Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Omar
Kusmi
Saleja
Mr.Zacoola
Raka Hardy
Predrag
MDujmović
Flya
Veka Sax
Masic
NemaNja95
Ervin-Eko
Mladen
Mafke
Peka
Bahat
Dragan Tasic
NMilanovic
Sasats
Ogi
ShoneFly
Angel
Damirt82
Alibaba
Milan VB
MaxFly
Gegula
Tolefly
Crni
Murino
Mixmaster
Gamarus
Sumadinac
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyPon 17 Dec 2012, 08:14

Crni ::
Mix to oko nepostajanja "burazerstva" ne pije vodu jer svako i dan danas vidi da nemaju svi ucesnici isti broj glasaca...za nekog je glasalo 60 za nekog 50 za nekog 40

Apsolutno se slažem ,ovo sam i ja primetio ali mislim da administracija to teško može da spreči ,budimo ljudi glasajmo kao da ne znamo čije je ime ispred kreacije..ovo je ipak samo zabava - neće se niko obogatiti od neke nagrade :ziveli :

P.S eto odlične ideje za neko naredno takmičenje ,mogu takmičari da pošalju svoje fotografije a administracija da ih postavi pod rednim brojevima (bez imena i prezimena) i tek kada se završi glasanje objavi ime prvo plasiranih ,bilo bi zanimljivo ;)
Nazad na vrh Ići dole
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyPon 17 Dec 2012, 14:35

Živimo u doba kapitalizma, sve se gleda kroz novac, ostvaren uspeh, slavu
i na kraju je nameštaljka i neregularnosti razne vrste...
TAkmičenja su kao izmišljena za gore navedene radnje...

To je realnost, ne pokušavajte na to ni da utičete jer se nemože...

Ali forum je kao i naša skupština, o svemu se raspravlja samo ne o temi zbog koje bi trebalo da smo svi ovde...

Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyPon 17 Dec 2012, 21:09

A sta mislite da pozovemo posmatrace Cesida da prate glasanje ?
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 10:03

Ma kakav CESID.Za mene ce pobednik biti onaj kojem sam dao najvise bodova, e sad dali ce taj tj. ta musica imati dovoljan broj glasova da na kraju dobije neku "titulu" ili nagradu to je ne bitno,jer kao sto rece Mix ne vezu se musice za publiku nego za ribu..
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 10:10

A ti hoces da kazes da su glasanja fer i da je sve u najboljem redu?

Ne treba cesid vec samo malo dzentlmensta na koje se velika vecina poziva kad se pomene FF a onda kad se oseti korist od istog tog dzentlmenstva nema ni DZ.Ja zaista ne znam sta je tu toliko tesko da se klikne na ime svakog ucesnika i da se isti oceni (citaj ispostuje) ... njegov trud i zalaganje.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 10:19

Crni jesi ovo pitanje meni postavio?
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 10:43

Nisam tebi druze.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 11:02

Ne postoji ni jedna rec koja se ovde moze upisati - a da bitno utice na neciji karakter -
To je nesto sto se nosi prvenstveno od kuce ili gradi godinama. Svako prvenstveno svojim postupcima gradi sebe i sa svojim izborima zivi
(ma i ne vezano za glasanje ovde)

Zbog toga mislim da je ne specijalno produktivno/potrebno toliko pisati o tome u ovoj temi.

PS. Slazem se sa Crnim .. Nije problem toliko u objektivnosti ocena koje ljudi daju nego u odnosu prema ucesnicima, odredjen broj ljudi se uoguje na
forum glasa samo za prvog komsiju a trud ostalih ucesnike zaboravi i to je jedina stvar koja mi bas upada u oci - Ostalo mislim da je prilicno fer..

Igrajte se ljudi, bar ja tako dozivljavam celu ovu stvar..


Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 11:19

Ovo nesto nije u redu,mora da mi baguje komp ... opet se razumemo ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 11:32

Opet uzalud brinete. Ne može "komšija" da se uloguje i glasa. To je nemoguće, jer je organizator to blagovremeno sprečio. Evo, eksperimenta radi, pokušajte tokom glasanja da dodate sebi poneko poenče iz komšiluka. Laughing
Znate li da pred takmičenje mesecima admin ne pušta ljude da se učlane na forum? Hajde, zamolite nekog dugara da se sad učlani na forum da bi vam na takmičenju dao glas. Laughing

Najbolje je da se prvo konsultujete sa ekipom koja vodi sajt i organizuje ovo takmičenje, pa onda "brinete".

BROJ GLASOVA

Prošlogodišnji pobednik je dobio oko 60 glasova, što znači da ni za njega nekoliko stotina naših članova nije glasalo.

Broj glasova ne zavisi od "burazerstva", jer toga na ovom forumu jednostavno nema u bitnom obimu. Nemojte se više pribojavati toga.

Broj glasova zavisi od iste stvari od koje zavisi i broj bodova. Neki samo bace pogled na nečiju postavku muva i odmah izađu, jer im je nezanimljiva. Zato neki takmičari imaju manji broj glasova. To je samo još jedan od pokazatelja kvaliteta nastupa vezača.

Predlažem učesnicima da pokažu puno poverenje u organizatore, koji su se pozabavili svim ovim problemima. Ovde je stvar jednostavna - Napravite najbolje muve i predstavite ih na najbolji način - tako ćete privući pažnju glasača i dobiti najviše poena. Dakle, obratite pažnju i na nastup - uložite malo truda da pridobijete glasače.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 13:40

Mixmaster ::


Broj glasova zavisi od iste stvari od koje zavisi i broj bodova. Neki samo bace pogled na nečiju postavku muva i odmah izađu, jer im je nezanimljiva. Zato neki takmičari imaju manji broj glasova. To je samo još jedan od pokazatelja kvaliteta nastupa vezača.

Predlažem učesnicima da pokažu puno poverenje u organizatore, koji su se pozabavili svim ovim problemima. Ovde je stvar jednostavna - Napravite najbolje muve i predstavite ih na najbolji način - tako ćete privući pažnju glasača i dobiti najviše poena. Dakle, obratite pažnju i na nastup - uložite malo truda da pridobijete glasače.

Valjda broj bodova zavisi od broja glasaca jer glasac daje bod a ne bod glasaca?!
Ako je nekom neka musice ne interesantna,ruzna,odvratna ima opcija i za to...das lepo jedan bod.Time si dalo vezacu do znanja da to sto je uradio nije lepo,bar tome koji posmatra ali sa druge strane ispostuje zelju i trud da se nesto napravi.Sve ostalo je u najmanju ruku ljigavo!!!

Pazi ovo paznju glasaca da pridobijemo...da ne treba mozda i neku koreografiju da snimimo i postavimo ispod nasih imitacija ha ha ha ha A bre ljudi prosto je da dete od 5 godina moze da shvati....Evo ja cu da napisem uputsvo za one kojima je tesko i koji ne razumeju...

1.Kliknes na ime takmicara i pogledas sta je doticni vezao
2.Kad lepo pogledas klikes:

na 1 bod ako ti je musica ruzna,odvratna,nikakva
na 3 boda ako ti je musice ono ... nije nesto a nije ni losa
na 5 boda ako ti se musica svidja


opcije 2 boda i 4 boda izostavite da vam dodatno ne komplikuje ovaj slozeni proces !!!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 14:14

Mi ne možemo da nateramo glasače da daju ijedan bod ako misle da neko ne zaslužuje ni toliko. Možemo samo da preporučimo da pregledaju sve muve i glasaju po kvalitetu muva.

Crni ::

Pazi ovo paznju glasaca da pridobijemo...da ne treba mozda i neku koreografiju da snimimo i postavimo ispod nasih imitacija

Ovo je moje mišljenje, koje ne morate da poslušate.

Pažnju glasača treba pridobiti kvalitetom muva, dobrim fotografijama i dobrim opisom muve.

Ali,

Da se ja takmičim, ja bih otišao i dalje. Laughing Od teme u kojoj se nalaze moje muve napravio čitav podforum pun rasprava o kvalitetu muva, njihovoj upotrebi, pominjao bih ribe koje sam na njih hvatao, gurao ih u vodu, sušio, fenirao... Navukao bih bar 20 članova foruma da pišu o njima. Laughing
Ma, išao bih na Nišavu da snimam video spotove kako lepo plivaju ili tonu, kako lete kao ptica lastavica, kako babe koje šetaju kučiće pored obale radosno posmatraju moju kutiju sa muvama... Laughing

Heheh, možda ja malo preterujem, ali mislim da je jasno šta hoću da kažem.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 14:34

Ja ne kazem da vi/ti/administracija treba da jurite nekog da glasa niti sam to ikada rekao vec komentrisem male ljude koji su tu samo onda kad "treba" da budu i obicno u*eru celu stvar.Obicno ti ljudi koji ne daju ni jedan bod nemaju blage veze sa FT a opet glasaju.Ako je njima omoguceno i ispostovani su da "ucestvuju" u celoj ovoj prici i ako realno nema trunke osnove za to onda neka i oni ispostuju i najgori smotuljak jer da si znali i malo bolje od tog smotuljka da vezu bili bi direktni ucesnici takmicenja a ne misevi iz coska.

Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 14:45

ja završio i drugu muvu takmičarsku ,kako vi stojite momci ? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 EmptyUto 18 Dec 2012, 15:24

Sone samo napred u tebe ne sumnjam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 3rd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'-
Skoči na: