Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 19:31

Za mene je sve preko sestice fizicki posao ha ha ha ha a koristiti stap ogromne klase zato sto postoji verovatnoca da se ulovi ogromna riba je bezveze .
Treba koristiti pribor primeren ocekivanom ulovu a ako udari bas velika riba sto se koliko vidim i varalicarima ne desava cesto na Drini treba
racunati na pomoc dobrog cekrka, dosta bekinga i svoju vestinu
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 19:36

Razumijemo se Mitko. sampion 1

I meni iz Tare ili Vrbasa, recimo, "izlijecu" prije n`o sto shvate sto bi` s njima. help 1

Sale je u pravu, mladicu je identicno loviti musicarcem kao i spin-stapovima. Samo, treba s ementalno spreminiti (vazda je najveci problem u glavi nedje).

Absolutno tvrdim da su sanse potpuno jednake za kontakt s "kraljicom" i musicaru i spin-ribolovcu. I to na bilo kojoj rijeci. Na Drini, dodushe je malo teze musicariti, zbog njenog gabarita ali sve se na kraju svede na pitanje: koliko si dobar ribolovac?

Ima spin-ribolovaca koji "kosti ostavise" godinama po Drini, recimo, a imaju jedan ili nijedan ulov godisnje.

Dobar bacac, i streamer-ash ima da je "pecne" i ulovi "kako joj se nece".

Samo, gotov da ne znam toga ko je ciljano, i visednevno lovi.

Evo, Mix je bez dileme autoritet za musicarenje (cak i neka extreem) i siguran sam da na Drini (ili sto se toga tice na Tari, Uni, Vrbasu...) da provede k`o mi neki po 10 vezanih dana bacajuci mladici) ima identicne sanse za dobar ulov.

Ima li vas/nas jos takvih?

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 20:25

Sve preko #6 fizicki posao..? Moguce ali mi ne pricamo o lipljanima od 40+cm ili pastrmkama od 45-50cm nego o mladicama ne manjim od 70 i mozda do svih 100cm...to vec nije za zanemariti, a ako ne ocekujes vecu ribu zasto o ovome uopste pricamo....Stap #6 za Drinu moze da baca neke strimere koji su prilagodjeni recimo pastrmkama do 50-ak cm, mozda ga uzme i neka mladica ne velika ali za ozbiljnije ribe sa ozbiljnijim mamcima ipak treba malo jaci stap bas onako kako rekoh malopre a i Sale je dobro prokomentarisao, vidi se da zna o cemu pricamo.....treba zadrzati mladicu i izvuci da bi uzitak bio p[otpun, sve ostalo je stres.... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 20:33

Druze, za mene je preko 6 fizicki posao a nisam rekao da je za mladicu i Drinu 6 adekvatan stap. Koliko sam citao i slusao mladica je riba 1000 zabacaja . E sad uzmi ti predraze 10 ku i zabaci 1000 zabacaja sa otezanim strimerom na bar 20 m i posle mi kazi da nije fizicki posao . Sve preko klase 6 je za mene motka od koje bole ruke kad se baca ceo dan . Nije to belun pa cekas da pojuri bacis triput i opet cekas po pola sata .Treba mlatiti ceo dan sa stapom duple klase od petice koju svi mi pretezno koristimo za moj pojam je to teska fizikalija i takvo pecanje me ne zanima . Ribe kojima treba bacati stapom preko 6 bi pre pecao na varalicu neko musicarskim stapom ako mi je bas stalo da ih ulovim .

Čemu to?

Da dokazem sebi i drugima da cu uloviti ribu od 15 kila na musicarac?
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 20:34

Jednom prilikom upitah Mladja Obrenovica, pobogu Mladjo pa sto mora ovoliko jak stap da nosis ( neki surf kome je kratnuo vrh, mocukcina samo takva) tim stapom mozes bager da izvuces iz Drine!? On mi rece " decko jesi li ti ikad video celjusti PRAVE mladice? One su ti ko mermer, treba to prijatelju u kontri na par desetina metara probit! Lepo sam to primio ka znanju za sva vremena!
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 20:46

Skoro da je tako..... help 1

Mada stap 100-150 moze da pokrije vecinu uslova sa najlonom 0,35-0,40 ili pletenicama po zelji, samo sto ja nisam pobornik pletenica zbog krutosti, moze da se otvore lose trokrake a ostalo je ok, struna ima elasticnost ali je kontra manje efikasna...e sada to uporediti sa nekim muiscarem i lako dolazimo do racunice min #8....

Mislim da neki stap koji ne koristimo previse cesto (ja imam neku #7) koja bi mozda bila dobra za te neke strimere za pastrmke pa ako se mladica prevari nece biti velika, jer ne verujem da ce neka veca da juri strimera od 5-6-7cm to je premali zalogaj......
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 20:51

Predrag ::
Skoro da je tako.....


Dal je "SKORO" ili je "tako" stvarno ne znam, jer moje najvece mladice ulovljene musicarcom ( na varalicu je nisam lovio) nisu presle 67cm.
Ipak cu nastaviti da koristim devetku, dok ne kupim 12-cu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Nikolats
Visitor
Nikolats


Broj poruka : 311
Godina : 41
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 12.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 21:46

Mogu samo da potvrdim ovo sto Radojica prica...Ove godine je Bojan izgubio gomilu riba,peca stapom klase 8 koja manje,vise bez problema nosi goleme
strimere ali med_fast akcija...totalni promasaj,koliko je samo tu frustracija bilo..
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 23:28

Sasats ::


Čemu to?

Da dokazem sebi i drugima da cu uloviti ribu od 15 kila na musicarac?

To-je-to !!!

dobar post

Kolega Sasa je, moguce nesvjesno, upravo "oglio problem" zasto nema dovoljno (ikoliko?) musicara koji ciljano love mladicu.

Cemu? Kljucno pitanje.

Mladicu moze da U-lovi bilo ko, bilo kad, (skoro pa) bilo dje u rijekama dje ona obitava ali da je LOVI/E moze/gu smo oni koji se tome sasvim posvete. Bacati satima, danima, sedmicama je jedini sigurno provjereni "recept" za kontakt s tom ribom. Koliko ih znate iz vaseg okruzenja koji "to" cine? Jednog? Nijednog?!

"U tom grmu lezi zec"! sampion 1

Mladica "na lovu" ce da zvizne stremer isto (cesto i prije/radje) nego neku zveckalicu drvenu ili silikonsku koja prave "uzasne" vibre. Samo, treba neko da joj ga ponudi u casu je ONA krenula u lov. Nema musicara kadrih/voljnih da je jure - a ulovi sigurno ne bi izostali.

Sto se tice "dileme" o klasi stapa... uh.. ovo me potsjeca na (kukale) prepiske na varalicarskim forumima dje "svako dijete fali svoju igracku". Ufffff

Uz duzno postovanje svim kolegama koji vole svoje ("igracke") i ne zele "topuze" u ruci... i uz (vjerovatnu) sansu da mi neki od njih zamjere... drzite se kalifa kao i potocara dok u rukama drzite te 6tice i 7-ice, a kad/ako krenete na "lava", nemojte (kumim ve Bogom) to da cinite s "viljuskom". sampion 1

Kakva je to bzvz-na prica da je dovoljan 6, 7 ili ne znam ti ni ja kakav za lov velikih riba. Pa, ja sam 7 dana mahao 13-ticom u lovu na lososa, i velikim stremerima i teskim tube-fly pa nikakav napor osjecao nijesam - vec zadovoljstvo svoje vrste!

I jos jednom MLADICA OD METRA nijes nista spec. jaka riba. Sa prvim santimetrima vise "stvar se bitno menje". Verujete na rec. sampion 1

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptyPet 23 Sep 2011, 23:37

Čini mi se da bi mladica od 100 cm bila državni mušičarski rekord u Srbiji. Takvu ribu bih bez problema izvadio na 9ft #6.

Zadovoljio bih se takvim rekordom, pa ću tek kada bude oboren nabaviti jači štap.

Ne bih ja odmah na 15 kg ili 25 kg. Ja bih te rekorde postavljao kao Sergey Bubka, mic po mic. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptySub 24 Sep 2011, 09:55

Moze ( i to).

Recimo, ubace (ti/vam) mladicu od metra u neki revir s malim protokom vode i onda "napadaj/te" 6-ticom.

ILi... da te/vas "Bog pogleda", pa da ti takva nela uzme na nekom prostranom drinskom viru, s pjescanom plazom... pa da je vodostaj "nula"... pa imas dje da ides za njom... pa... pa... pa-pa !!!

U suprotnom... ostaje sve "sanak pusti".

"Snial baba - sto joj milo bilo"! Pa-pa! Placko

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptySub 24 Sep 2011, 10:33

Imam pouzdanu informaciju da je najbolji srbijanski mušičar-mladičar izvukao ribu od oko 90cm na štap #4!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptySub 24 Sep 2011, 13:23

Desava se. Ribolov je to, ipak.

I ja sam je izvadio od 10kg s stapicem za pastrmku t.b. 10-30g i nailonom 0.20 i to bez ikakvih problema. Voda mala, ljetnja... nema kud... bez napolje (ako se dobro sama ubode prilikom ugriza).

Nikako ne razumijem zasto svaka prepiska na temu (potrebne) snage pribora za lov krupnih riba ide ovim tonom. Ne kapiram logiku?! Vazda kao "argument" ide neki primjer kad je neka malo veca ulovljena laganim priborom. I?! To treba da bude neka znacajna info koja treba da opredijeli (u ovom slucaju) musicara da u lov na mladice krene 4-kom? 5-com? 6-ticom?

Neozbilja (malo) prica.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Zeljko_72
Visitor
Zeljko_72


Broj poruka : 193
Godina : 52
Lokacija : Ljubovija
Datum upisa : 30.09.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptySub 24 Sep 2011, 20:12

Mix, moje je misljenje da ces imati ,,slatkih,, muka da sa #6 savladas mladicu od 10-15 kg. Mladica ce izaci na obalu uz rodeo.
Ali, ako pecas na Drini veci problem ces imati da je pronadjes i zakacis.
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 EmptySub 24 Sep 2011, 22:57

Eto,

nadam se da ce nash Mix imati srecan & uspjesan put u "Ekolosku" s ovakvom "telegramima podrske" poput predhodnog posta. Bravooo

Ja cu da mu pozelim mladicu na stapu... a "ostalo" ce on biti sam u stanju da rijesi.

Bistro... i da je ulovis !!!

sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 9 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: