Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Potočna pastrmka na roštilju???

Ići dole 
+43
NMilanovic
Pishta
Nikolats
Djuka
Zarkotekica
MDujmović
Falco
Bahus
Ekozelj
Sasats
Platipus2000
Renafly
Sumadinac
Clavis
SnikS
Ducka
Alibaba
Silvio
Peka
Mafke
Damirt82
Los_Pecaros3
NikolaCG
Madjoni
Zeljko_72
Sale
Milance
Omar
MarkoTimokRiver
Predrag
Panic
Gegula
Milan VB
Fly Daddy
Micko
ShoneFly
Pedja GM
Mixmaster
Ervin-Eko
Crni
Murino
Gamarus
Zeljko80
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
AutorPoruka
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyNed 04 Maj 2014, 22:46

Inace Ivane zaista mi je jako zao sto si okruzen tolikim licemerima,ne mogu da kazem da u mom kraju toga nema ali sam siguran za devedeset posto ljudi sa kojima ja kvasim carape,sa ostalih deset posto koje poznajem ne komuniciram...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyNed 04 Maj 2014, 23:03

Nikola....  sampion 1 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyNed 04 Maj 2014, 23:05

Nikolats, ja mislim na sve mušičare Balkana, a ne na one koji me neposredno okružuju. Tu je najmanje licemera - uglavnom su to mušičari koji izvan no kill revira uzimaju ribe, tamo gde je to zabranjeno naravno ne, a zgražavaju se nad džiberima koji CR vide kao turbo-folk modu koju treba slepo pratiti (uglavnom kobajagi) da bi se bilo "in".

Prisećam se jednog od vodećih forumdžija, vlasnika foruma music...com. On je dosadio i Bogu i ljudima svojim C&R filozofiranjem, koje je slučajno otkrio na Internetu kad se latio mušičarskog alata negde 2005. I tako je godinama dosađivao (onima koji su odmah znali o čemu se radi), ubeđivao i sebe i druge da je predvodnik te mode, dok nije shvatio da mu je ideja da od takvog imidža zaradi koji dinar propala. Čim se to desilo, počeo je da se slika sa ubijenim ribama i to ulovljenim varalicom (!). Sad je poznati varaličar - mesar.  "Dok mušičarim puštam (dobro za slikanje), ali kad uzmem blinker koljem!" - to beše cela mudrost jednog od najuglednijih tobožnjih sledbenika C&R-a sa Balkana.
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Visitor
Djuka


Broj poruka : 205
Godina : 40
Lokacija : Kotor Varos
Datum upisa : 09.05.2011

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyNed 04 Maj 2014, 23:44

Čim stane kiša idem da je tražim i za zdravlje priupitam!  Laughing 

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 2je6bfo
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 00:27

Ako je dobar vodostaj ni kiša neće smetati.  Laughing 

Kod mene su vodostaji veoma nepovoljni, tako da moram da jedem neke kalife i bajate (razmrznute) potočare za ručak. Bacio sam se na zdravu hranu, tako da će mnoge ribe u narednim godinama tek da stradaju. Nisam ljubitelj ribljeg mesa, ali kada to uporedim sa onim što nam se prodaje u mesarama (tovljena stoka punjena hormonima, antibioticima itd, koja u normalnijim zemljama ne bi smela na tržište), prinuđen sam da zažmurim, zapušim nos i gutam kako pastrmke tako i štuke, klenove, lipljenove, smuđeve i ostala "plemenita" stvorenja, koja su odrasla i hranila se prirodnim putem.

Pa, zar mi da se trujemo, a ribokradice, vidre i kormorani da krkaju zdravu hranu?  Laughing 

Jednom mi neko napisa "kupiću ti sendvič, ako nemaš para, nemoj da ubijaš ribe". Gluposti, pa zar ja da jedem fast-food sendvič pun otrova i kancerogenih materija, a pastrmku na žaru (praznik za organizam) prepustim svom najvećem neprijatelju, nekom harpunašu, mrežarošu ili varaličaru?  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 13:38



Gospodine Mixmaster,zivotije ''krkaju'' sa merom,a sudeci po vasim postovima koje iscitah,ne odajete mi coveka koji poznaje znacenje te reci !

Strasno je da covek koji ima vas stav ,predstavlja prvog coveka ff-a najjace musicarske sekcije u Srbiji. O vama sam imao visoko misljenje  Crying or Very sad 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 15:24

Grešiš Pishta.

Upravo na takvim stavovima se i bazira najjača mušičarska sekcija Srbije, klub koji je daleko stariji od brzog Interneta. Kada bismo u Nišu na mestu osnivača i lidera imali nekoga ko zamišlja da se nalazi negde u Švedskoj, MSN bi bila na nivou mušičarskih organizacija iz ostalih gradova, a u Nišu bi živelo 5 mušičara umesto sadašnjih nekoliko stotina.
Ovako, poznati smo kao trezveni, realni i vrlo efikasni.

U MSN je pastrmka na roštilju (naslov teme) omiljena stvar, koju svi mi jednostavnom logikom povezujemo sa mušičarenjem. Nema nijednog člana koji ima nešto protiv toga da riba zacvrči na žaru. Baš nijednog, iako smo još iz pre-internet ere potkovani svim mogućim saznanjima vezanim za mušičarski sport i sve pojave vezane za njega. Vodeći članovi MSN prefektno znaju šta je CR, kako se on može primeniti u Srbiji i koji je jedini način da da bilo kakav rezultat. Ovde nema fantaziranja, tačno i odavno znamo šta je to.

Zapravo, u Srbiji se 2001. pojavila jedna mušičarska knjižica pod naslovom "Osnove mušičarenja". To je prva knjiga kod nas u kojoj se opisuje i preporučuje catch and release. Znaš li ko ju je napisao? Laughing 

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 2zgupar

Odeljak o oslobađanju ulova:

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 F4jib7

Eto, Pishta, možeš da poslušaš ovog starca o tome kako ćeš na kom mestu postupati sa ulovom, a ne moraš. Možeš da pronađeš i nekog naprednijeg, upućenijeg, iskusnijeg, iskrenijeg...,pa da se ugledaš na njega.  Laughing 

P.S.
Ovaj je maločas pojeo sendvič pun cepkanog mesa sveže pastrmke. Ko zna, možda klikeri bolje rade nekome ko je pojeo konzerviranu tunu, bajatu, presoljenu, premasnu i veoma ugroženu ribu, kojoj preti istrebljenje. Moguće je da meso divlje pastrmke negativno utiče na moždane vijuge.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 15:53

G. Mix,ova riba je kod nas pred istrebljenjem,pa  simpatisanje sirotog umobolnog ''Kifle'' i njegov postupak,odbija me od  dalje komunikacije sa Vama.
Pomislio sam da je to Vasa cista provokacija zarad zivosti foruma,ali  nije  No . Na zalost, iskreni ste.

Cenim trud oko stampanja knjige,ali ko je sad ''lazni ribobriznik'' ? Vasa poruka je ''tamaniti ,da ''olos'' nebi tamanio ! Poucnih stvari ima u knjizi,ali sam naucio iz casopisa identicna pravila, i to iz casopisa sredinom 90-ih,. Kao da ne postoje pravi ljubitelji pastrmke,prirode i kolege koje postuju pravila. Ko toliko sumnja u kolege,mozda polazi od sebe ?! scratch 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 16:08

Pishta ::
...sirotog umobolnog ''Kifle''...

Nažalost, taj Kifla se po ponašanju prema svom ulovu nimalo ne razlikuje od bar 75% mušičara Srbije. O tome ja ovde pišem.

Gis'in Pishta, probaj to da razumeš.

Ja poznajem najmanje 1000 srpskih mušičara, pa ne bi bilo loše da veruješ u ovu moju procenu. Nemam razloga da foliram. Zapravo, veoma pažljivo i temeljito pratim ovakve pojave otkad sam ih prvi put primetio.

Prema tome, Kifla (koga ja zapravo i ne poznajem) je jednako umobolan kao i većina nas. Ako je on umobolan, onda su umobolni mnogi poznati autori mušičarskih članaka, ugledni vezači, trgovci, instruktori...koji su bezbroj puta jednako postupali sa ulovom pred mojim očima.

Čini mi se da novi mušičari, oni koji su odskora uzeli mušičarski štap u ruke, imaju sasvim pogrešnu i naopaku sliku o stvarnosti. Premalo su vremena imali da je opipaju, a previše vremena provode pred kompjuterom i Internetom. Treba biti veoma nepoverljiv, jer je Internet odjednom postao sredstvo (dez) informisanja u rukama svakojakih. Ukoliko previše verujemo slatkorečivim postovima na forumima i Facebooku vrlo lako ćemo steći skroz naopaku sliku stvarnosti.

Zato mi se i sviđa taj Kifla. On je hladnokrvno predstavio sebe u pravom svetlu, upravo onako kako bi trebalo da uradi još najmanje 1000 mušičara Srbije. Jedino što nije znao je to, da Facebook ne služi da predstaviš sebe u pravom svetlu, nego da se što više ukrasiš, pokažeš kao plemenit, lep, bogat, pametan...napućenih usana ( Laughing )...
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 17:13

"Videla zaba da se konj potkiva pa oce i ona"...eto Mixe to je onih 1000 musicara koje ti znas.....mada ja mislim da ih ne znas toliko jer vecina njih nisu ni musicari, nego preokrenuti varalicari koji i danas krisom bacaju ruzno pace br 3. po virovima i brzacima, glupo im sta li sto ne pecaju na plemenit nacin kao sto je musicarenje....slikaju se sa musicarem i ribom koju su otkovali na trokraku....a 1000 je mnogo, da ne kazem previse...

Ipak mislim da ti ovde pises kontroverze iz prostog razloga da napravis zbrku i da se mi forumasi primimo i da cukamo do besvesti....nisam bas procitao pametnih stvari iz tvojih postova...nije da ih nije bilo , nego su zatrpana stvarima koje pravog ribolovca (bez obzira kojom vrstom ribolova da se bavi) navodi na gadjenje....

Nema razloga za dizanjem prasine da se forum usija, ionako je aktivan i ima dosta dobrih postova slika i sl....mada sa jedne strane mislim da vecinu stvari koje ovde izneses je u cist inat onima koji su mozda bolji od tebe, mozda plemenitiji, ali ne zato sto propagiraju C&R nego jednostavno zato sto misle da je to dobar pokret, i zato sto bi ga upraznjavali i tamo gde ne mora, mada retko jer tamo gde nema C&R i kontrole bilo kakve nema ni ribe pa ih takvi musicari i ne posecuju (ne kazem da nema onih koji se slepaju, koji su u tom C&R drustvu iz cistog pomodarstva)...ociscena je od strane musicara/blinkerasa ne retko i plovkasa...da ne pominjemo ekstremnije mere u cilju  izlovljavanja za rucak i zamrzivac....

Tvoje izokretanje price u cilju opravdavanja izlova pre onih koji ubijaju ribu na razne nacine te ne odvaja od njih, naprotiv u istom ste kosu i onaj koji kove klenove dzak dva na muvu i onaj koji isto to radi na repic....o pastrmkama na ziv mamac necemo sada....

Ali ok svaka cast na iskustvu, i na svim ostalim pozitivnim stvarima koje te prate, instruktorska licenca i sl....jedino mi smeta ovo kontra postovanje....nekada kada se sretnemo rado cu da pricam sa tobom na ovu temu.....i dalje sam protivnik izlovljavanja pod izgovorom da ako ne odnesem ja odnece je neko drugi...posle svega ionako se svi uzele pecanja pa idu na Gradac i neke druge revire,divlje vode su sve manje zanimljive....i ti si isao jel....
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 18:45

u dosta siroj okolini mesta gde zivim potocne pastrmke prakticno i nema u rekama ...ili je ima u dimenzijama totalno neinteresantnim za ribolov i visesatno putovanje . bio sam u fazi koju sam pre nekoliko godina prevazisao kada sam se odusevljavao pecanjem pastrmke na malenim recicama . ribe skromnih dimenzija velicine do max i izuzetno retko 30cm , uglavnom oko 20 . onda sam odjednom shvatio da kod kuce imam neuporedivo kvalitetniji ribolov tako da sada gotovo uopste ne posecujem salmonidne reke.
neko je napisao da je pastrmka prirodna retkost kod nas i ja se potpuno slazem . gotovo da je nema u rekama i sve ce je manje biti jer su to tokovi toliko mali da je totalno neisplativo ulagati u poribljavenje i kvalitetniju cuvarsku sluzbu . zato je po meni musicarenje pastrmke u srbiji cisto gubljenje vremena , a da ne pricamo o tome da neko prevali i vise od 100km da bi ulovio i kuci doneo ribice velicine kakve ja kada zakacim na moravi molim boga da se sama otkaci da ne bi dangubio i skupljao kanap.zato nemam ni neko posebno misljenje ni komentar na ovu temu...
ali da je moguce , kao sto nije , za jedan prosecan ribolovni dan uloviti nekoliko lepih riba pristojnih dimenzija ...bez problema bi ih ubio i pojeo .
slozio bi se sa mixom oko komentara da je veoma prisutna dvolicnost kod nasih ribolovaca . retko koga mozete cuti da uzima ribe ispod mere bilo koje vrste a retko ko da ih pusta . mnogi glume ribobriznike a rado pecaju u lovostaju . mnogi su rehabilitovani osvedoceni krivolovci koji sada rado kritikuju i gade se zakonski regularnih ulova kolega .
ako neko mlati ribe bilo da su pastrmke ili neke druge a da ne zadovoljavaju propisane norme ...to je svakako za osudu i kritiku . ali ako neko peca u skladu sa vazecim propisima i zadrzava ulov niko nema pravo da ga kritikuje . kome se ne svidja zakon neka vraca svu ribu ili neka se angazuje na izmeni zakona
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 18:57

Predrag ::
Tvoje izokretanje price u cilju opravdavanja izlova pre onih koji ubijaju ribu na razne nacine te ne odvaja od njih, naprotiv...

Pa, u našoj zemlji ovog trenutka možemo naći bar 1,000,000 onih koji nalaze razna opravdanja za Kristijana Golubovića (legendu kriminala), a ja ne mogu da opravdam sasvim običnog i poštenog čoveka koji je mušičarskim priborom ostvario jedan sasvim uobičajen ulov, koji su mu verovatno blagosiljali i sami ribočuvari? Laughing 

Neka sam jedini, ne smeta mi.

Čim masa organizuje linč, tu sam ja da to sprečim. Čovek je nevin.

P.S.
Ja i dalje tvrdim da nam je Kifla potreban za reprezentaciju, jer će sigurno bolje proći od većine naših "majstora" čim je ovolike divlje ribe naguzio mušičarenjem. Ako ovo čita, neka se javi da ga učlanim u MSN, izvadim takmičarsku knjižicu i ubacim u naš dream team. Biće bolji takmičar od bar pola nekadašnje mušičarske reprezentacije Srbije.  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 19:19

Mixmaster ::

Ja i dalje tvrdim da nam je Kifla potreban za reprezentaciju, jer će sigurno bolje proći od većine naših "majstora" čim je ovolike divlje ribe naguzio mušičarenjem. Ako ovo čita, neka se javi da ga učlanim u MSN, izvadim takmičarsku knjižicu i ubacim u naš dream team. Biće bolji takmičar od bar pola nekadašnje mušičarske reprezentacije Srbije.  Laughing
 ha ha ha ha  jeste smesno ali ima istine . sigurno je da je rec o odlicnom ribolovcu ako se pogledaju ulovi i uzme u obzir gde peca .
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 21:50

Sasats ::
Mixmaster ::

Ja i dalje tvrdim da nam je Kifla potreban za reprezentaciju, jer će sigurno bolje proći od većine naših "majstora" čim je ovolike divlje ribe naguzio mušičarenjem. Ako ovo čita, neka se javi da ga učlanim u MSN, izvadim takmičarsku knjižicu i ubacim u naš dream team. Biće bolji takmičar od bar pola nekadašnje mušičarske reprezentacije Srbije.  Laughing
jeste smesno ali ima istine . sigurno je da je rec o odlicnom ribolovcu ako se pogledaju ulovi i uzme u obzir gde peca .

Saznao sam puno o mnogouvazenom ''Kifli'',i organizovano putuje sa par drugova cisteci dosta za nase pojmov bogate  recice  pastrmkom. Ni o kakvom  majstoru nije rec ,vec o grupi  lakrdijasa na ivici egzistencije.

Istine NEMA,ali je bitno da je Mix  nesto napisao, taman posla da Sasa ne podrzi. Ovde su jedino smestni Mix i Sasa TS.

Doci ce KIFLAAAA na Moravicu,obecavam vam,pa nek mu Mix ljubi ruku. stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 EmptyPon 05 Maj 2014, 22:04

Pista ,sta te je toliko naljutili i uvredilo u mojim postovima?

Moras precizno da mi navedes jer ovako ne bi znao sta da ti odgovorim na besmislen post koji si napisao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Potočna pastrmka na roštilju???   Potočna pastrmka na roštilju??? - Page 20 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Potočna pastrmka na roštilju???
Nazad na vrh 
Strana 20 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Velika pastrmka!!!
» Sezona 2014 - Pastrmka
» Pastrmka i njena hrana ...
» Dunavska pastrmka na strimera!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: