Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+33
Omar
Kusmi
Saleja
Mr.Zacoola
Raka Hardy
Predrag
MDujmović
Flya
Veka Sax
Masic
NemaNja95
Ervin-Eko
Mladen
Mafke
Peka
Bahat
Dragan Tasic
NMilanovic
Sasats
Ogi
ShoneFly
Angel
Damirt82
Alibaba
Milan VB
MaxFly
Gegula
Tolefly
Crni
Murino
Mixmaster
Gamarus
Sumadinac
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 03:27

Generalno vec u startu - za ozbiljno ocenjivanje musica nisu dovoljne samo slike, kreacije u ruci skroz drugacije deluju i mogu drugacije da se ocene (i njihova tezina i materijali i sl.)
Ali po meni i to je deo forumskog takmicenja -svaki dan se postuju slike- pa i ocenjivanje umeca prezentacije ima nekog smisla.

Mislim da je prezentovanje kreacija po kategorijama i bez imena autora dok traje glasanje moguce. Ali onda mora i da se svaka musica posebno boduje (a to otvare nove probleme - i zahteva komlikovanija tehnicka resenja)

Mozda je dovoljno samo staviti javno glasanje pa bi se dosta stvari promenilo - prvenstveno po pitanu izjednacavanja broja glasaca za svakog kandidata ako je i to tehnicki uopste moguce - bilo bi glupo bilo kome da javno glasa samo za jednog aoutora (Ako im vec ovako tajno nije glupo - ali tek onda bi bilo glasanja ne za kreacije nego da se ne zamerimo nekom)

Mozda je pametno (ako se prevazidju tehnicka pitaja) onda staviti javno glasanje ali bez imena kandidata iznad kreacija. Pa niko nikom ne moze da se zameri. (a resava se problem glasanja samo za jednu kreaciju)


Poslednji izmenio NMilanovic dana Pet 18 Jan 2013, 03:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 03:27

Kategorije i posebna pravila sem sto komplikuju ceo sistem opet otvaraju jos problema.

Naime (gledajuci realno) deo ljudi kojima je omoguceno glasanje ovde ponekad mozda i nisu u stanju da pravino ocene neku musicu.
Najprostiji primer je recimo - da li je neka kreacija samo realizam ili je lovna ili nesto izmedju. - Nista to nije cudno jer je dosta kreacija imaju stvarno inovativna resena i traze odredjeno iskustvo za ocenivanje.

Sve to onda povlaci na kraju i pitanje zirija - ako previse uozbiljimo stvari - jasno se sa tim namece i potreba za adekvatnijim zirijem.
Cela prica oda izlazi iz okvira igre, povecava troskove i vreme organizacije!! A takva takmicenja vec postoje stalno i kod nas i po svetu pa svako ko zeli moze da ucestvuje..

I td. i td.... A na kraju mozda je dovoljno da se uz jos vise zalaganja i javne diskusije (ovakvom pricom ili promenom samo nekih detalja glasanja) promeni samo etika glasaca i to bude sasvim dovolno za ovo lepo forumsko druzenje!! Pozzzzzzz!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 08:28

Po meni je sve ok što se tiče takmičenja jedino (kao što sam naveo i pre početka takmičenja)- čini mi se a je i Crni imao istu sugestiju, treba izjednačiti broj glasača i to prostom metodom u sabiranju rezultata glasanja kao što je izneo predlog Raka Hardy . Dakle uzme se broj ukupnih bodova i podeli sa ukupnim brojem glasača koji su glasali za pojedinog vezača (primer: Vezač Y osvojio 60 bodova - ukupan broj glasača 40 ) 60:40 = 1.5 (njegova ukupna ocena ) ili (primer : Vezač X osvojio 60 bodova - ukupan broj glasača 45) 60:45 = 1.3 (njegova ukupna ocena) ili (primer: Vezač Z osvojio 70 bodova -ukupan broj glasača 50) 70:50 =1.4 (njegova ukupna ocena)

U rangiranju bi to izgledalo ovako (statistički preračunato)

1.mesto osvojio je vezač Y (60 bodova ) - (1.5 kvota)
2.mesto vezač Z (70 bodova ) - (1.4 kvota)
3.mesto vezač X (60 bodova) - (1.3 kvota)

Prvoplasirani ima veću kvotu od drugoplasiranog iako ima 10 bodova manje / sa druge strane ima više pozitivnih ocena ali i manji broj glasača.
Prvoplasirani i trećeplasirani imaju isti broj bodova - ali prvoplasirani ima manji broj ukupnih glasača (jače ocene) - time osvaja veću kvotu.

Ovim bi se izbegla razlika u broju glasača za takmičare - tj ne bi bilo na kraju da je za jednog takmičara glasalo 50 ljudi a za drugog takmičara 30 ljudi a i da bude tako ništa ne mogu značajno da promene u ukupnom rangiranju na kraju .

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 08:55

Ja se u samo glasanje, neću miješati ... to je demokratski izbor svakog člana naše mušičarske zajednice i najbolje da o tom
elementarnom pravu odlučuje subjektivni stav ili mišljenje svakog pojedinca kome pripada to pravo, koliko god on kod nekih
članova foruma bio neizgradjen ili amaterski.

Ali nikada ne sumnjajte u armiju glasača, ona je nepogrešiva...

Da sam u pravu najbolje je pogledati pobjednike u sva tri takmičenja održana do sada, njima se nema apsolutno ništa zamjeriti.

Sistem bodovanja za 3.kategorije (suve, nimfe i strimeri) kao posebne cjeline je jako teško osmisliti i tehnički odraditi na forumu, a i
da se pronadje modul za tako nešto iskomplikovao bi situaciju i učinilo da mnogi koji bi glasali odustanu ili pogrešno (zbog komplikovanosti)
ocjene fotografije takmičarskih kreacija mušica. Takodje, to bi podiglo fond nagradjenih na 9. (po tri iz svake kategorije)

Prijedlog Rakin (i Shonetov) da se zbirno rezultat sabere kao i do sada, a onda podijeli sa brojem onih koji su glasali za odredjenu
kreciju mušice što bi kao rezultat dalo srednju bodovnu vrijednost svakoj takmičarskoj mušici i eleiminisalo potrebu da se apeluje za glasanje
za svaku kreaciju je odličan , a raspon u bodovima ići će ne kao do sada od 1 do 5 , već od 1. do 10!


Sljedeće takmičenje, koje će se održati na stranicama ovog foruma, imaće novine u smislu podijele materijalnih nagrada.
Iste se neće dodjeljivati na ovaj način, prateći nagradni fond će biti nadamo se još veći , ali će se ravnomjernije rasporedjivati, a takmičenje će
za te materijalne nagrade će se sastojiti iz više takmičarskih krugova i biće u funkciji relaksacije takmičenja. (nešto mora da ostane i iznenadjenje)

Takodje će se "kažnjavati" takmičari koji u postavci budu imali samo jednu ili dvije mušice, a ne sve tri .
Kazneni poeni bi bili procentualni u vidu umanjenja nekih 10%, odnosno 20% ukupne srednje bodovne vrijednosti.

Dakle, naredno takmičenje (IV po redu) dobija lagano atribut tradicionalnog te će se stoga pobjednici,
isključivo "boriti"za pobjedničke diplome našeg i vašeg foruma !


Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 10:27

Mislim da ovaj nacin koji pominje Sone moze vrlo lako da dovede da isti broj takmicara ima istu "ocenu" na kraju sto nije najsrecnije resenje.

Mozda sam ovo predlozio mozda nisam i ne secam se vise ali ponovicu.Ako je ikako moguce mislim da bi obrazac za glasanje trebao da izgleda kao neka anketa gde bi stajali imena svih takmicara,da mora da se da ocena za svakom i tek onda potvrdi glasanje.U slucaju da nekom nije data ocena da ne moze da se potvrdi glasanje.Jos jednu stvar predlazem da se raspon ocena smanji od 3 do 5.Zasto ovo predlazem,pa zato sto ce takmicenje uciniti zanimljivijim i neizvesnijim do poslednjeg trenutka i sto niko od takmicara ma koliko mu losa musica bila nije zasluzio 1 bod jer je pre svega imao zelje,volje a i hrabrosti da se prijavi na takmicenje.Evo uzecu Zakulu za primer,znam da mi on nece uzeti za zlo...covek ima 5 jedinica...mislim ne znam sta da kazem,decko je vrhunski vezac i ako je ovog puta uradio musicu ispod svog nivoa opet je uradio nesto sto siguran sam mnogi ne bi mogli da vezu.Verovatno su ovi sto su mu dali po 1 bod jedni od takvih!!!Nije lako oceniti ono sto ne razumes,kad ne znas kako se radi,sta se radi i zasto se radi.

Eto to je ono sto bih ja menjao sve ostalo je sasvim korektno i daje samim takmicarima veliku slobodu sto je odlicno.

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 10:40

Crni ::
Mislim da ovaj nacin koji pominje Sone moze vrlo lako da dovede da isti broj takmicara ima istu "ocenu" na kraju sto nije najsrecnije resenje.

Vrlo teško da može jer je konačan rezultat u promilima ,evo uzeo sam za primer upravo sa ovog takmičenja 2 rezultata
neću da navodim imena vezača.

Prvi takmičar ima ukupno 231 bod i 65 glasača,kada sračunamo 231 :65 = 3.5538
Drugi takmičar ima ukupno 221 bod i 59 glasača ,kada sračunamo 221 : 59 = 3.7457

Drugi takmičar ima 10 bodova manje ali ima 6 glasača manje ali zato na kraju ima jaču kvotu (ukupno bolje ocene)

Odličan način za proračun ,teško da može da se desi da dvojca u promil imaju isti rezultat .

Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 10:44

U pravu si Sone,moja greska.Na prvi pogled mi se ucinilo da moze doci do zabune sad kad bolje pogledam male su sanse da se poklope ocene :ziveli :

Ipak ostajem pri tome da se raspon ocena bude od 3 do 5 da se izbegne dobijanje nekih smesnih jedinica.
Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 11:16

Uz dužno uvažavanje većine gore navedenih postova želio bih da iznesem neko svoje mišljenje po pitanju takmičenja.
Sve što se tiče glasanja može da se promijeni ali prvo donijeti pravila što se tiče postavljanja mušica,jer nije realno da niko od nas pobijedi
jednom imitacijom ili dvije dok se neko potrudi da uradi tri.
Kad smo kod realistike i izrade lovnih kreacija jedini mogući žiri bi bio riba jer ljudi imaju različita gledanja na stilove vezača,
pa tako priča o lovnim i realističnim pada u vodu.
Moj prijedlog za postavku kreacija je slijedeći .

1.Realistična imitacija(nevezano suha ,nimfa ili strimer)
2.Suha
3.Mokra ili nimfa
4.Strimer


Sve gore navedene kategorije ocijeniti od 1 do deset a da svi koji glasaju moraju dati bilo koju ocijenu po želji i svom ličnom viđenju kreacija.
S punim povjerenjem u administraciju dozvoliti da šifruju kreacije bez obzira što bi kako neko reče radili telefoni.
Znači nema ni Ede ni Žakule, Crnog,Mašića redni broj a to nije veliki posao.
Zašto kažem 4 kracije ako već hoćemo da ovo dignemo na još veći nivo moramo tako, pa ako neko nezna da veže strimer,to nije naš problem
u većini takmičenja je ovako plus uvjetovana muha ali to je previše.
Da se nedogađaju stvari ko sa Milanovićem krajnji rok se odredi i slike poslati mejlom da ih administracija postavi,jer smatram da smo svi
dobili dovoljno vremena a ne čekati da se postave pa da budeš prvi na redu za glasanje.
Da bi sve bilo zanimljivije prvih pet vezača po meni moglo bi da napravi još jedan krug te da odradi po mišljenju
administracije recimo neku kreaciju koja mu se zada.Stim bi dokazali i autentičnost i znanje te potrvrdu da se nalaze među 5 najboljih .I
zbijegli bi neke neugodnosti i više bi se zabavljali tokom zime jer ja smatram ovo našom zabavom.
Smatram da nebi dolazilo do toga da se neko trudi da sve kreacije ispoštuje a neko da pobijedi sa jednom ili dvije kreacije.
Nikom od nas pošto već postujemo i stavljamo muhe nije teško uraditi još po neku kreaciju a i bilo bi i zabavnije.
Ovo za pet najboljih ponovo se nemora uvažiti ali smatram da gore navedene kategorije trebaju biti prisutne,znači 4 kreacije.
Da napomenem da nisam htjeo da omalovažavam nikog ko je stavio jednu ili dvije kreacije
ali nema logike zašto raditi tri kad te
neko sa jednom pobijedi,zato vjerujem da vas većina ima kompletno znanje i koji nemaju potrudiće se.
Naravno ovo se uz vaše sugestije može još dorađivati.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 11:28

Sa uvažavanjem ćemo uvažiti sve vaše konstruktivne prijedloge (ideja o 4.kategoriji - realistic je odlična) osim jednog ... a taj je ...

... da Administracija kao šlag još postavlja takmičarske kreacija na forum kreten help 1

P.S.

Za postavku jedne ili dvije mušice, nećemo nikoga limitirati , jer nam je cilj da što više vas učestvuje na takmičenju, ali sam napisao da će
pošiljaoci takve postavke biti na neki način "kažnjeni" nekim procentom od ukupnog zbira poena koji se utvrdi prije početka glasanja
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 11:40

Poštovana administracijo neznam zašto ne, jeste li vi autoritet ovog foruma pošaljemo vam slike i neće se dešavati stvari kao sa Milanovićem.Vas nema niko da optužuje nizašto,jedino ako vam je dodatni napor da šifrujete takmičare.
I na kraju ovo je prijedlog koji sam dao nemora se uvažiti.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 11:42

Crni ::
U pravu si Sone,moja greska.Na prvi pogled mi se ucinilo da moze doci do zabune sad kad bolje pogledam male su sanse da se poklope ocene

Ipak ostajem pri tome da se raspon ocena bude od 3 do 5 da se izbegne dobijanje nekih smesnih jedinica.

Cilj svega je da glasač ima na umu da tim što NE glasa za ostale učesnike a recimo samo svom favoritu da ocenu direktno ide na štetu svom favoritu a na korist drugim učesnicima . Gledajući onaj primer što sam naveo da je tih 6 glasova viška dalo i ocenu 1 ovom drugom takmičaru ,rezultat bi se promenio i njegov favorit bi onda imao veću kvotu .

primer
Prvi takmičar ima ukupno 231 bod i 65 glasača,kada sračunamo 231 :65 = 3.5538
Drugi takmičar ima ukupno 221 bod + (6x1=6) i 59+ 6 glasača ,kada sračunamo 221+6 (227) : 65 = 3.49

E sad nek glasač uzme digitron u ruke pa nek sračunava od svakog broj bodova i kvote sa brojem glasača (ako ga ne mrzi) ha ha ..

Evo na primeru Mašić ima ukupno bodova 356 ,kada podelimo sa brojem njegovih glasača 80 ,dobijamo kvotu 4.45 i i dlaje je osvojio prvo mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 11:50

Gamarus ::
... pošaljemo vam slike...

Naravno !

Shvatam dobronamjernost svih gore iznetih prijedloga. Medjutim, svako ostavlja u radu na nekoj kreaciji svoj lični pečat koji je prepoznatljiv i ljudi
sa malo iskustva mogu prepoznati te radove pa sve da ih ima na stotine,tako da to slanje fotki administraciji i "šifrovanje" ne bi bilo praktično.
Takodje to bi napravilo ogroman posao administraciji,koja i bez toga gotovo mjesec dana ima jako težak posao oko takmičenja.
Zato sam i napisao da bi to bio završni udarac (šlag) Laughing

Glasanje na takmičenju ove godine, ali i ranijih su pokazala da nema nikakve zagarantovanosti u plasmanu ako se takmičenju ne pristupi 100% valjano.
Stoga počnite na vrijeme da razmišljate i osmisljavate vaše kreacije , a mi ćemo osmisliti najednostavniji način da ih Vi adekvatno prezentujete
i predstavite na takmičenju.

WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 12:09

Gore su izneti jako dobri argumenti i ima dosta materjala koji mogu da se inkorporiraju u neki buduci pravilnik takmicenja.

Krenuo bih sa izborom kategorije musica.Do sada je bilo 3 kategorije i ostavljeno je na volji svakom takmicaru da odlucuje u kojoj ce ucestvovati.Medjutim moj predlog je sledeci:

1. Kategorija pravog insekta ..

Administracija odlucuje o jednom insektu (vodenom ili kopnenom) po njihovoj volji..I zada ga kao temu za resiti..i sto verodostojnije prikazati kao vestacku imitaciju.Najbolji odgovor na zadatu temu odnosi prvo mesto u ovoj kategoriji.

Ova kategorija bi imala samo jednog pobednika.Odnosno ne bi bilo drugoplasirani,treceplasirani..itd.

Zadrzao bih vec postojece kategorije:

2. Suve musice.

3. Mokre musice ili nimfe.

4. Strimeri


U ovim kategorijama bi takodje ostavio pobednike do minimum mesta broj 3,ako administracija misli, moze i do 5 kao i do sada. ( to sve zavisi i od obima nagrada koji budu bili na raspolaganju).


Svaka kategorija zahteva paznju ucesnika takmicenja,drugim recima,onaj takmicar koji ne obradi sve teme,dobija kaznene poene od strane administracije.Jer sigurno nije isto ako neko postavi jednu musicu i gledalac (glasac) ,vidi tu imitaciju i na osnovu nje daje ocenu takmicaru ,ali on ocenjuje jednu musicu ,a bodovi se racunaju za celokupan utisak takmicara i ti bodovi odlaze u generalni plasman (malo nije fer,prema onima koji obrade sve kategorije).

Bodovanje:

Posto nisam ucestvovao na ranijim takmicenjima na forumu,bio sam iznenadjen nacinom glasanja.Prvo me je iznenadila cinjenica da u svakom trenutku svako moze da vidi trenutno stanje svojih bodova kao i ostalih ucesnika.Sto automatski moze da dovede (ne kazem da jeste,ali je vrlo moguce),Do odredjenih fingiranih glasova u pogledu.."fali mi jos 3 boda za ovo mesto" i sl.To bih prvo promenio,da se za vreme glasanja ne vide trenutni rezultati.Sada to dosta zavisi i od same platforme foruma da li je to moguce tehnicki izneti.

Takodje,posto je ovo takmicenje znaci svi ucesnici se "bore" ,da se pozicioniraju na sto boljem mestu na rang listi,prema tome,limitirao bih mogucnost glasanja svakog clana na po 3 ucesnika (znaci moze da po svom izboru da 3 petica,3 cetvorki,3 trojki...itd.)..Time bi se zaista selektovale najbolje musice koje se nadju u takmicenju,jer je mogucnost ocenjivanja smanjena,znaci valja glasati samo za one muve koju apsolutno odskacu od svih ostalih..

Takodje moze i da se otvori poseban e-mail,na kome svi oni koji budu glasali,glasaju sa svojim imenom i prezimenom i navedu Ljude za koje hoce da glasaju i kome koliko bodova daju.To bi bilo krajnje fer i posteno.Takodje mislim da bi se time izbeglo glasanje "spavaca" ,odnosno onih koji nisu aktivni tokom cele godine,vec se volsebno pojavljuju samo za vreme glasanja. Ne zelim da gresim dusu ili da nesto impliciram,ali bolje spreciti nego leciti..:) .

Eto ukratko..:)

Pozdrav.
Marko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 13:04



P.S.

Kazneni bodovi od strane administracije:

Kaznene bodove od strane administracije bi primenio na sl. nacin.Na primeru iznad koji sam dao,od 4 kategorija imaginarni ucesnik je odlucio da postavi u 3 kategorije,u jednoj nije.To bi za posledicu imalo da na kraju takmicenja od ukupnog broja bodova koje ima ,recimo 200 glasova izgubio jednu cetvrtinu ( 1/4 ) glasova.Druim recima totalni broj osvojenih bodova bi za njega bio 150 bodova.Znaci 25 % je izgubio ne ucestvovanjem u jednoj kategoriji.Ovo bi bila malo strozija mera,ali samo u funkciji izjednacavanja i ravnopravnosti svih ucesnika takmicenja.

Pozdrav.
Marko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 EmptyPet 18 Jan 2013, 13:46

Ako se vratite na moj komentar, videćete da je upravo sve to predloženo:

- Kategorije, u smislu: suva, nimfa, strimer i realistična
- Bodovanje po sistemu: Broj bodova/broj glasova
- Svaka muva posebno bodovanje (pod rednim brojem), administracija postavlja.

- ocene od 1 do 10, pri čemu svaki glasač može kao i do sada da da i svima desetke, ako to zaslužuju svi.


_ Lično sam čak za to i da glasanje nekako bude javno. Da se vidi ko je koliko kome dodelio bodova, pa, ako bude kao što ima, nekih koji daju 1 ili 2 boda za muvu koja je sve , samo ne ispod 3-4 boda, neka i ošteti vezača, ali će u našem svetu mušičarenja biti poznato, ko kako glasa i tražićemo obrazloženje za nenormalne ocene. Ja ću davati i niske ocene, ali ih uvek mogu obrazložiti. Pardon, neka bude TAJNO, ali da se nakon svega objavi ko je kako glasao. sampion 1

Napominjem, rezultati su ok među prvih 5, ali znam šta sam prošle godine napravio, kojom tehnikom i od čega. Šta se često viđa na takmičenjima, a šta ne... Lupili su mi šamar oni koji ne cene muvu koja vredi 20 puta više od muva koje sam ove godine napravio, a eto, bolje mesto... Šta reći, upoznao sam više ljudi. Ufffff


Jednog dana, kada porastem i ja i budem među prva dva, tek ću kritikovati pojedine ''kolege''. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju ! - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 3rd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'-
Skoči na: