Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lov pastrmke mokrom muvom

Ići dole 
+23
Lale
Musicar
Renafly
Sasats
Masic
Fly Daddy
Mixmaster
Brankoogi
Davor
Balta
MM
Mersad Rajic
Oholi
Sasa D
Ivica R.
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
MikiTenkara
NikolaCG
Los_Pecaros
Omar
Bokac
Madjoni
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 12:35

MM ::
Gledao sam letos na F&H kanalu kako je to radio čuveni Gary La Fontaine. On je koristio sistem sa dve muve.
Najpre bi vezao klasičnog Elk Hair Caddis-a. Zatim bi kroz okce ( od udice) već vezanog Elka privezao 20-ak cm tipeta i drugu muvu, mokru. Elk služi kao indikator ali ujedno i lovi ribu.

Opasan sistem! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 12:58

Sistemi su veoma pogubna stvar za sve vrste riba.

Ali zasto ne pruziti i toj ribi sansu da odoli nasoj musici, ako je rec o musicarenju i ako vec ne lovimo ribu radi hrane vec radi uzivanja, cemu onda sistem.
Ili se ipak lovi i nosi. Neka tim nacinom love i "najveci majstori" mislim da to nije ni malo sportski, a da to i nisu neki majstori i dete ce na sistem od 4/5
muva da uhvati dosta ribe i bez nekog znanja o musicama, etnomologiji i musicarenja uopste.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 15:21

Balta ::
Sistemi su veoma pogubna stvar za sve vrste riba. Ali zasto ne pruziti i toj ribi sansu da odoli nasoj musici, ako je rec o musicarenju i ako vec ne lovimo ribu radi hrane vec radi uzivanja, cemu onda sistem. Ili se ipak lovi i nosi. Neka tim nacinom love i "najveci majstori" mislim da to nije ni malo sportski, a da to i nisu neki majstori i dete ce na sistem od 4/5 muva da uhvati dosta ribe i bez nekog znanja o musicama, etnomologiji i musicarenja uopste.

Ne pričamo o tome ovdje....možeš naći posebnu temu za to ili je pokrenuti!

Ja ne želim da dam ribi šansu da je ulovim....želim to da uradim mušičarskom tehnikom, i da budem što bolji u tome...a šansu da preživi joj već
unaprijed dajem....jer je ionako puštam! Volio bih da to non stop radim!

Vaseraška metoda je nešto drugo.....veoma lako zabacivanje i plasiranje tamo gdje mi nemožemo dobaciti, ubacivanje ispod grana ispod kojih mi
ne možemo....itd.Mi lovimo mušičarskom tehnikom, a tu smo da ribu ulovimo i da je (u većini slučajeva) vratimo nazad u vodu, čak tamo gdje to niko ne radi!
Onda ne vidim razlog da ne poboljšavamo svoje tehnike da to uradimo i ispunimo merak....merak ulova ribe i merak poklanjajući joj život!
Nekad lovimo sa jednom, nekad sa dvije i ništa tu ne treba da bude čudno! Negdje je dozvoljeno samo jednom muvom...pa se nećemo buniti, i šta....
..opet uživamo!

Nego da se vratimo temi!
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 18:51

NikolaCG ::
Balta ::
Sistemi su veoma pogubna stvar za sve vrste riba. Ali zasto ne pruziti i toj ribi sansu da odoli nasoj musici, ako je rec o musicarenju i ako vec ne lovimo ribu radi hrane vec radi uzivanja, cemu onda sistem. Ili se ipak lovi i nosi. Neka tim nacinom love i "najveci majstori" mislim da to nije ni malo sportski, a da to i nisu neki majstori i dete ce na sistem od 4/5 muva da uhvati dosta ribe i bez nekog znanja o musicama, etnomologiji i musicarenja uopste.

Vaseraška metoda je nešto drugo.....veoma lako zabacivanje i plasiranje tamo gdje mi nemožemo dobaciti, ubacivanje ispod grana ispod kojih mi nemožemo....itd.

Može Nidžo da se podvuče ispod grana bolje nego sa vaserkom i to bez problema i prepadanja ribe.

Vaserka je tu limitirana...gdje pada plovak ti možeš da ubaciš mušicu i da pecaš... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 19:35

Balta ::
Sistemi su veoma pogubna stvar za sve vrste riba. Ali zasto ne pruziti i toj ribi sansu da odoli nasoj musici, ako je rec o musicarenju i ako vec ne lovimo ribu radi hrane vec radi uzivanja, cemu onda sistem. Ili se ipak lovi i nosi. Neka tim nacinom love i "najveci majstori" mislim da to nije ni malo sportski, a da to i nisu neki majstori i dete ce na sistem od 4/5 muva da uhvati dosta ribe i bez nekog znanja o musicama, etnomologiji i musicarenja uopste.
Hoćeš da kažeš da Gari La Fontejn nije veliki i nije majstor? scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 21:27

NikolaCG ::


Vaseraška metoda je nešto drugo.....veoma lako zabacivanje i plasiranje tamo gdje mi nemožemo dobaciti, ubacivanje ispod grana ispod kojih mi
ne možemo....

Ivica ti je dobro rekao, mnogo je lakše loviti sam mušičarskim štapom i naše su rijeke takve da možeš gdje hoćeš zabaciti, takodje i granje nije problem...
:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptyUto 15 Dec 2009, 21:30

Koje predveze koristiti kod lova sa mokrom muvom? Upredene,fluorokarbonske, konusne.....? Koliko dužinu predveza koristite?

Da počnemo sa tim.....a kasnije možemo o vođenju muve i tehnikama lova! Laughing cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 16 Dec 2009, 02:47

Ako hoćeš da loviš vrlo plitko, u filmu ili na mah 20-ak cm, sistem ti je isti kao i za suvu, ako želiš da potapaš dublje te muve i da loviš sa njima u
izdizanju onda je bolje samo monofil staviti bez konusa, muva može i blago otežana da bude...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 14:55

Ervin-Eko ::
Madjo, a koliko su trajna ova krila na ovim mušicama, je li ih pastrmka odmah rasčlani....?
Na ovim Hardijevim favoritima su trajna kolko i muva cheers

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 9t3lw6
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 16:46

Jedan razgovor koji je vodio Miroslav Horvat sa Mujicom Hodžićem,starim majstorom sa Plive......objavljen u RR br.5 iz 1991 godine... study study study

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Faa71e
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 16:53

Madjoni ::
Jedan razgovor koji je vodio Miroslav Horvat sa Mujicom Hodžićem,starim majstorom sa Plive......objavljen u RR br.5 iz 1991 godine... study study study

Ovaj tekst odlično pojašnjava zašto neke mušice koje ne liče na prirodne bolje love od nekih hiperrealističnih imitacija.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 17:03

Brankoogi ::
Ovaj tekst odlično pojašnjava zašto neke mušice koje ne liče na prirodne bolje love od nekih hiperrealističnih imitacija.

Nemam slike Plive, ali Gornja Zeta je prilično slična i ođe ne pale realistične imitacije...

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Gliz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 17:07

Kratak i dobar tekst! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 17:15

Mađo, ova krila su već trajnija.
Je li ovo od fazana?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 EmptySre 23 Dec 2009, 17:26

Ervin-Eko ::
Mađo, ova krila su već trajnija.
Je li ovo od fazana?
Jeste STARE I SLAVNE
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lov pastrmke mokrom muvom   Lov pastrmke mokrom muvom - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lov pastrmke mokrom muvom
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke na rijeci Gacki
» Nimfarenje pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: