Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Bambula SbS - Tied by NMilanović

Ići dole 
+20
Dragan Tasic
Mohiko
Djomla-BL
Murino
Damirt82
Andrei.A
Ervin-Eko
Ducka
Sasats
SnikS
Darko
Bahus
Mixmaster
Crni
Masic
NikolaCG
Big Bad Wolf
Mafke
Gegula
NMilanovic
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 09:44

Odlican step,vidi se trud koji si ulozio u sve ovo i vreme koje si potrosio da uplodujes sve ove slike...(do 3 ujutru..:D ).
Jednostavno i detaljno objasnjena procedura.Ja licno ne koristim poliuretan bas zbog te osobine koju ima ,vezan za
njegovu prasinu..Tako da su moje bambule iskljucivo od balze..Ali je ovo ne sumnjivo izuzetan rad,odlicnog vezaca..

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 39924..Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 598217.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 10:09

E jesi je odradio,svaka ti cast Bravooo

Citat :
Ja bambule lakiram veoma tecnim lakovima (ako zatreba vremenom dodam malo i acetona u lak) i to iskljucivo u
jednom sloju - "jednu ruku".Bar se meni tako pokazalo najbolje u praksi. Za nekom vecom trajniscu stvarno nema potrebe
niti se nesto dobija ako se bambula pretvara u kliker ... samo se musica bespotrebno dis-balansira i otezava.


Najbitniji deo celog SBS-a bolduj ga i oboji u crveno cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 10:10

Bravo Nešo! ( i hvala) Napokon imamo ozbiljan sbs bambule.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 11:04

Svaka cast na ovaj prikaz bambule,samo mi jedno nije jasno zasto ovaj matrijal bez obzira na prednosti,kad pogledam mane dodje mi da se najezim,te iz navedenog razloga ne bi trebalo biti opste predstavljen na forumu,ipak se mi krecemo u zdravoj sredini i ovaj sport na zdrav nacin propagiramo.Nista licno help 1 sorry
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 11:29

I mi se polako vraćamo balzi. Poliuretan foam je sve ređi i kod proizvođača plovaka, pa ćemo uskoro teško da ga nabavljamo i kad bi hteli. Bambula od balze je "zdrava hrana" za klenove i ostale ribe, pa ćemo je ubuduće češće nuditi na vodi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 12:19

Hvala ljudi !!! Drago mi je da vam se svidja!

Mane poliuretana su veoma jasne kao i sve njegove prednosti - ako se malo pazi i rade po 10-50 komada iskljucivo za svoje potrebe mislim da je preteran strah od poliuretana.
On dokazano jeste stetan ali su posledice od njega osetili ljudi koji su radili plovke na masinama i udisali vece kolicine njegovog praha.

Na zalost za sad Pouliuretan bambula jednostavno nemaju premca a Crni je opet potpuno u pravu i poslusacu ga!

Definitivno ako ne smislimo neko drugo resenje ostace nam balza za buducnost (Marko ima lep SbS sa jednim od resenja balza bambule, probacu i to jednom prilikom)
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 12:21

Odavno sam planirao da sastavim ovaj SbS o bambuli jer jednostavno ona to zasluzuje i bilo bi toga jos ali mi obaveze jednostavno ne dozvoljavaju..

I ovaj sinoc sam pravio dok su mi se renderovale neke slike na drugom kompu do 4:30am.
Ja mu dodjem kao neki Arhitekta pa veoma cesto zaglavljujem do kasno u noc (moram malo da se opravdam - da ne pomisle ljudi da nisam normalan sto visim na forumu u 5 ujutru)

Bambula je prvenstveno veoma efikasan mamac .. I prosla je razne modifikacije i resenja od kako je Randja (iz ciste ribolovne prakse) uopste i stvorio ..

Dodao bih da postoji velika razlika u lovnosti dobro napravljene bambule i necega sto lici na bambulu pa sam u tom cilju gledao da SbS bude sto detaljniji i jasan prvenstveno pocetnicima..

Ovakve bambule pravi vecina Niskih bambulasa i generalno svi ih dobro rade.
Najveci uticaj na izgled mojih bambula pored Randje su imali Zakula, Rzanac i Pera pa se usput i njima zahvaljujem.

Kod nas perfecionizam u izradi bambula ide do te mere (sa elementima klasicne sekte) da iz pune sake izmesanih bambula svako moze po imence da prepozna njenog autora ..
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 14:42

Jako kvalitetan sbs sa kojim se dolazi do idealne bambule!
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 18:07

Dobar SBS.
Interesuje me samo kako reaguju na udarac,posto se nekim drugarima desavalo da ih puknu usled loseg zabacaja od vrh stapa ili pozadi od neku granu i desava se da ostane bambula bez ''dupeta''?
Ja ih iz tog razloga zalijem prvo lepkom 502 naravno :) ,pa bezbojan lak 2 ruke,pa lak za nokte 2 puta pa ponovo u bezbojan i tada su gotovo neunistive,ali uvek se nadje neki biser koji zna da je ubije na mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 20:12

Milanovicu, perfektno odradjen SbS .

Sve je objasnjeno do detalja i fotografije su fantasticne . Ovo ce sigurno mnogima koristiti cool photos sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 21:33

SnikS ::
Dobar SBS.
Interesuje me samo kako reaguju na udarac,posto se nekim drugarima desavalo da ih puknu usled loseg zabacaja od vrh stapa ili pozadi od neku granu i desava se da ostane bambula bez ''dupeta''?
Ja ih iz tog razloga zalijem prvo lepkom 502 naravno :) ,pa bezbojan lak 2 ruke,pa lak za nokte 2 puta pa ponovo u bezbojan i tada su gotovo neunistive,ali uvek se nadje neki biser koji zna da je ubije na mesto.

Kolega,lepo zapazanje. Ja dok sam pravio od balze,dovljno mi je bilo da na ''armiranu'' udicu utisnem komadic oblikovane balze i 1-om prelakiram,mogao sam da pecam dok je

ne pokidam slucajno negde.Ima ljudi koji su takav isti rad znali za ispucaju i u vazduhu pod vecitim izgovorom da sam lose napravio imitaciju,sto naravno nije tacno.

Jednostavno neko previse ostro zamahuje ili sta znam,ali takvi ''bacaci''raspucaju vecinu muva Ufffff

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 21:55

Kada se vezuje za licne potrebe ova metoda koju je opisao Milanovic je prava stvar i potpuno identicno i ja vezujem svoje bambule.
Ako je u pitanju komercijalno vezivanje ima logike potrositi vise vremena na povrsinsku zastitu muve ....mada sam ja uvek
za ovu lajt , visoko plivajucu varijantu
sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Ducka
Visitor
Ducka


Broj poruka : 321
Lokacija : Niš,Srbija
Datum upisa : 21.02.2012

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 22:21

Bambulaja Do Jaja! Svaka cas, odlican SbS da i mi FT dunsteri mozemo da ukapiramo.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 22:28

Hvala Sasa, Ducka, Sniks... Drago mi je da vam se svidja!!

PS.
Ma jok - Kad je pravilno vezes i ojacas koncem sve stoji kako treba. Nikakav udarac u stap ili drvo joj ne pravi nikakvu stetu ..

Od nekih sigurno 200-300 bambula koje sam ja do sad potrosio (citaj uglavnom razbacao po raznim dzunglama, trnju i granju) pa ne secam se da sam ni 10 komada ukupno uspeo da slomim ili unistim da na njih ne moze da se peca...
Ali i to su bili oni udarci - koji umeju da iskrive i udicu na obicnoj musici od siline.

U takvim situacijama vece sanse imas da otkines bambulu nego da je polomis.. I tu nije stvar u kvalitetu musice nego u bacacu.. Neki ljudi imaju talenat i tungsten glavu da polome dok bacaju ako je zavezu na 0,25+..

Umem naravno i ja da je tresnem ko sivonja o neku stenu iza ledja, obicno tada ume na bambuli da se pojavi neka tacka ili sitno ostecenje koje ne utice preterano na ribolov (ma na kraju sezone ne retko i takve vezujem - kad ponestanu)

Ako je dobro vezana i ojacana bambula je izuzetno trajna muva.
Desavalo se (ne samo meni) da neka bambula prezivi toliko riba i ribolova da je vozim na remont - skinem stara pera, polipropilen, doteram malo lak i opet vratim u upotrebu - takve bambule su najcenjenije kod nas u drustvu..


Ako se radi sve kao u mom' SbS jedna ruka laka joj je vise nego dovoljna - garantujem.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 EmptyUto 25 Dec 2012, 23:34

Pre neki dan sam malo istrazivao oko ove zastite vezano za bambulu.
Imam nekih listica celuloida i istopio sam ih.
Zastitio sam bambulu jednim slojem celuloida i nakon susenja presao lakom.
Probao sam je u casi (bez nozica) samo tijelo i ni malo nije izgubila ni jednu osobinu plovnosti.
Kolicina seluloida zaista je mala da bi remetilo musicu u bilo kom pogledu.
Posto sam vec negde pisao da za bambule ne koristim niti poliuretan niti balzu vec sasvim nesto trece, ovo je bio test iz ciste radoznalosti.
Milanovicu, odlicno oblikovana tela. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bambula SbS - Tied by NMilanović
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Latex Nymph SbS - Tied by Copolovici Calin
» The Sounds Of Bambula

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: Step by Step (Flies)-
Skoči na: