Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Omar
Kusmi
Saleja
Mr.Zacoola
Raka Hardy
Predrag
MDujmović
Flya
Veka Sax
Masic
NemaNja95
Ervin-Eko
Mladen
Mafke
Peka
Bahat
Dragan Tasic
NMilanovic
Sasats
Ogi
ShoneFly
Angel
Damirt82
Alibaba
Milan VB
MaxFly
Gegula
Tolefly
Crni
Murino
Mixmaster
Gamarus
Sumadinac
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Angel
Visitor
Angel


Broj poruka : 273
Godina : 54
Lokacija : London
Datum upisa : 01.12.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 00:27


I od mene cestitke prvo Murinu i Administraciji foruma na dobro organizovanom takmicenju.Naravno cestitke i pobjednicima ,a i ostalim ucesnicima.

Nadam se da ce sledece godine takmicenje biti sa jos vise prijavljenih takmicara.

Sonefly,svaka ti cast na iskrenosti i mogu ti reci da sam i ja nekako tako glasao kao ti,a i neki moji kriteriji su se poklapali i sa Predrag-ovim kriterijama.

Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 00:53

Citat :
...organizacija nije precizirala koje i kakve kreacije treba da se predstavljaju osim da po jedna treba da bude iz kategorije suvih, mokrih ili nimfe i strimera...

Interesuje me gde si ovo procitao.

Citat :
pregledanjem nekoliko dana sam zakljucio da nema puno odnosno da ima samo nekoliko muva predstavljenih koje mogu da love, tj da su upotrebljive, tj lovne muve...

Interesuje me na osnovu cega dolazis do zakljucka da je musica upotrebljiva ili ne ako je vidis samo na slici.Istina je da moze da se proceni u nekim slucajevima ali vrlo,vrlo lako moze i da se pogresi.

Citat :
.....ne mislim da sao realisticne muve koje podsecaju na zive insekte treba da preuzimaju vaznost nad standardnim muvama koje svakodnevno koristimo

Ovo su musice za takmicenje,znaci za oko a ne za ribolov i treba da se dopadnu coveku a ne ribi.Retko ko ce da licka muvu da bi je ostavio na najblizoj grani.Isti je slucaj sa 60%(ako ne i vise) musica koje se stave na forum...jednostavno ne vide reku a kamo li ribu.

Evo sta kazu opsti uslovi taskmicenja...ljudi su lepo napisali...i to vazi vec trecu godinu za redom....

Neki od najvažnijih kriterijuma koje preporučujemo prilikom vezivanja mušica
ali i u ocjenjivanja su :

- Proporcije
- Čvrstina i tehnički aspekt
- Podobnost odabranih materijala
- Inovativnost
- Sličnost originalnom insektu (ribici ili ostalim ribljim zalogajima)
- Opšti utisak


E sad ako se nekom ne svidjaju realisticnije imitacije i draza im je klasika glasace za ono sto mu se svidi,zato i postoje ocene od 1 do 5.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 01:03

Svi su imali šanse da se prijave pa neko bi glasao ovako neko onako.
A realizma je bilo najviše ali možda neko nezna kako se boduju ft takmičenja 99% se radi realistika svugdje u svijetu,pa i onu što bi rekao lovnu ljudi realistično urade.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 13:00

Na prvom mestu da se zahvalim organizatoru i da čestitam Murinu! Imao je podjednako težak zadatak kao i vežači. Mnogo naših mejlova i fotografija, trebalo je srediti.

Zatim, čestitam naravno pobednicima! Od Marka sam očekivao upravo ovakve kreacije. Bravo Mašiću! Bravooo

Jedino ko me je ''neprijatno'' iznenadio je dr Žakula. Placko Baš sam očekivao neki BUM u smislu 3 ludačke muve. Hmmmm! Kazna - tri ture pića u Plavu. bbrrrr

Dobro su mi poznate njegove muve uživo, zato kažem, razočaran sam u mislu, krivo mi je što ije pokazao šta zaista ume.



Sve pohvale za vezače! Crni, Gamarus i ostali Bravooo Drago mi je da sam ponovo među 5, ali još draže što sam provalio novu foru oko muva. cheers

Sa Šonetom se slažem oko glasanja, uz evetualno malo drugačije mišljenje, jedva primetno. Dobar post Šone! dobar post


A sada iz ugla nekoga ko nema na čemu lično zameriti jer sam ostvario mnogo više nego što sam se nadao i zaslužio, obzirom na to što znam kako sam muve uradio, za koje vreme i pod kakvim uslovima.
Zašto ovo napominjem? Pa, da sam drugačije prošao, shvatili bi drugačije, ovako, svesni su SVI da govrim zbog drugih.


Kritika OGROMNA glasačima pojedinim!
Sa Mixom se ne slažem nikako. Mesta (prva) jesu ZASLUŽENA i sam sam tako glasao, ali, mnogo glasova je dobijeno na osnovu poznanstva.

Drugo, upravo zbog drugarstva, namerno nisu ti pojedinci glasali za druge ili su im dali smešne poene. Budite ljudi, pa bar ne glasajte nego dati ocenu 1 ili 2 dobrim muvama. Ocenjujete muve NE VEZAČE. SRAMOTA!

Zatim, molim SVOJE prijatelje, da glasaju za SVE a ne samo za mene!

Pravi rezultati i to da su ocene davane za kvalitet a ne za drugarstvo, bile bi BROJ BODOVA PODELJENO SA BROJ GLASAČA! Dobije se SREDNJA OCENA MUVE. Bar matematiku znam.... NE, NIJE administratoru upućeno, već glasačima!


Ovako, Šone recimo (navodim njega i sebe uvek jer znam da se čovek ne ljuti nikada) ima veće ocene od mene, ali ja imam više prijatelja pa je 5 njih više glasalo za mene. I ja pokopah njega. Ovako, za mene je lupam, glasalo 70 ljudi a za njega 55. Nije vam dobra politika forumaši dragi. To pokazuje kakav je ko čovek.

Realno, da su svi glasali za sve i dali ocenu muvi, pitanje je kakav bi rezultat bio. I kada pišem ovo, ja ne mislim na prva mesta. Tu je razlika između mene i nekih. Koliko vas je gledalo Žakove, moje, Mašićeve muve, Crnog.. A koliko ostale muve? Ja sam dao bodove za neke stvari ljudima na koje niste obratili pažnju. Zašto ne posvetite pažnju istu svim muvama? I onom vežaču od petog do dvadeset i kog mesta?!


Treba da se uvedu 3 kategorije, pa zbir bodova za svaku muvu su bodovi vezača.
Da SVAKO glasa sa SVAKOGA.
Da se prijavimo svi na listu glsača, da se zna kolio glasača ima. Kao i vezača. Da se zna ko su sve glasači.

I najbolje bi bilo da ADMIN objavljuje muve, bez imena i da se muva oceni. Mada, radili bi i tu telefoni i poruke. Ali , kao vezač i čovek, ja znam da ja ne bih rekao koja je moja muva.


Moje realno mesto je od 4-6 mesta. Hvala što ste VI učinili da osvojim četvrto. Rangirao sam sebe tako, 4-6. Ali, ima loših ljudi među nama (glasača). Ja ih ne razumem.

Hvala na razumevanju i živi bili.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 14:14




Rako, zista si retko posten covek. Retki su ljudi poput tebe i ne ocekuj da ce te neko poslusati.Tebi Bravooo na iskrenosti !!!
Nazad na vrh Ići dole
Veka Sax
Visitor
Veka Sax


Broj poruka : 101
Godina : 46
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 14:27

Rako dobar post svaka cast ,posteno i iskreno.
Nazad na vrh Ići dole
Mr.Zacoola
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'
Mr.Zacoola


Broj poruka : 1812
Godina : 35
Lokacija : Niš
Datum upisa : 02.02.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 14:33

Raka Hardy ::

Jedino ko me je ''neprijatno'' iznenadio je dr Žakula.
Baš sam očekivao neki BUM u smislu 3 ludačke muve. Hmmmm! Kazna - tri ture pića u Plavu.
Dobro su mi poznate njegove muve uživo, zato kažem, razočaran sam u mislu, krivo mi je što ije pokazao šta zaista ume.

He, he, ma može i pet tura, bitnije je da skupimo u Plavu opet! :) Ti si moj drug, Rako! cheers

Iskreno, ove godine nisam imao baš puno vremena za takmičarski FT. Ustvari, nije se tu radilo o vremenu, već o nedostatku inspiracije, elana, itd... uzrokovanim svakodnevnim obavezama i brigama o fakultetu, ispitima, poslu... Kada se na to doda i jedno petodnevno - novogodišnje putovanje, dobija se atmosfera koja nikako ne utiče produktivno na moj FT. U jednom trenutku sam hteo i da odustanem od takmičenja, ali zbog poštovanja prema ovom forumu/sajtu, administraciji i svim drugarima - nisam imao srce, pa sam okačio jednu, gotovo polovično završenu nimfu, tj. caddis larvu.

... Kako god bilo, to u mojim očima ne umanjuje uspeh prvoplasiranih takmičara i ja im od srca čestitam! Bravooo Mare Mašić je odradio sjajan posao i pokazao da zna kako treba pristupiti takmičarskom FT-u. Kvalitetne fotografije, pedantne, upotrebljive i atraktivne imitacije su parametri formule za siguran uspeh na bilo kom takmičenju i to je to...! :) Apsolutno zasluženo uživa 1. mesto na ovogdišnjem takmičenju. Još jednom, čestitke Mašiću! sampion 1

Još jednom, čestitam i Edinu, Crnom, kolegi Rakiću :) i starom saxofonisti koga najčešće srećem na Visočici - Veki Sax! Bravo momci! cheers

Na kraju, da pomenem i neumornu ekipu sajta, na čelu sa Cickom - Murinom i iskreno mu poželim još mnogo ovakvih takmičenja uz što veći odziv takmičara! Bravo!


Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 15:08

Ljudi, nadam se dobrom druženju ove godine na vodi sa svima. Moj imenjak Velibor , osvetla nam IME! sampion 1


Žak, nema potrebe da te hvalim više, ufuraćeš se, zato, bolje na koju turu. sampion 1
Žao mi je što nismo videli još dve tvoje muve.


I da, nadam se nekom Musicarenje.net Fly Tying okupljanju, druženju i razmeni iskustava. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Veka Sax
Visitor
Veka Sax


Broj poruka : 101
Godina : 46
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 16:29

Hvala imenjace, nadam se da cemo se ove godine videti na vodi ili na nekom skupu i bolje upoznati .

Zakula hvala na cestitkama ,pa i ove godine da se vidimo na Visocici ja castim :ziveli :

Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 17:40

Raka Hardy ::

Ovako, Šone recimo (navodim njega i sebe uvek jer znam da se čovek ne ljuti nikada)

Greška - naljutio sam se ha ha ha ha

Šala naravno ,Poz Rako :ziveli : vidimo se na kafi kad budeš u Bg-u ili ko zna možda i na Zvorničkom jezeru !
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 18:14

Ne znam Crni zasto ovo shvatas licno.....moje misljenje je moje i normalno je da nece svi da misle isto....mislim da je svaka kritika dobronamerna i da ovo nase takmicenje raste i razvija se , pa da sledece godine imamo jos bolje i kvalitetnije, mozda sistem glasanja nije najbolji, ali ako je takav i ako su glasaci glasali, i po broju glasova imamo poredak i to je to...

Ne bih dalje komentarisao , samo cu se udaljiti od teme i da ne zavrsimo u corsokaku kao mnogo puta do sada....
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 20:34

Cestitke momci sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyČet 17 Jan 2013, 21:45

Da i cestitke pobednicima.... sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyPet 18 Jan 2013, 01:23

Nisam ja ovo shvatio uopste licno niti me je pogodio tvoj stav jer ma koliko god moje musice vukle ka realistici mogu bez problema na vodu.Izneo si par neistina pa sam se zato javio.

A to da sistem glasanja nije OK ali ne zbog administracije vec zbog nas samih ja pricam jos od prvog takmicenja,cak mislim cuj mislim siguran sam da sam ja prvi na to skrenuo paznju.

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 EmptyPet 18 Jan 2013, 03:27

Tacno skroz!! (koga ne mrzi nek skoci na trecu stranicu ove teme - jos od prvog posta na dole je sve jasno - i svi se slazemo)

Meni licno ne smeta i ovakav sistem.
Ovo takmicenje je bar ja mislim igra - a igra je lepa koliko je lepom ucine sami ucesnici - (pa kako je napravimo sami takva je) Mozda to nije bas prakticno ali je i ta sloboda jedan lep gest od organizatora (svako sam sebi moze da dokaze koliki je covek ili na kraju i sam sebe popravi za neki drugi put)

Mislim da je administracija i ovaj put odradila dobar posao - ne treba zaboraviti da oni ovo rade troseci svoje vreme i novac bez bilo kakve nadohnade!
Uvek stvari mogu da se promene na bolje naravno, dosta lepih predloga je vec napisano u ovoj temi (ima i kod Rake u postu lepih ideja) ali ne znam koliko sama mehanika na kojoj forum radi dozvoljava komplikovanija resenja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 3rd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'-
Skoči na: