Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Omar
Kusmi
Saleja
Mr.Zacoola
Raka Hardy
Predrag
MDujmović
Flya
Veka Sax
Masic
NemaNja95
Ervin-Eko
Mladen
Mafke
Peka
Bahat
Dragan Tasic
NMilanovic
Sasats
Ogi
ShoneFly
Angel
Damirt82
Alibaba
Milan VB
MaxFly
Gegula
Tolefly
Crni
Murino
Mixmaster
Gamarus
Sumadinac
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 11:27

Sto je to cudno pa toga je uvek bilo u uvek ce da bude ne samo u ovom slucaju nego u svim slucajevima kada se glasa....
Mada u ovom slucaju kada su musice u pitanju ne bi trebalo to mnogo da se oseti.... Ustvari ko zna, videcemo....
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 12:16




International Internet Fly Tying Competition "2013"

Takmičenje u vezivanju mušica u organizaciji Musicarenje.net

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 2214


Članovi foruma i prijatelji Musicarenje.net !

Kako je pred nama još jedan ciklus sada možemo slobodno reći tradicionalnog takmičenja i FT druženja
na našem forumu u ime administracije poželjećemo vam puno sreće i uspjeha na njemu, a one
najuspješnije nagradićemo vrijednim nagradama.

U ovoj temi možete upititi pitanja u vezi takmičenja administraciji, ali i dati korisne savjete ili sugestije !

Dobrodošli, sa nestrpljenjem čekamo da vidimo vaše prijave i kreacije mušica!


VAŽNA NAPOMENA:

AKO NEKO OD VAS IMA I MINIMUM SUMNJE U ZAŠTIĆENOST TEHNIČKOG DIJELA GLASANJA
BOLJE DA NA TAKMIČENJU I NE UČESTVUJE.


ŠTO SE TIČE OBJEKTIVNOSTI PRILIKOM GLASANJA, TO JE POJEDINAČNA STVAR VAS FORUMAŠA,
MI JEDINO OVIM PUTEM POZIVAMO SVE VAS DA IZBJEGNETE BURAZERSKO GLASANJE ZA
PRIJATELJA ILI DRUGA VEĆ ZA NAJBOLJU VJEŠTAČKU KREACIJU MUŠICA.

KAKO ZA SAMO TAKMIČENJE, NIJE POTREBNO APSOLUTNO NIŠTA OSIM FOTOGRAFISANIH KREACIJA,
SHVATITE OVO TAKMIČENJE KAO ZABAVU, JER ONO TO U OSNOVI I JESTE, JEDINO OD
ADMINISTRACIJE ZAHTJEVA PUN RADNI KAPACITET I APSOLUTNO ANGAŽOVANJE!




Administration team
Musicarenje.net

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 12:33

Ja ću se malo osvrnuti na ovo "burazersko" glasanje. Po dosadašnjim iskustvima, od toga nema vajde, čak i ako bi neko to pokušavao. Niko od nas nema toliko "burazera" na forumu da mu primetno poveća broj bodova. Poneko ima 2,3 ili 5 takvih, ali to je nedovoljno, ako znamo da će broj glasača biti trocifren.
Drugo, nemojte biti sigurni u to forumsko "burazerstvo". Po našim iskustvima ni od toga nema ništa, jer je glasanje tajno. "Burazeri" ne gledaju jedan drugoga prilikom glasanja. Ne treba previše verovati kada vam neko kaže "Burazeru, dao sam ti 5 poena". Znajući mentalitet onih koji pred javnošću vole da naglase da su "burazeri", siguran sam da će na tajnom glasanju baš takvi prvi da zakažu. Laughing

Dakle, pobediće vezač čije su se muve najviše dopale članovima foruma. Budite potpuno sigurni u to.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 12:44



Prijava i prisustvo ovoliko kvalitetnih vezača govori o kapacitetu takmičenja!
Dakle, ono je vrhunsko upravo zbog vas, a ne sistema takmičenja, koje je onakvo
kakve su tehničke mogućnosti ove platforme!

Ne vjerujem da postoji neko približno slično takmičenje, a opet demokratično sa
glasanjem apsolutno svih onih forumaša sa foruma koji su za to zainteresovani.

Svako vaše glasanje i primjedba i svaki zarez sa predhodna dva takmičenja stoje i danas
okačeni na forumu.I ne postoji ni minimum sumnje da su predhodni pobjednici nezasluženo
osvojili mjesta po redosledu.


SVI VI ĆE TE I POSLE TAKMIČENJA BITI ISTO CIJENJENI VEZAČI I NA TO NE MOŽE DA
UTIČE NIKAKAV OVAKAV ILI ONAKAV REZULTAT


Neko će na kraju biti 1. a neko 12. ili 15, samim učešćem prihvatite i tu mogućnost

...i budite sportsmeni!

:ziveli :





Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 12:51

Vidim da ste se osvrnuli na moj post.

Da se razumemo,nemam ja nista protiv ovog takmicenja,sta vise uzivacu gledajuci kreacije!
Kao sto sam vec rekao divim se kreacijama vecine onih koji su se vec prijavili na takmicenje.
Moj stav stoji da ce neki ljudi glasati po imenu i prezimenu jer ce nijanse odluciti u izboru kome dati glas.Bice zaista tesko odluciti se cija je musica bolja.
Mozda bi bilo najrealnije da ucesnici administraciji ppsalju svoje kreacije,administracija ih uslika i objavi po broju a ne da iznad musice pise ime i prezime kreatora.Kada se zavrsi glasanje administracija objavi koja musica je dobila najvise glasova i ko je njen kreator.Tada bi realno pobedila najbolja kreacija..


P.S. Ni jednog momenta ne sumnjam u regularnost takmicenja od strane administracije!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 15:25

Max drug ni to nije riješenje .U Hrvatskoj se tako radilo na Mustadu da se pošalju od svake kreacije po dva urađena primjerka organizatoru ,koji im odredi šifre i stavi ih u kutije.Pa žiri opet na telefonski poziv zna ko je od njegovih prijatelja namotao kakvu kreaciju.Znam jer sam se takmičio godinama i pobjeđivao čak.
Ovo je ponavljam naše forumaško takmičenje i niko ništa ne gubi.Gadno bi bilo da praviš kreacije šalješ u Drugu državu plaćaš poštarine smaraju te na carini zbog par muha i onda te nategnu sudije.A ovo je hajka jer ionako stavljamo muhe.
Mix bratskog glasanja će biti i to nema apsolutno nikakve veze znam zašto kažeš da neće.Prvo niko od nas se netreba prijaviti ako će se naljutit na mišljenja forumaša.A drugo svi mi već imamo po nekog favorita i ako nijanse budu odlučivale normalno da ću ja prvi dati glas onom čije kreacije gledam svaki dan nego nekom čiju vidim jednom godišnje.Stoga netreba sugerirati hoćel biti bratsko ovog ili onog nego shvatit ovo kao igru i to je to.
Svaki od nas želi barem moralnu satisfakciju za svoj rad a to opet ovisi od glasova članova foruma tako da se netreba opterećivati oko toga.A Mix ako gledaš utakmicu primjer Španija Srbija znaš da je Španija jača a za koga navijaš i kome daješ svoju podršku.Zato moja želja je da svi odrade vrhunske kreacije tako da forumaši imaju s uživanjem šta pratiti i dobro se zamisliti kome će dati glasove.Kako ono Šumi reče zaigrajmo.Niti ja ne sumnjam u administraciju da budem iskren jer neznam kakve bi koristi imali i na koji bi način mogli bilo šta smutit,sve je na nama.
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 452153
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 21:14

Mix to oko nepostajanja "burazerstva" ne pije vodu jer svako i dan danas vidi da nemaju svi ucesnici isti broj glasaca...za nekog je glasalo 60 za nekog 50 za nekog 40 a to je u startu pljuvanje u lice organizaciji koja daje sve od sebe da nam ova dosadna zima prodje sto lepse i lakse kao i samim ucesnicima za koje se nije glasalo(jedna jedinica nece odneti prevagu ali ce ispostovati ucesnika,nije tesko,ne boli to je samo jedan klik misem).Nisu problem ni nagrade ni diplome,bar ne bi trebalo da budu vec je problem ne postovanja ucesnika zarad nekih smesnih i malih ciljeva.Da se ja pitam da bih ukinuo sve nagrade ali sve do jedne ... bukvalno ... onda bi ceo ovaj sou bio onakav kakav vi zaista trebao da bude.E onda se ne bi pojavljivali ne znam kako da ih nazovem,mozda misevi koji postuju samo onda kad moze da se ima neka korist.Neki su mnogo glasni kad dodje decembar a onda od jednom naprasno nestanu...ali ne zauvek samo do sledeceg decembra Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 22:20

MaxFly ::
Vidim da ste se osvrnuli na moj post.

Da se razumemo,nemam ja nista protiv ovog takmicenja,sta vise uzivacu gledajuci kreacije!
Kao sto sam vec rekao divim se kreacijama vecine onih koji su se vec prijavili na takmicenje.
Moj stav stoji da ce neki ljudi glasati po imenu i prezimenu jer ce nijanse odluciti u izboru kome dati glas.Bice zaista tesko odluciti se cija je musica bolja.
Mozda bi bilo najrealnije da ucesnici administraciji ppsalju svoje kreacije,administracija ih uslika i objavi po broju a ne da iznad musice pise ime i prezime kreatora.Kada se zavrsi glasanje administracija objavi koja musica je dobila najvise glasova i ko je njen kreator.Tada bi realno pobedila najbolja kreacija..


P.S. Ni jednog momenta ne sumnjam u regularnost takmicenja od strane administracije!!!

Ovde se ne upoređuju mušice pojedinih takmičara da bi se donjela ocijena, već se glasa za svaku kreaciju posebno. Kao što neko reče, burazerstva će biti, ali procentualno nedovoljno da bi lošija muha pobjedila bolju. To su pokazala prošla takmičenja pa će sigurno pokazati i ovo.
Nazad na vrh Ići dole
Angel
Visitor
Angel


Broj poruka : 273
Godina : 54
Lokacija : London
Datum upisa : 01.12.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 22:57



Crni,dobar post.I ja bih ukinuo sve nagrade ili bi ih poklonio nekim djecacima kojima je to potrebno.Ja recimo ako zasluzim neku od nagrada,ta nagrada ce direktno ici djecacima iz Konjica.Sta god bude,njima je potrebnije nego meni.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 23:05

Damirt82 ::
MaxFly ::

Ovde se ne upoređuju mušice pojedinih takmičara da bi se donjela ocijena, već se glasa za svaku kreaciju posebno. Kao što neko reče, burazerstva će biti, ali procentualno nedovoljno da bi lošija muha pobjedila bolju. To su pokazala prošla takmičenja pa će sigurno pokazati i ovo.

Ocigledno je da nisi pratio prosla takmicenja!!!!
Ovde se upravo uproedjuju musice pojedinih takmicara jer iznad svake pise ko ju je vezao!!!
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 23:32

MaxFly itekako sam pratio. Pretprošlo nisam, jer tada nisam ni bio član foruma, a znam ko je pobjedio i sa kakvim kreacijama. Da sam tada glasao dao bi mu najveći broj poena, a na prošlom sam poene dao svim učesnicima takmičenja. Pa i sam pobjednik potvrđuje moju tvrdnju, jer je najveći broj poena dobio od glasača od Vardara pa do Triglava i šire i duže, a on sam je iz Niša. Dakle mogao je imati par burazera iz Niša, a šta je sa ostalima? Pročitaj koliko glasača mu je dalo ocjenu 5 i biće ti jasno zašto sam ovo napisao ovako kako jesam.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyNed 16 Dec 2012, 23:51

Damire...Da si tada,kada si glasao,mogao da glasas za nekog svog burazera koji je napravio musicu mozda i za nijansu losiju verovatno bi njemu dao glas!!
O tome ja pricam.Svi koji su se prijavili bar do sada za takmicenje prave musice glava boli.Veoma male nijanse ce biti izmedju njihovih musica ali ako je medju njima neki moj komso ili rodjak naravno da cu svoj glas dati njemu.
To je realno tako i ja ne vidim zasto treba da foliramo da to ne bi uradio.

Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyPon 17 Dec 2012, 00:21

Vidiš Max, ne moraš mi vjerovati ali mu nikada ne bi dao ocjenu više. Niti bi očekivao od mog prijatelja da to isto uradi za mene. Naprotiv, čak bi mi i krivo bilo da mi da dobru ocjenu samo zato jer smo prijatelji. Ja se ne vladam na takav način. A da toga ima, niti mogu niti želim poreći. Smatram isto kao i svi ovdje da će burazerstva biti. Samo ne smatram da će biti presudno. Ja znam da ja neću na taj način glasati, nikada, a za druge me briga.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyPon 17 Dec 2012, 00:27

MaxFly, hvala što brineš. Možeš da se opustiš, jer su organizatori davno proučili taj problem. Provereno, burazerske i komšijske kombinacije ne donose pomak ni za jedno jedino mesto.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 EmptyPon 17 Dec 2012, 08:02

Mix,ma ne brinem se ja.Moj problem je sto sam realan.
Iskreno,drago mi je sto ce se desavati ovo takmicenje i uzivacu u njemu.
Eto mozda se i prijavim iako znam da cu verovatno zavrsiti na poslednjem mestu ali bitno je ucestvovati i da se druzimo.
Cilj ovog takmicenja(kako sam ga ja shvatio) je da se promovise fly tying na ovim prostorima,da pocetnici mogu da vide kakve se sve kreacije mogu napraviti,da se izabere od koga ce neko kupiti musice ako ih taj ucesnik uopste i prodaje itd....

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 3rd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'-
Skoči na: