Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 16:22

tako je djuka ali mnogi rade i prodaju iste ribe pa pune kante ili dzakove
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 17:16

Djuka ::
Mix, mislis li da su nase rijeke uporedive sa ovim drugim rijekama po kolicini ribe?

Ne znam na koje reke misliš, ali pretpostavljam da misliš na neke reke gde nema bombardera, trovača, mrežaroša...  Na takvim mestima sigurno ima više ribe, a i dozvole su uglavnom jeftinije. Evo, na reci Le Bienne, u Francuskoj (čuveni region Jura), koja je veća od (npr) Nišave i puna pastrmki i lipljenova (prisutne klenčuge niko ne ubraja u ribu), dnevna dozvola je 10e, a ako uzmeš za 7 dana, onda je 30e. Ako bi pecao napumpane ribnjačke pastrmke na malenom Gradcu u Srbiji, za nedelju dana ti je potrebno preko 100e samo za dnevne dozvole...Da ne pominjem opet USA gde za 25 $ godišnje uvek imaš na raspolaganju neku vodu na kojoj nema lovostaja, a svaki dan možeš da nosiš više komada pastrmki, za koje te niko ne pita da li možeš da ih sam pojedeš. Pre neki dan sam računao da bih u USA, ako bih poštovao sve propise, godišnje imao pastrmki u vrednosti od oko 5000 $. Heheh, ovde ti "seru" za kilo bodorki. Laughing 

Djuka ::
Mislim da, ako vec nosis ribu, treba da  poneses toliko koliko mozes da pojedes za taj dan!  Laughing 

To je velika zabluda. Ribolovac ima da ponese onoliko koliko je platio, a ne koliko on sam može da pojede. Ja, na primer, volim da ribom poslužim i svoje ukućane, a nije loše da i komšije probaju malo tih mojih riba, kojima se toliko hvalim. Ne verujem da je tako nešto nenormalno u bilo kom delu sveta.

E, samo u Istočnoj Evropi, gde su se namnožili novopečeni ribobrižnici, kada zvekneš na kuhinjski sto pristojnu količinu ribe, odmah počinju da se čuju nekakvi jauci - sve samih brižljivaca, koji kao da su ovde dospeli sa Marsa. Dok Englezi pored reka šetaju sa torbom za ulovljene pastrmke i čekićem za njihovo ubijanje, ovde kad te vide sa 2-3 pastrmke svi foliraju da su zgroženi.  Hehe, možda je to zato što naši mušičari misle da se uz dišući kombinezon nikako ne slaže korpa ili mrežica sa ribom, da se kojim slučajem ne umažu.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 19:06

Mislio sam na rijeke na kojima možeš da loviš na državnu dozvolu-kao i kod nas. Nemam dokaze, ali bih rekao da su njihove rijeke malko bogatije!  Laughing 

Ja ne sporim da ti mogu doći i komšije i rođaci na ručak, ali ćeš se složiti da ne dolaze baš svaki dan da jedete ribu!

Ljudi ima svakakvih, ja na primjer imam dišući kombinezon koji je često umazan, vrlo rijetko nosim ribu i ljudi se čude kad je puštam-i baš me briga, i da misle da sam lud!  Shocked 

Možda bih je nosio i češće (da je ima više) ali samo koliko mi je potrebno, nikako kantu od jupola.
Sa Jakotine je ne bih ubio ni pod prijetnjom poštoljem!  No 

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 19:30

Ribolovci vrlo često greše smatrajući reke i ribe svojima. Otud naša briga za svaku ribicu. Međutim, istina je da reke i ribe uopšte nisu naše. Njima gospodare neke sasvim drugačije gazde...

Kakav je gazda, odmah se vidi na vodi. Ako je obala zatrpana konzervama, leševima i plastikom, a ribokradice "kolo vode", tu od naše brižnosti nema nikakve koristi. Ako je, pak, voda dobro čuvana i puna riba, tu takođe nema koristi od naših principa, brige i "savesnosti" - i tu je sve već prebrinuo gazda davno pre nego što smo se mi pojavili.

U svakom slučaju, od naše "dobre volje" ništa ne zavisi, tako da mirne savesti možemo svaku pastrmku koja je dozvoljena za poneti spustiti na usijanu roštiljsku rešetku.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 19:32

Tako je Raco ali da je samo u doz kolicini od 3 kom i preko 25 cm.medjutim oces li ti paliti skaru za 3 ribe naravno niko nece,zato neki naprave pastetu jer sakupe par kom od par izlazaka
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 19:59

Naravno da rijeke nisu naše, ali smo dužni da ih ostavimo u istom ili boljem stanju nego što smo ih zatekli !

Od dobre volje se kreće, ne kažem da nipošto riba ne smije da završi u stomaku, nego da treba biti umjeren u okolnostima u kojima se nalaziš.  cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 20:15

Uzeti ribu ne uzeti...cuvati ne cuvati...njihova riba ili nasa...gazda ovaj ili onaj...u svakom slucaju dupe je pozadi...a prica ide u smeru da cemo pobiti sve sto se mrda, pojesti ono sto moze i ono sto ne bi trebalo da se jede...zagadicemo sve i tako dalje..a ionako kada nas vise ne bude bilo zabole nas penis....

A kada covek bolje razmisli ako mi ne uzmemo ribu uzece je neko drugi.....tako misli i onaj drugi....

I ako ste citajuci ovaj post u momentu pomislili da je sve ovo ovako i da tako mozda treba da bude...vi ste svakako bolesni..... help 1 

I na kraju jedino sto ce upropastiti sve sto nas okruzuje smo mi sami...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 20:41

Djuka ::
....treba biti umjeren u okolnostima u kojima se nalaziš.  cheers 

Da, sa ovim se potpuno slažem. Treba se prilagoditi uslovima u kojima se nalaziš.

Ako si na reci na kojoj sa 100% sigurnosti možeš da predvidiš katastrofalni pomor riba, slobodno ponesi sve. Ako si na jezeru pored koga niču kuće sagrađene od ribokrađe, ponesi sve. Ako si na bari koju zatrpavaju šutom i zemljom, sa ciljem da je unište, ponesi sve. Ako si na reci na kojoj su isplanirane hidrocentrale koje će je uništiti, ponesi sve i prosledi na roštilj, ako su ribe dobre za jelo. Zapravo, uradi ono što ti piše u dozvoli.


Ali, ako si na reci gde ima ribe, gazda je dobar, predviđaš "svetlu budućnost", zabranjeno je da ubiješ ribu...jednostavno, opet uradi onako kako ti piše u dozvoli.

Okolnosti... Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 21:04

Ja sam rekao da bi bilo fino da budemo umjereni, a ne da se prilagođavamo manijacima koji ruše sve pred sobom.
Ako on baci bojler u rijeku ja ću upecati ribu u težini bojlera. Gdje to vodi?  No 

Odošmo sa teme! Laughing 
Na prethodnim slikama je neko upecao dvije kante od jupola pune škobalja, i jednu vreću krompira punu klenova!

Moje pitanje za tebe je: da li je dotični gospodin mogao da se zadovolji sa po dva škobalja i dva klena?  Laughing 
Da ode kući i da ga ne grize savjest što je ostatak ostavio nekom drugom..
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 21:20

Kada budem hteo da razmisljam koliko cu ribe uloviti za ulozeni novac tad cu preci na privredni ribolov i tad pocinje racunica, koliko-sta.

Ovako idem za svoju dusu, ne racunajuci koliko me kosta taj ribolov i da li cu isplatiti ulozeni novac.
Sam sam to birao, niko mi nije zorom "uvalio" dozvolu, vec ja svojevoljno otisao i platio.
I sve dok svojevoljno budem placao nesto sto mi nije obaveza vec samo hobi ja nemam prava da se busam i svoj bes da iskaljujem na stvorenja koja su intelektualno MNOGO slabija od nas ljudi.
Ako nas sef na poslu naljuti a mi moramo da cutimo znaci li to da treba kuci ili na ulici da iskalimo svoj bes na nekog slabijeg od nas?

Mene bi iskreno bilo sramota da tako razmisljam, hocu li isplatiti dozvolu na takav nacin sto cu sve sto mi se nadje na udicu strpati u mrezu u inat onim "odozgo" kojim sam platio 6000 dinara i na taj nacin im se osvetio.

Gledajte na druge stvari i nacini da ustedite a na ribolov gledajte drugim ocima a ne ocima lovca kojem krce creva a zena i deca gladna cekaju kuci hoce li biti danas neka riba za rucak, ili drustvo ceka hoce li imati tu noc za meze a za pivo koje su kupili i cigare imaju pare.


Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 21:27

Djuka ::
...Moje pitanje za tebe je: da li je dotični gospodin mogao da se zadovolji sa po dva škobalja i dva klena?  Laughing 
Da ode kući i da ga ne grize savjest što je ostatak ostavio nekom drugom..

Očigledno je da nije mogao da se zadovolji i da ode bez griže savesti što ih je ostavio drugome (u njegovom slučaju sigurnoj smrti od trovanja ili ribokradice). Znam da je ovo svetao primer u odnosu na ostale ribolovce iz njegovog kraja. Ostali su gori!  Laughing 

Iskusnijim mušičarima (Srbije, a i šire) ovi ulovi nisu neobični. Nagledao sam se ovakvih ulova u svojoj dugogodišnjoj karijeri, kako u svojoj čuvarci tako i u čuvarkama mnogih mušičara Srbije. To što mi to ne možemo da vidimo na forumima, stvar je licemerja koje je zahvatilo naše ribolovce kao neka epidemija. Kao što su to ranije radili, isto tako to i sada rade, samo ne objavljuju na FB kao ovaj pomalo naivni i preiskreni mušičar. Objave poneki ulov, nešto krupno, nešto što šatro puštaju itd...

Kod kuće, deca im ručkaju klenčiće od po 10 cm i lipljenčiće od 15 cm, a na forumima su sve sami anđeli. Neki od takvih su čak i FC instruktori, koji su jedno vreme glumili božanstva koja jedva dodiruju zemlju dok hodaju (dok ja ne položih taj ispit - otad su umuknuli  Laughing ). Po forumu deli savete o pravilnom CR-a, a kod kuće mu žena čisti 5 kg klenčića od po 15 cm za "sardinu". Mnogi su to svojim očima gledali, ali zarad one balkanske "brat-bratu" neće da pišu o tome (dok se ne posvađaju  Laughing ).

Čovek koji je ovako razguzio ove jadne ribe mi je krajnje simpatičan, za razliku od dvoličnih koji glume da su se ovde iskrcali iz vasionskog broda, pa ne znaju gde se nalaze.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 21:55

Ne znam ko je gospodin-uzeo sam ga za primjer!

To što su u njegovom selu svi lošiji od njega ne znači da je on dobar.  No 
Možda on i ne zna da se zemlja ne bi zaustavila da je vratio neku nazad.  Laughing 
Ja u svakom slučaju neću dobiti čir jer ih je sve u duboko hlađenje stavio!  Laughing 

Ni ja licemjere ne podrzavam, pogotovo ne da im se inatim.

Iz ove teme bih izbacio grupu koja lovi isključivo da se prehrani.
Pomogao bih im na vodi ,da napune mrežu, bez da ih davim ovim temama.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 22:29

Ovakve slike ne treba da zavaraju. Nije tačno da oni koji šetaju pune čuvarke dolaze na vodu zbog mesa. Poznajem na stotine mušičara koji vrlo rado pokokaju dosta riba, ali NIJEDNOG koji je tu iz bilo kog drugog razloga osim sporta. Na vodi su isključivo zbog zabave, a ribe su samo sporedni i nedužni plen, koji je u svakom slučaju nedužna žrtva.
Kod onih koji ih ubijaju - žrtva ubijanja, a kod onih koji ih samo višestruko maltretiraju - žrtva maltretiranja. To je jedina razlika. Nažalost, takav nam je sport - ne vidim kako se to može prikriti. Nismo baš od onih koji pucaju od humanosti.

Zabluda je da ribolovac samo zato što zna šta će sa ribom (roštilj, čorba...) nije sportista, a da je sportista upravo onaj ko iz nekog razloga misli da je ribu najbolje vratiti. Na Balkanu, uglavnom tako mislimo jer nas mrzi da ih čistimo, niko ne jede tu vrstu, žena bi nas ubila da donesemo ribe...ili najčešće - zato što smo u dobro čuvanom "no kill" reviru. Laughing

Neko napisa da nije lepo svoj bes iskaljivati na slabašnim ribama. Tačno, nije lepo doći na vodu i iznabadati ribe zato što biste rado izbockali svog šefa. Naravno, jednako ružno je ubijati ih zato što biste istog tog šefa rado ubili. Izgleda da je razlika u tome ko bi šta uradio svom šefu.  Laughing  Hehe, verovatno oni koji imaju zgodnu šeficu uopšte i ne idu u ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 22:39

Sa poslednje sednice saveza svetske musicarske federacije direktno je upucen apel svima da brown trout iskljucivo pripremaju u tepsiji jer po dosadasnjim naucnim saznanjima termicka obrada na rostilju je jako stetna po zdravlje(gomila nekih kancerogenih nebuloza koje uopste ne razumem)...
Elem,ide vako...Pre nego li krenete na reku izmerite precnik tepsije na kojoj planirate da spremate(za slucaj da vam tepsija ne bude polu prazna ili da morate iz nekoliko puta da ponavljate radnju)

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 K9wd2g

Propisno izbazdaren obim ulova na samoj reci znaci da ste zavrsili lov za taj dan i da vas kuci ceka jos poprilicno posla...


Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 2djn92

Taman za punu tepsiju,eto sta ti je majstor...tacno zna da proceni...
I na kraju naravno degustacija,prijatno svima...

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 28icghk

ps.slike skinute sa mreze...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 EmptyNed 04 Maj 2014, 22:46

Slike koje prikazuju balkansku stvarnost. Nažalost, nekima je nepoznata. A, na još veću žalost, neki je znaju, ali je drže u strogoj tajnosti od samih sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 19 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!
» Sezona 2014 - Pastrmka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: