Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Bambula SbS - Tied by NMilanović

Ići dole 
+20
Dragan Tasic
Mohiko
Djomla-BL
Murino
Damirt82
Andrei.A
Ervin-Eko
Ducka
Sasats
SnikS
Darko
Bahus
Mixmaster
Crni
Masic
NikolaCG
Big Bad Wolf
Mafke
Gegula
NMilanovic
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptySre 27 Mar 2013, 16:15

10 + za trud i prekovremeni rad noću do ranih jutarnjih časova cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptySre 27 Mar 2013, 19:27

Hvala ljudi. Ma i nisam se nesto pretrgo ..

Dosta sam detaljisao o izradi u prici o poliuretanu pa sam ovde uglavnom samo nabacao slike i dodao teks sa nekim licnim utiscima..

PS. Zaglavi sam do 7 jutros - morao sam da zavrsim neki rad pa mi je taman dobrodoslo da ubijem vreme i dopunim ovu pricu o bambuli.


Poslednji izmenio NMilanovic dana Sre 27 Mar 2013, 20:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptySre 27 Mar 2013, 19:53

TNX Andrei.A - I'm glad you like it.

I hope you understand the essence of the story - one day I'll have to add the text in English also.

This was only the addition to the story (on first page was polyurethane Bambula - this was balsa wood Bambula part)

Short story is...
Form the body (massive body is good for the summer - for spring i like to make thinner wood bodys) and abrade them smoothly.
Then stick them on hook with super glue (fill the hole near hook with more s.glue). Add two coats of head cement (if u are using wood), and then a light hand of Nail Polish.

Good combination is with hooks - Gamakacu F15 #14,12,10

Pick what ever u wish for the wings (I'm using polypropylene or hare's paw), use soft feathers for legs (cream, badger or black) and killer chub fly is done!!

PS. For chub fishing with bambulas usually we are using Leaders 12ft 0-2x and something like stroft 0.16-018 for the end of the line. Maybe this information can also help! Have fun!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 19:14

Jedno pitanje, gdje nabavljate i za šta služe ti držači za muhe, od čega je to, jel nešto namjenski ili ???
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 20:59

Dobro pitanje.Na sajmu sam nasao samo 3 i evo prodje skoro godina a nigde da nabavim jos a kog god da pitam ne zna gde ima da se nabavi.Izvinite za OFF
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 21:39

Da i ja sam ih uzeo na sajmu u Nis-u jos pre nekih 2 god .. Zgodna mala cuda pogotovo za lakiranje i susenje.
Secam se da nisu bili nesto jeftini, mislim da im je cena bila 50 din komad a ja sam dobio 50 za 2000 (u to vreme 20e)

Morao sam da uzmem celu kesicu i kolko god da mi se tada nije vadilo 20e iz djepa nisam se pokajao.
Malo po malo sve sam ih razdelio (ako nista drugo lep poklon) i mislim da mi je ostalo svega 8-9 pa moram i ja opet da ih nabavim - ko prvi nadje nek' javlja.

Ovi se prvenstveno koriste kao neki drzaci u elektronici - bar sam ja dobio takvu imfomaciju (da ih trazim po radnjama specijaliziranim za elektronske komponente - trazio ih jesam a naso ih naravno nisam)

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 21:53

Ja sam kupio ovakve:

http://www.ebay.co.uk/itm/10-BLACK-SPRING-FLY-TYING-CLIPS-FOR-DRYING-OR-DISPLAY-STAND-/261191455007?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item3cd039511f
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 21:58

Ima ih u radnjama za prodaju elektronskih delova.Sluze tome da se licna/zica/bozur/ uhvati i nategne.Odlicni su kao kontra pinceta - bolje drzi pero ili neki drugi materijal koji namotavate.Rade se u dve velicine i kostaju oko 2oo dinara.Jacina stiska ovisi o opruzi koja se nalazi u donjem sirem delu.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 22:04

To su te Mohiko, hvala za detaljan info. Taso.

PS. Pa ja sam onda jeftino i proso Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 22:12

Jesi, jesi.Pravis bambule za 10+
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 22:19

Ja imam 1 ovaj drzac a rado bi sad kupio jos neki jer zaista koristi.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 22:34

Hvala majstor Taso...

Bambule se kazu prave jer moras a ne sto volis da ih pravis (I jeste tako - Naj dosadnija musica za pravljenje i to van konkurencije)
Sta uspem da se nateram i napravim sad dok je kisa tolko za celu god..

Ja sam generalno poznat da musice motam uglavnom 30 min pre nego sto podjem u ribolov a nekako su mi se do sad bas te na brzinu smotajne i najlovnije pokazivale. (pa da ne malerisem sa promenom navika Laughing ) + u to ime odo na pivce - POZZZZzzz ljudi !!!
Nazad na vrh Ići dole
Maki
Visitor
Maki


Broj poruka : 309
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2011

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyČet 04 Apr 2013, 22:55

Elektrotehnicku sam zavrsio... cudo vam se zove ispitna pipalica .. evo i link..

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9145
Nazad na vrh Ići dole
Djomla-BL
Guide
Guide
Djomla-BL


Broj poruka : 530
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 30.03.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyPet 05 Apr 2013, 08:57

Hvala na odgovoru sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 EmptyPon 08 Apr 2013, 14:23

Milanovicu, postavio bih ti jedno pitanje vezano za oblik bambule.
Definitivno najvise mi se dopadaju tvoje bambule, pa mene i jednog druga zanima bi li mogao da nam das neke osnovne dimenzije tijela bambule za udicu F15 #10?
Tipa duzina tijela, sirina... Kolika je kockica ( sirina, visina, duzina) potrebna da bi se uradilo ovakvo graciozno tijelo?
Hvala ti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bambula SbS - Tied by NMilanović   Bambula SbS - Tied by NMilanović - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bambula SbS - Tied by NMilanović
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Latex Nymph SbS - Tied by Copolovici Calin
» The Sounds Of Bambula

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: Step by Step (Flies)-
Skoči na: