Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mladice !

Ići dole 
+57
Bojan_ba
Sale guitar
Mersad Rajic
Cuma91
Mare035
Bojovic Danijel
Bahus
Bosko Vulevic
Stars Member
Damirt82
Maricfly
Peja
Ermedin
Brane1972
Clavis
MM
Big Bad Wolf
Stimulator 64
Silvio
NMilanovic
Los_Pecaros3
Mackey
Flya
Mohiko
Raka Hardy
Fiume
KobraKV
Zeljko_72
Nikolats
Radojica-pop
Sasats
Predrag
Mitko
Murino
Sumadinac
Sale
Mafke
Hypuris
Zvezdan
ShoneFly
Mixmaster
Goku
Balta
Sasa D
Ivica R.
Ranko
Angler
Omar
Goci
NikolaCG
Oholi
Ersin
Los_Pecaros
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Madjoni
Davor
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 10:33

.......Pre nekoliko godina,musicareci lipljena na Drini u Ovcinji ,iako je bio loseg apetita tog jutra ,primetim ispred sebe na nekih desetak metara raub i kuvanje ne bas tako krupne ribe i u prvom trenutku pomislih verovatno krupnija potocara juri situ i ako sam pecao sa stapom ,,SAGE LUNCH #5 ,,promenim predvez namontiram na brzaka i ponudim joj ,,wooly bugera br.6 sa duzim vratom,, i posle nekoliko zabacaja uspevam da ubodem tog razbojnika koji me je namucio nekih dobrih dvadesetak minuta i koga verovatno nebih ni izvadio da mi drugar u pomoc nepritrca i prihvati rukama upola samorenu ribu koja je u stvari bila mladica od nekih 2,5 do 3,okg koju smo posle par fotografija koje posedujem ali nisam u trenutnoj mogucnosti da postavim,vratili sto pre u vodu...Taj dan i dozivljaj ,za mene slucajni jer to je prva mladica kiju sam dobio na musicarski stap jer je inace nikada nisam ni jurio sa istim, cu pamtiti dok sam ziv...zakaciti mladicu na laganiji pribor,je po meni mucenje i sebe i ribe pa se slazem sa kolegama sa foruma da je u svakom slucaju za musicarenje mladice po meni iako poucen ovim malim iskustvom ,pribor primeren klasi #8 ,pa i jaci....JER kad je mladica od dva tri kila mogla onako da mi pobija stap klase #5 i napravi par begova do par metara bekinga sta bi tek uradila ona od 5kg....Kad juris grabljivice strimerom bilo da je u pitanju stuka,bucov,klen pastrmka ili mladica verovatno svako od nas prizeljkuje kapitalce ....za koje se sa namerom izradjuju stapovi vecih klasa kao i tezina bacanja.....da mnogo ne mozgamo i da nas ne boli glava.... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 20:07

Konacno (jedan) "glas razuma". Bravooo

Klasu pribora prevashodno odredjuju vrsta vode koju po`odimo kao i ribe koju ciljano lovimo.
Loviti (vezano za ovu temu) mladicu u maloj rijeci nikako nije isto kao sto je to ciniti na velikoj,
kao i loviti "sto ugrize" ili bash mladicu, ribu koja dostize velike gabarite.

Sve ispod "ovog dolje" nozbiljno.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 20:40

Pa vecina nas je bas o ovome i pricala...
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 20:53

S vecinom se (onda) i slazem. Bravooo

Oponiram, medjutim, onim kolegama koji bi s 5-icama i 6-ticama na "lava".

Naravno, 8-ica je absolutan minimum za musicara-mladicara, i "zavrsice pos`o" na Tari, Limu (gornjem toku), Vrbasu, dijelovima Une...
kao i na Drini na lijepim plazama... ali za "real deal" je, ipak, potrebno nesto jace.

I ovo, naravno, s predvezom 0.50

[You must be registered and logged in to see this image.]



Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 21:07

e pretera ga sa ovim 0.50 Placko pa sa tim se vade somovi od preko 50 kila bez problema i dosta tanje se koristi za najvece sarane Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 21:12

super Alat do bola......E ovo je "nitro glicerin" za mladicu i stuku....Prijatelju svaka cast na kompletu.... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyNed 25 Sep 2011, 21:17

Nijesam (ti) ja dorast`o ovim rabotama (jos), kao ni ovako dobrom priboru. sampion 1

Ima(h) i jos bolji ("Andjela") al` ga slomih... pa mi ga silju opet.

Skupe stvari.

Dzabaleske su mi (promovisem ih) inace bi bilo "povuci-potegni" da se kupe.

Streamer-i zato nijesu skupi. Ovaj ce, vjerujem , da do`aka nekoj "kraljici".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyČet 13 Okt 2011, 13:55

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Fiume
Fly fisherman
Fly fisherman
Fiume


Broj poruka : 19
Datum upisa : 03.10.2011

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyČet 13 Okt 2011, 14:23

Sasats ::
e pretera ga sa ovim 0.50 pa sa tim se vade somovi od preko 50 kila bez problema i dosta tanje se koristi za najvece sarane
Jeste ,ali velika je razlika kod masinice napunjene najlonom i kod cekrka napunjenog kanapom i predvezom od 050 , ja bih samo dodao 0.50 najkvalitetniji moguci
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyPon 23 Jan 2012, 00:03

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyPon 23 Jan 2012, 00:35

Svaka mu cast, namucila ga je pravo.
Nije lako ovoliku ribu savladati sa stapom 4/5 i voditi racuna o tipetu 0.16 scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyPon 23 Jan 2012, 12:21

Laughing Nista se ne ceskaj po glavi Eko,reklama je cudo ...mnogi koji vide ovo ,pa se zapitaju sta bi oni uradili sa svojim odgovarajucim priborom na ovoj vodi....
A ovaj majstor sto vuce metarsku ribu na 0,16 mm im/nam vec zna odgovor No
Sve vise se na forumima reklamiraju komercijalne vode i forsira se ta vrsta ribolova,a sto ta mladica na sebi ni jedne hebene crne tacke nema to nikoga ne interesuje...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyPon 23 Jan 2012, 12:48

Primetio sam to da nema crnih tacki, odma mi je zapalo za oko.
Samo sam hteo reci da mi je malo cudno da je ovoliku ribu savladao tim priborom na ovolikoj vodi gde ona ima mesta za beg.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyUto 14 Avg 2012, 01:54

Primetio sam da je mnogo SPIN mešan u ovoj temi sa FLY. Ovo bi bila prva moja kritika administratorima.. stop

No, da se vratim mladici.. Veoma ju je teško nadmudriti i na malim i srednjm rekama, što znaju svi oni koji su je pokušali loviti. Odrekao sam se dvoručnih mahača, loviću je u buduće na štap #9 ili 10, jer, ribolov na reci Drini, mnogo je drugačiji od ribolova na manjim rekama.

Nakon 11 večernjih izlazaka i praćenja dešavanja na vodi, udarca pre 7 dana, najzad, MLADA u mojim rukama. E, dragi moji drinski mušičari, ovo je ciljno lovljena mladica, na strimera, štap Sage ONE #5. Položio test! sampion 1

Maki ( Bulatović - Kolašin ) , hvala ti na času vezanja strimera za mladicu a naročito na tehnici bacanja istih! Pokaži instruktorima kako se ovakvi strimeri bacaju. skocko

Evo ga večerašnji ulov sa Drine...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 EmptyUto 14 Avg 2012, 08:58

Svaka cast Rakicu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content





Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mladice !   Mušičarenje mladice ! - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mladice !
Nazad na vrh 
Strana 10 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Uzgoj mladji Mladice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: