa. Na tvoju sramotu, to je minimalna mera za tu ribu.

Ostaje činjenica da, ako si ih sve puštao, to je zbog toga što bi, u suprotnom, bio kažnjen sa po 2000 dinara po komadu, a ne zato što si savestan ili pristalica C&R običaja.


Eeeeeh, Kiflo, neznani junače, ima mnogo gorih od tebe. Ti bar nisi licemer. Šta pobiješ, slikaš i zakačiš na FB. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:35

Istina je Gamaruse ,barem tako svi ovde pričaju ,ne sumnjam da lažu . Što se tiče bandara (grgeča) ni njega nisam probao ali kažu da je ukusan kada se lepo ifiletira . Jedino od rečne ribe što sam jeo je som ,smudj i pastrmka . Som mi nije nešto a smudj je odličan kao i pastrmka . Štuku sam jednom probao pre milion godina i zgadila mi se jer je smrdela na mulj .U svakom slučaju više volim morsku ribu mada je na žalost nešto slabo jedem u poslednje vreme .Što se tiče FF nekako mi je štuka najdraža ,oduvek me je fascinirala prvenstveno zbog izgleda i agresivnosti kojom napada plen a i zato što me je ujela za prst kada sam bio baš klinac od nekih 10-11godina . Sada im se svetim sa strimerom :-)
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:41

Dobar si lipljana nisi probao,mladicu,a štuke kod nas ne smrde jer su riječne na Sanici su najslađe probao sam jednu prošle godine me častili.A grgeča moraš klještima oderati pa jesti filete ko med je,makar onaj sa Sklopa i Vranjskog.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:50

Nemamo mi ovde te ribe ,imamo samo ove iz mirnih reka ,jezera i bara punih mulja .Mladicu ne bih ni jeo jer je ugrožena ,nisam je nikada ni pokušao da lovim ,možda bih probao jedino lipljana a i njega sam mušičario samo jednom u životu na Rzavu ,ulovio i pustio ih nazad.

Čak mogu da kažem da nisam nikada niti jednu pastrmku odneo kući ,prvenstveno zato što mušičarim na reviru Gradac koji je C&R only ,ostale reke sa pastrmkom su mi baš daleko .


Poslednji izmenio ShoneFly dana Uto 27 Nov 2012, 22:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:50

Gamarus ::
Mixe nisam nikad probao bucova ostavi jednog većeg da ga ispečem:Rekao sam ti da ih kod nas nema nadam se da je ukusan.Ali te velike što nepuštaš šta će mi mali da moram praviti tri kile krompir salate.

Gamarus, ako si spreman da pređeš 1700 km, mislim da ću pronaći nekog tro ili četvorokilaša u zamrzivaču. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 22:59

Ne mogu toliko, ali braco ako tučeš te velike onda si majstor.Čitam ove postove pa ne znam kome da vjerujem,vidjeo sam nekoliko tvojih slika sa do dvije kile ali taj je stvarno roba. Reci mi dali svi imaju tako dobar ulov tamo ili ti imaš neki tajni recept. Vidim neki love i klenčiće ,neki pastrmice a ti staronju u zamrzivač. Uzmem i ja pokoju kalifu jer je nesmatram ribom koja treba
bit u Uni. Nekad kad mati zamoli kakvog lipljana od35 veći ne valja.

Ali inače vraćam ribu.
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:02

Gamarus, dok ne stignes do Mix-a, prebaci se jedan vikend na Savu, mjesto Orahova, između Dubice i Gradiške... jaran mi gore voli plovkariti, kaze da bucov...pa buca cijeli dan :D zalijeće se u samo priobalje... razbije plovkarošku monotoniju.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:06

Istina je ja sam video svojim očima Mixove krupne bucove i istina je ima tajni recept za reke na kojima ih lovi ...
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:08

Clavis ::
Gamarus, dok ne stignes do Mix-a, prebaci se jedan vikend na Savu, mjesto Orahova, između Dubice i Gradiške... jaran mi gore voli plovkariti, kaze da bucov...pa buca cijeli dan :D zalijeće se u samo priobalje... razbije plovkarošku monotoniju.
Šta mi koristi kad ga nikad nisam lovio,jedino ako uzima kao pajka uredu treba mi da se ušemim malo.
Ali ovo što Mix radi toliko ribe vjeruješ li ti njemu uopšte ja vjerujem, a možda malo i napuhiva.
Neznam to ovi dole njegovi najbolje znaju što love sa njim.A nebi bio osnivač sekcije valjda da ne lovi dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:31

Gamarus ::
...
Ali ovo što mix radi toliko ribe vjeruješ li ti njemu uopšte ja vjerujem a možda malo i napuhiva....

Gamarus, stvarnost je obratna. Kada me upoznaš, vrlo brzo će ti se razjasniti da na mojim slikama nisu moji kompletni ulovi. Obično sklonim jedan značajan deo iz kadra. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptyUto 27 Nov 2012, 23:33

A sto neces vjerovati, mene je "kupio" kad sam vidio kako je exploatisao kladoforu, namotao je i potjerao ponjuhljivog i zahtjevnog skobalja. Što onda neće i ostalo uspješno mušičariti....
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 EmptySre 28 Nov 2012, 00:08

Bogami izgleda da lovi ali koliko to on zna .ako sklanja iz kadra valjda neće da se sve otkrije.
Šta ja znam ja isto one krupnije pajke i lipce stavim na forum sa malim neću da se sramotim.
A brate fino je na 0,14 izvuči skoro 5,5 kila kalifaču onako šašavu
još da je ne prepariram bio bih budala.Vjerujem ti Mix predajem se.

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 41908512550490757633514

Nije na roštilju na zidu je.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 10 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!
» Sezona 2014 - Pastrmka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: