Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mrene

Ići dole 
+56
FilipM
Strelac
Silvio
RadeZamora
Predrag
Stars Member
Lale
Platipus2000
Krajisnik_BL
Djomla-BL
Peja
NMilanovic
Fly Carpenter
Marushani
Pustolov_pecaros
Bahat
Pex
Milantaa
Milan VB
Nemanja79
NemaNja95
Flya
Peka
SnikS
Gegula
Mafke
Mediteran
Pedja GM
Mohiko
Raka Hardy
Crni
Hypuris
Saleja
Angel
Sumadinac
KobraKV
Ivants
Sasa D
Renafly
Mr.Zacoola
Labud
Sale
Rade Mistopoljac
Andrei.A
Helti
ShoneFly
Murino
Nikolats
Cakan
Ervin-Eko
Goci
Cori143
Brankoogi
Mixmaster
Madjoni
Sasats
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyNed 05 Nov 2017, 00:17

Stars Member ::
Ide to na bosanski nacin nimfarenja...nek se neko javi strucniji da pojasni,ako ne, ja cu kad ugrabim.
Pucaj dobar post
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyNed 05 Nov 2017, 00:41

Kao sto vec rekoh, na isto smo mislili i potpuno se slazem dobar post a tehnika vredna i vise opisa i misljenja.

Ps. Mene usput zanima i da li si "snimio" ove nove Commando heads, posto znam da si cesto sa dvorucnjakom na vodi a ovo mi deluje kao rodjeno za celodnevno strimerisanje!
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyNed 05 Nov 2017, 16:55

Ima ta tema, započeta odavno https://musicarenje.forumsr.net/t4569-micro-skagit . Sve u svemu, neke su stvari rečene tada, ali evo vreme je prošlo pa se sa ove vremenske tačke može reći još po nešto na tu temu. Korisna stvar svakako jer se jednom glavom i par tipova ili poly-a mogu rešiti skoro sve situacije u ribolovu, počev od raspoloživog mesta za bacanje, veličine i težine imitacije, vetra ili dubine prezentacije. Ono što je ograničenje je daljina bacanja jer to nije struna za neko preterano bacanje u dalj. Glava je kompaktna i kratka prilagođena kraćim štapovima (jednoručnim i switch) ostalo je klasična skagit priča. Ono što je još bitno je par specifičnih stvari vezanih za bacanje i granice nema, samo su pogrešna shvatanja i predrasude granica. Nije mesto za raspreanje priče na tu temu, ali vrlo upotrbljiva stvarčica za lov mrene i ne samo nje već i skobalja, a strimerom i klena i ostalih grabljivica
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyPon 06 Nov 2017, 15:48

Za nimfarenje se meni se to čini mučenje ok za strimer... ponavljam ajde da se lovi losos ali mrena ljudi... mada kad pomislim 100 ljudi 100 ukusa, 100 žena 200 sisa...
kreten
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyPon 06 Nov 2017, 17:50

Silvo, moze li malo pojašnjenje zašto ti se čini tako, pošto ja nisam to primetio
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyPon 06 Nov 2017, 20:07

Silvio ::
Za nimfarenje se meni se to čini mučenje
Samo ti se cini. Kada naucis postaje jednostavno . kao voznja aviona ...deluje neverovatno komplikovano a kazu da je prosto kada ukapiras...
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 07:46

1. Kad idem da mušičarim to mi dođe kao ultimativni odmor i opuštanje od svakodnevice te zbog toga volim da mi je pribor što finiji tj. da s njim lovim što opuštenije i sa što manje napora.
2. U onoj masi i brzini vode tip kad zabaci 30-40 m daleko vožnja traje jako kratko a sve to u vodi do pasa mi se be čini jako ugodno niti zabavno (osobni osjećaj neko voli i krastavac u guzi ja ipak ne).
3. Previše truda oko ribe koju bi lovio samo da moram i da nemam ništa drugo u blizini.
4. Mrena bi se mogla loviti ovom dvoručnom tehnikom bolje i lakše strimerom, mislim da bi moralo da bude i većih komada nego na nimfu.
5. Oko mene su same salmonidne vode imam more na 23km od sebe i ušće Neretve recimo nemam ama baš nikakvu želju volju da se sekam sa mrenama jer bi to onda bio mazohizam.
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 09:31

Moram da dam osvrt:
1. Gde ćeš opuštenije i sa manje napora, sistem koji je nizvodno od tebe prebaciš u dva pokreta za minimum 90 stepeni, a što se lakoće pribora tiče mrenu loviti sa štapom 3 ili 4 je meni bezveze jer ribu, u najmanju ruku trba izvući iz brzaka, bez da ona pruža bilo kakav otpor, je pravo mučenje i ribe i ribolovca. Sve se završava štapom klase 5 ili 6 i to jednoručnim. Pored toga, spoljni uticaji su svedeni na minimum.
2. Bacanje je uglavnom 10 do 15 m, najdalje 20, što opet omogućava da stojim pliće u vodi nego onaj sa standardnim nimfaroškim kompletom ili kompletom sa standardnim set up-om. Ovde je reč o jednoručnim i switch štapovima, a ne o štapovima od 14 i više fita i klasama 8 i većim, mislim da je i spey klase 7 preteran .
3. Ovo neću da komentarišem, to je lični stav ili opredeljenje
4. Ovde si potpuno u pravu, ali ceo set up je potpuno isti samo je na kraju tipeta druga imitacija i mogu reći da sam veći broj udaraca imao na strimer nego na nimfu ali je realizacija mnogo manja, tj manje riba uspem da zakačim strimerom, ali sa druge strane, broj izvađenih riba je ubedljivo na strani strimera, tj dobar deo riba se pri zamaranju otkači sa nimfe. Ne želim da se stekne utisak da sad odeš na vodu i imaš 20-30 riba za jedan ribolov, već je to zaključak iz dosadašnjeg bavljenja ovom tehnikom na ovu ribu.
5. I ovo neću da komentarišem, opet stvar izbora, a i nismo svi mogli da se rodimo i živimo pored salmonidnih voda, mada se uopšte ne žalim što mi je Morava blizu, naprotiv.
Jedom je jedan naš doajen mušičarenja (pokojni Andrija Urban) rekao, prepričavam, da se ne mušičari iz ljubavi prema nekoj vrsti ribe već iz ljubavi prema mušičarenju. Ovoga se prvo setim kada krenu slične polimike. Na kraju, svako ima pravo da radi ono što voli i što hoće, bez obzira na to šta o tome drugi misle.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 09:49

Ivants sve što si pobrojao ja bih se složio sa tobom izuzev 1 i 2 jer sam se osvrtao isključivo na postavljeni video lova sa dvoručnjakom i indikatorom.
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 09:53

Ok, jasno mi je. Ja ne koristim indikator, već Rio MOW tipove i poly-e, pa sam sa tog stanovišta i komentarisao.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 10:07

Ivants ::
Ok, jasno mi je. Ja ne koristim indikator, već Rio MOW tipove i poly-e, pa sam sa tog stanovišta i komentarisao.

A Silvio nista od toga ne koristi niti je u zivotu upecao mrenu na vestacki mamac vec mu je dosadno pa verovatno zato i postuje u ovoj temi i pokusava da nas ubedi da je pravo pecanje kada.... Odes na revir , izujes se 20, 30 evra . zagazis u reku do kolena i jedini problem koji imas da bi upecao ribu je to da li je dupe muve npr. svetlo ili tamno zuto. Naravno da i tu ima nekog zadovoljstva ...
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 10:39

Silivio brate izvini, al i naše salmonidisanje ima klišeja koliko hoćeš. Podsjećaš me ko onog što je nazvao radi oglasa za Golf dvojku i reko da ga uopšte ne zanima. Ako možeš iskustvom u tehnikama pomoć ljudima da zajebu vretenastu koja se za svu tu zajebanciju oko nje što si naveo oduži borbom na štapu jer je fakat nenormalni torpedo, i jer im je to dostupno ko nama pastrmke i lipenovi.

Sasats, dodaj još koji parametar molim te, sad razmišljam da batalim lipenisanje jer nisam znao da zabacivam u ribnjak.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 12:40

Svaka prica ili komentar na forumu je pozeljan.. U kranjoj liniji tome forum i sluzi.
A po tome se u osnovi forumi i razlikuju od nekog pukog tapsanja po ramenima i lajkovanju slika na recimo FB i sl.
Ja licno bih voleo da se jos vise ljudi ukljuci u bilo koju a ne samo ovu temu. (dugacka je zima)

U opste ovde nije prica sta je kome blizu dostupno ili ne ..
Kod nas nije cudno da se zaputimo i 150km, u jednom pravcu, u jednodnevni ribolov i ako smo bukvalno okruzeni prelepim prvenstveno pastrmskim rekama.
Danas je to apsolutno normalno .. ili bar u drustvu musicara sa kojima ja idem u ribolov, istrazujemo, odilazimo, menjamo uzivamo.
Nista nije cudno da se ode u ribolov i u neku susednu zemlju. CG, Bosnu, Sloveniju, Grcku (sledece god planiramo par reka obici i u Bugarskoj a pogotovo Makedoniji)
Nista to danas nije ni preterano skupo niti daleko .. Tako da uz odredjenu volju mislim da je danas svakome sve relativno dostupno pa sta ko voli.


Podseticu da se ova duza prica oko mrene povela nekog 25. Oktobra, neka svako sam razmisli sta je ove ili ranijih godina lovio oko tog datuma pa tu cinjenicu doda u razmisljanje na ovu temu.
Mene su slike Sasinih ulova odusevile prvenstveno jer se jako prakticno samo prebacio sa jako uspesnog lova nekih drugih riba na ovu, sa podjednako uspeha, kada je jednostavno njen red stigao po kalendaru!
Nazad na vrh Ići dole
Ivants
Visitor
Ivants


Broj poruka : 209
Godina : 51
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 13.02.2009

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 13:07

Vidiš, postoji "logičan" sled, proleće i sam početak sezone idu salmonidi u okolini, kad se Morava malo namesti tu je skobalj, klen i još po nešto zavisno od vremena i vode, onda dođe avgust koji nije nizašta, pa septembar i oktobar kada je udarno za beluna i krupnog klena i kad se sve to završi dolazi mrena. Ako vreme i vodostaj dozvoli vrlo uspešno se peca klen tokom zime.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 EmptyUto 07 Nov 2017, 13:20

Upravo tako! dobar post
Jedino mi je zao sto nisam stigo da odem jos jednom do Plava na jesenje druzenje ili do Drine bila je dugo na "0-li", nekako mi je zafalilo jos malo druzenja sa podgojenim lipcima, to bi bio pun krug sezone!!

PS.
Generalno ona tri video koje sam postavio na prosloj strani su vise primeri neceg sto se negde u svetu normalno zove nimfarenje a kod nas bi u najmanju ruku isli sa min 3-4 "?".
I ne predstavljaju nista prvenstveno pametno za videti!!

Skagit prica je sama po sebi prilicno ozbiljna, ogroman broj ljudi je jako lepo i uspesno koristi + prilicno u tome uzivajuci a kao i sve drugo trazi odredjeno znanje i razumevanje.
Posto je ovo ipak tema o mreni .. nastavnak ove price selim u temu za Micro Skagit, na koju nas je Ivan podsetio. Micro Skagit
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mrene - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 23 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mrene
Nazad na vrh 
Strana 23 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: