Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uopšteno o Nimfarenju !

Ići dole 
+39
Dalibor Petrov
Mili
Mr.Zacoola
Saleja
Alp
NMilanovic
Renafly
Angel
Milan VB
Mandrak80
Silvio
Djomla
Gamarus
Fly Carpenter
Zeka
Micko
Predrag
Fićo
Sasats
Labud
Oholi2
Los_Pecaros
Gledni007
Sasa Ljumovic
Balta
Sasa D
Murino
Ivica R.
Sale
Radojica-pop
Pajo
Brankoogi
Ervin-Eko
Mixmaster
Sumadinac
Madjoni
NikolaCG
Oholi
Bogi
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 20:17

Mixmaster ::
Poznajem mušičare koji su učili od starih nimfaroša, kojima je dryfly mušičarenje teško razumljivo, isto kao što je onima koji počinju sa suvom muvom nezgodno nimfarenje. Vidiš, to zavisi od toga šta si prvo naučio i ko ti je učitelj.
Drugo, ako u mušičarenje prelaziš iz redova plovkaroša i lovaca prirodnim mamcima, nimfarenje će ti u startu biti mnogo prijemčivije od suve muve.
Evo primera:
Prošle godine sam upoznao jednog ribolovca koji je specijalnim sistemom sa prirodnim mamcem pokušavao da ulovi pastrmku. To je u zemlji u kojoj
živi dozvoljen i uobičajen način ribolova. Skrenuo sam mu pažnju da to ne sme da radi kod nas i pokazao mu mušičarenje.
On je već u prvom ribolovu nimfama imao ulov vrhunskog nimfaroša, jer je samo promenio štap, a umesto prirodne larve stavio veštačku.
Po njegovim rečima, to mu je čak i poboljšalo ulov!


Meni su svi načini mušičarenja podjednako i zanimljivi i podjednako zahtevni.

Recimo da mi je poznato pecanje i plovkom i varalicama i živim mamcima, ali to ne znači da ću sutra da postignem nešto u mušičarenju naročito nekom
od metoda musicarenja u ovom slucaju nimfarenja. To opet zavisi od nas samih i od toga koliko dobro mozemo da rezonujemo neka saznanja i da ih
iskoristimo za uspesno savladjivanje svih prepreka. Ja ne preferiram lov sa indikatorima, plovcima dodatnim otezanjima, sem u vidu tonucih predveza
i pecanjem na vise od jedne muve. Jer pri pomenu na cesko nimfarenje i tri muve ja cesto pomislim i na pecanje suvom muvom i to sa tri suve ili dve
suve i jednom mokrom i sl.

To je već za neke druge teme i dileme...
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 20:31

Ne slažem se sa tobom Mixe oko toga da je nimfarenje jednostavno i lako.

Možda u nekim situacijama jeste, ali u većini nije. Još jednom ponavljam da ako neko uhvati ribu na nimfu to ne znači da zna nimfariti.
Smatram da u Srbiji i Crnoj Gori ima jako malo mušičara koji znaju nimfariti u pravom smislu te riječi, zato je i teško naći nekoga od
koga se može naučit.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 21:04

Balta ::

Meni su svi načini mušičarenja podjednako i zanimljivi i podjednako zahtevni.


Tačno, ali meni je nimfarenje, da preformulišem ,najmanje zanimljivo Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasa Ljumovic
Visitor
Sasa Ljumovic


Broj poruka : 339
Godina : 47
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 15.09.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 21:29

Upravo sam pogledao neke klipove Olivera Edwardsa i skinuo jedno 20setak klipova o nimfarenju sad mi je mnogo jasnije sto treba radit tako da
za one koji ne znaju kao ja mogu pogledati ove klipove i na neki nacin olaksati sebi put ka nimfarenju i saznanja o istom.Mozda i pocnem da
vezem musice sad posle ovoga jer je covjek sve step by step prikazao za nimfe i nimfarenje.

Cicko i Nikola hvala za ove savjete da se ovo pogleda :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 21:41

Balta ::
Ne bih mogao da se složim sa gosn Mixmasterom.

Kada se izbaci indikator, kao i razna druga pomagala umesto njega, kada se izbaci dzigovanje sa pet grama otezanim musicama, plovkarenje i bunarenje
sa dva metra predveza, nimfarenje je mogu reci veoma zahtevno. Normalno je da se vecina pocetnika razocara jos u startu, ali vise iz neznanja, pa su
stoga nespretni sa musicarskom opremom jer nema ko da ih usmeri tamo gde treba. I sa nimfama tj. jednom nimfom skladno otezanom na kraju
predveza, moze veoma lepo da se musicari i na daljinama preko petnaest, dvadeset metara. Ali i to je verovatno do svakog od nas. Razlike ima dosta,
a cesko nimfarenje ovde ne treba ni pominjati kao i musicarenje sa tri musice na predvezu. Ko ima volju on ce i nauciti da nimfari sa jednom nimfom,
bez dodatnih pomagala u vidu indikatora i plovkova, ko nema volje njemu ostaju indikatori, bunarenja i plovkarenja.

Bar u ovoj temi treba izbeci priču o češkom nimfarenju.

Šta hvali indikatoru i kratkom predvezu. Indikator je izmisljen da neke stvari olakša, a kratak predvez je prilagodjavanje situaciji, mala i plitka reka
npr. normalno je na većim rekama i dubljim koristiti duge predveze...
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 21:48

Sasa Ljumovic ::
Upravo sam pogledao neke klipove Olivera Edwardsa i skinuo jedno 20setak klipova o nimfarenju


Gde nađe toliko klipova o nimfarenju od Edwardsa ? Na youtube sam našao samo jedan klip "Oliver Edwards Upstream Nymphing" .
Ima on dvd o češkom nimfarenju, e to bi voleo da vidim. A što se tiče step by step toga ima koliko oćeš, od njega sam naučio da pravim
fazanov rep nimfu. Genijalac je matori da objasni postupak pravljenja muve.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:15

Madjoni ::



Tačno, ali meni je nimfarenje, da preformulišem, najmanje zanimljivo Rolling Eyes

To je u principu tvoj izbor, moraćeš da se osloniš na one dane kada riba lovi na površini.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:25

Oholi ::


Šta hvali indikatoru i kratkom predvezu. Indikator je izmisljen da neke stvari olakša, a kratak predvez je prilagodjavanje situaciji, mala i plitka reka
npr. normalno je na većim rekama i dubljim koristiti duge predveze...

Vidim da me nisi razumeo.

Indikatoru ništa ne fali, jedino što mušičarenje ili recimo pecanje nimfom čini efikasnijim i kako reče gosn Mix jednostavnijim i manje zanimljivim.

Ja ga ne koristim i mislim da bi mi više smetao. A kada sam prokomentarisao za predvez i pecanje na dva metra predveza, pre svega sam mislio na to,
kako samo taj predvez viri iz vršne alke. Znači pecanje za dužinu štapa, samo predvezom dok je ceo kanap smotan na čekrku, što je i osnova českog
nimfarenja. Inače sasvim je normalno mušičariti i kraćim i dužim predvezima u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazimo.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:29

Balta ::
Madjoni ::



Tačno, ali meni je nimfarenje, da preformulišem, najmanje zanimljivo Rolling Eyes

To je u principu tvoj izbor, moraćeš da se osloniš na one dane kada riba lovi na površini.

Da, to je najznačajniji dio priče.

Da se riba hrani na površini kao na dnu niko nimfe bacao nebi (o tome koliko je to zanimljivo). Lovilo bi se samo na suvu.

Međutim, riblja hrana su većinom nifme i ima (dosta) momenata kad se riba ne hrani uopšte na površini. Zato se pribjegava ovoj tehnici...

NE, zato što je nešto specijalno zanimljiva.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:32

Balta ::
Madjoni ::



Tačno, ali meni je nimfarenje, da preformulišem, najmanje zanimljivo Rolling Eyes

To je u principu tvoj izbor, moraćeš da se osloniš na one dane kada riba lovi na površini.
Ah,nijesam rekao da ne nimfarim.... najmanje pola mog vremena provedenog na vodi je baš nimfarenje bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:48

NikolaCG ::


Međutim, riblja hrana su većinom nifme i ima (dosta) momenata kad se riba ne hrani uopšte na površini. Zato se pribjegava ovoj tehnici...

NE, zato što je nešto specijalno zanimljiva.

Ne bih da komentarisem i ispravljam krive Drine. Mislim da je zivotinjski svet u vodi kao i njihovo ponasanje mnogo vise zanimljivije nego li na povrsini
kada ti isti insekti zavrsavaju svoj ciklus. Mi obicno svi imamo neku svoju pricu o tome, mnogima to ne mora da znaci nista specijalno, stim sto ce ti
istomisljenici ostati liseni tog zadovoljstva lova pod povrsinom. Cekace samo one idealne dane bez vetra, kise, suricave vode, ne bi li uhvatili nesto na
suve musice. To je i poenta lova nimfom, uvek spremni za sve kombinacije koje nas ocekuju na vodi.
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyNed 08 Nov 2009, 23:55

Madjoni ::

Ah,nijesam rekao da ne nimfarim.... najmanje pola mog vremena provedenog na vodi je baš nimfarenje bounce

OK! Odlično

Može li se znati kakav je vas pristup pecanju nimfama. Voleo bih da cujem i od ostalih clanova koji su se ukljucili u ovu diskusiju.
Moglo bi se izvuci iz takvih iskustava i saznanja mnogo korisnog za uspesan dan na vodi i pecanjem nimfama.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyPon 09 Nov 2009, 00:16

Kod nimfarenja volim da vidim aktivnu ribu, kako kupi nešto po dnu i da je prevarim uz najviše dvije tri promjene mušice....sve ostalo mi je "smor",
osim u revirima....eto
skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyPon 09 Nov 2009, 00:29



Hvala na odgovoru.

Uglavnom svi volimo da nam je riba aktivna tog dana kada izlazimo na vodu. Meni je licno najveci izazov kada krupna riba uziva u zracima
sunca u nekom plicaku i ne zarezuje nista oko sebe. Tu znam da izgubim dobar deo dana ne bi li je prevario.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 EmptyPon 09 Nov 2009, 01:16

Kad nimfarim trudim se da prvo provalim mesto gde je riba, tačnije struju sa najviše hrane, pošto ribu često ne vidim ovo mi je najproduktivnije,
a kad se nauči to čitanje vode, može se probati bilo kako...

Balta OK je, nismo se bili razumeli :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopšteno o Nimfarenju !   Uopšteno o Nimfarenju ! - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopšteno o Nimfarenju !
Nazad na vrh 
Strana 6 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: