Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prezentacioni zabačaji !

Ići dole 
+14
Šva
Bogi
Madjoni
Nino
Ranko
Zox
Milance
Djomla
Veljko V.
100ka
Ogifly
Vlajkoni
Radojica-pop
Zeka
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyUto 06 Maj 2008, 15:14

Ova tema postoji na svim forumima,pa reko,ajd da je turim i ovdje.

Rece Ogifly da bacanje ne cini musicarenje.Ja mu rekoh da se ne slazem.

Da vas cujem... thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyUto 06 Maj 2008, 16:53

Po mom nekom viđenju, svako spuštanje muve na vodu sa ciljem da ulovomo ribu je prezentacija, što je sasvim logičan odgovor. Vešti i iskusni nazovimo ih bacači, casteri ili već kako vam je volja, sigurno će lakše i brže doći do željenog ulova. Po meni trba vežbati bilo gde, voda i ribolov su najidealnije mesto, ali ja ne bežim ni od livade, tople sobe,.... Treba čovek u glavi, pre nego i započne da se bavi ovim zanimljivim i lepim sportom, da razdvoji mušičarenje na zasebne celine koje čine njegov sklop!? A to je, nazovimo ih u žargonu, bacanje, izrada mušica, poznavanje insekata, ribolov. U svakom od ovih segmenata ako težite savršenstvu postaće te nazovimo ga KOMPLETNI MUŠIČAR, i sve ovo pobrojano za mene je podjednako bitno.
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyUto 06 Maj 2008, 17:33

Pravi ribolovac mora da zna i da baci i da smota(sory Zeko).
Mi ostali se ucimo. Mislim da ovaj sajt kao i ljudi oko njega (ne racunam sebe) mogu da pomognu.
Fly casting je jedan deo RIBOLOVA. Da li neko baca 39 m ili ne to je tema za jedan drugi sajt.
Tamo se zapocinje diskusija "ko ima duzi".
A koliko ja znam ne j.be onaj ko ima najduzi nego onaj sto ima bolju pricu.
Znam da ce se Zeka naljutiti pomalo ali ja sam ovo napisao da ostali (kraci) se ne osecaju inferiorno. (Brate Zeko ili skrati izbacaj ili ce pobijem pun autobus DECE)
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyUto 06 Maj 2008, 20:31

Nema Vlajko ništa da skraćujem,nego sljedeći put na Bežaniju,pa da djeca ostanu živa i zdrava.Ne znam što misliš da samo 3 čovijeka u državi mogu da bace jeb*** 27 metara?Ja sam svaki slobodan tren ili na vodi ili na travi.I sad sam sa treninga,sa vode.
Normalno da je kompletan mušičar onaj koji i veže i baca.To se i po meni podrazumijeva.Ali vezanje je za mene previše statično.Ja sam po prirodi živčan čovijek i ne mogu da sjedim satima.Treba mi akcija.I zato volim bacanje.A ovaj dio ovog foruma se zove - kako momci?FLY BLOODY CASTING :skocko: ,TAKO DA JE VALJDA NORMALNO DA SE OVDJE RASPRAVLJA O CASTINGU(MISLIM NA BACANJE ,A NE NA IZBOR STATISTKINJA ZA ČUVARE PLAŽE).

E,a ove filozofske priče ostavite za temu mušičarenje i filozofiranje, A ne za bacanje.

I da ovdje odgovorim OGIFLY-u.Ogi,neznani druže,radi se o sljedećem.Pazi jako dobro da ti opet ne objašnjavam.
Situacija;krenemo ti i ja na pecanje na neku vodu,nebitno,al nek je Ribnik,ni velika ni mala.Ja ne motam,nema veze,para uvijek imam za poneku muvu, za po neku se i ogrebem kod Blaža na Ribniku.Usluga za uslugu.ali,meni je dosta pet muva za dan,i to onih koje rade posao.Kako,pitaš se ti.Lako,kažem ti ja.Ja kontrolišem strunu i držim u vazduhu oko 20 i nešto malo metara sa "holovanjem".Iz ruke,to je nekih 18 metara.Imam potpunu kontrolu,el kapiraš.Znači,ja ne kačim na drva i okolno rastinje ništa,prvo zbog kontrole,a drugo jer znam još bar desetinu zabačaja koji će mi pomoći da izađem iz šume čitav.

A vidi sad.Ti bacaš tvojih 10 metara.Ne podcijenjujem,i ja sam doo skora.To mi bio domet i lovio sam,jbg.Ali ,onda uđemo u neki šimšir,a ti ne znaš kako da plasiraš muvu,i onda kačiš na sve strane,pa se nerviraš,pa ti svi krivi...A muve krase okolna drveća...Govorim ti to jer sam ja to sve prošao i jako dobro znam na šta takav ribolov liči.

A obaška što više volim da se opustim na nekoj livadi ili vodi nego uz TV ili ostale "oblike" zadovoljstava koje "vole mladi",pa im curi nos poslje. :no no:
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyUto 06 Maj 2008, 22:42

E lepo smo se ispričali, a sad idemo na mušičarska zabacivanja,.... Šta nam je bitno, kako da i na koji način,.... pa ako treba i do 50m što da ne!
Nazad na vrh Ići dole
Ogifly
Visitor
Ogifly


Broj poruka : 120
Lokacija : Foca
Datum upisa : 27.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: prezentacioni zabačaji   Prezentacioni zabačaji ! EmptySre 07 Maj 2008, 21:31

Moj druže Zeko,ti očito nećeš da shvatiš šta sam htio da kažem pa se igramo "gluvih telefona" i pčele su se "mješati babe i žabe" kako bi naš narod rekao.Dalje moram da primjetim da imaš dobru maštu za razvoj nekih događaja i kako sam već prije rekao želju za nekim dokazivanjem,takmičenjem i opkladama. :stop 1:
Prvo ja nisam rekao da ja bacam 10m nego sam naveo primjer,druga stvar meni Drina protiče ispod kuće i imam pogled na nju iz svake sobe a tu su još Ćehotina,Sutjeska,Bistrica Neretva.....To su moje "livade" i mislim da je dragocjeniji sat vremena prakse na vodi i to pogotovo ovakvoj jer u njima žive "prave" autohtone ribe za koje ja kažem da su se rodile sa fakultetom jer su obično više puta obadane ili spadale (a ne kako moj prijatelj kaže "vještačke" iz revira) nego 3 dana nekih "pacerskih" takmičenja uz miris pokošene trave.Znači da moraš odjednom paziti kako da priđeš divljoj ribi,kako da serviraš muhu da bude privlačna ribi i pri tome paziš da se negdje nezakači.E tako sam ja počinjao i tako i sad radim.Još nešto kod nas je običaj kad ideš sa prijateljem u ribu skupa dođete na vodu pa onda svako na svoju stranu uz dogovor gdje i kada da se nađemo i završimo dan druženjem.Zašto?Zato što želimo da se u podpunosti posvetimo ribolovu i prirodi i naravno uživamo u tome sami u podpunosti povećeni onome zbog čega smo došli a ne zato da nas neko snimi,fotografiše ili da nam se divi koliko možemo izbaciti šnjure.Opet kažem bitan je razlog zbog kojih se ide na vodu,a nas dvojica očigledno imamo različite.Na kraju bih htio samo poručim onima koji počinju da se bave ovim kao i onima manje iskusnim da to rade iz pravih razloga i da uživaju u tome inače to nema smisla.Ostalo dolazi samo od sebe! 8)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ogifly.com
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptySre 07 Maj 2008, 21:44

Ogi,neko voli popa ,neko popadiju,a što reče precjednik Zox,neko i popinu kći.O tome se ne raspravlja.Ako možemo zajedno,ajmo.Nađemo se na Drini,koju ne poznajem ko ni ženin novčanik.Pa ćemo da vidimo dal nešto znači livada.Vidiš,po meni ti si blagosloven pozicijom.Meni je najbliža voda Gradac,a do njega imam 150 km.Pa Drina i 200 km.U subotu idem na Ribnik,preko BG,500 i kusur km.Aj probaj malko da se vozaš ko ja,pa da te pitam kakvo će ti biti mišljenje onda.Jedino što imam to su bare u okolini NS,i tu onda ,kad otopli naravno,nešto kao bacam.

I onda vježbam sve,i DC i prezentacione zabačaje.I onda ,kad dođem gdje dođem,bude mi isto kao i tebi.Kakav bi ja bio forumaš ,da ne znam o čemu pričam.Šta treba,Da lažem...Ili ko neki papci da se hvalim ulovljenim ribama a pecam dve godine.NE;NE,pričam samo o onom šta sam prošao,a toga je mnogo.

A kad spomenu takmičenje,JBG,to mi je u krvi.Takmičim se od svoje sedme godine,i uvijek sam u vrhu.Moram da nastavim tim tempom,jer,stari se,a volja ostaje.Trening mi je preko poteban.I zato,ostaje i livada.

A što se tiče opklada,one nisu moje.To mi je jedan diletant,koji ima ličnog trenera a nije se makao dalje od A ponudio pare,ali potebe za dokazivanjem njemu nemam,pa sam mu oprostio i pantalone koje je sam ponudio i tih 200€,koje je već bio izgubio.Ja sam velikodušan,JBG. :majmunska posl
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Visitor



Broj poruka : 156
Godina : 40
Lokacija : NBGD
Datum upisa : 04.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyČet 08 Maj 2008, 01:35

Čekaj bre Zeko kako si mu oprostio 200€, pa on reče daće tebi 100€ i meni 100€ ako ti prebaciš 30m.
A ja taman isplanirao da kupim kombinezon od tih para :ha ha:
Izvinjavam se za skretanje sa teme Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyČet 08 Maj 2008, 12:04

Pa oprostio sam mu i tvojih 100...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Visitor



Broj poruka : 156
Godina : 40
Lokacija : NBGD
Datum upisa : 04.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyČet 08 Maj 2008, 12:34

E vala neka si cheers
Nazad na vrh Ići dole
Veljko V.
Fly fisherman
Fly fisherman
Veljko V.


Broj poruka : 47
Godina : 44
Lokacija : Baljevac
Datum upisa : 09.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptySub 10 Maj 2008, 18:29

:helloooooooooo

Ja sam misljenja da je svaki segment musicarenja podjednako bitan u svim svojim delovima i da treba teziti ka usavrsavanju svake oblasti podjednako ,ali bih dodao jos jednu vrlo bitnu stvar -da nikada ne treba zaboraviti jedno a to je da se UZIVA, bilo da je to Flycasting,vezanje,entomologija,ihtiologija i samo pecanje na vodi!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyNed 11 Maj 2008, 00:39

Ajde da vidimo koji su to po vama najpotrebniji zabačaji koje jedan prosečan mušičar treba da zna kako bi bio srećan u onome što radi na vodi?
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Djomla


Broj poruka : 413
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 05.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyNed 11 Maj 2008, 03:25

Osim normalnog zabacaja (ne znam naziv), za vece reke po meni je switch cast neophodan, double haul nije ali je pozeljan.
Za manje reke koristim dosta puta rich righ/left , opet switch-eve, backhend cast uvezbavam i nekada je stvarno nezamenljiv!
Roll cast mi nije bio neophodan nikada. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Milance
Visitor
Milance


Broj poruka : 191
Godina : 61
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 08.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyPon 12 Maj 2008, 07:38

Radojica-pop ::
Ajde da vidimo koji su to po vama najpotrebniji zabačaji koje jedan prosečan mušičar treba da zna kako bi bio srećan u onome što radi na vodi?
PRECIZAN 8)
Šalu na stranu - pre svega klasičan Over Head, Double Haul, Switch i poneki zgužvani (Slack, Curve,...) i naravno KOKOŠKA cheers Čak i Roll nekada kada nema prostora uopšte (ili su šetači iza mene na keju). Sve ovo mora i iz Backhanda kada je neophodno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Djomla


Broj poruka : 413
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 05.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! EmptyPon 12 Maj 2008, 11:05

A da kako sam mogao da zaboravim legendarni Jungle Cast! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prezentacioni zabačaji ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prezentacioni zabačaji !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: