Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rotvajler na suvu muvu!

Ići dole 
+12
Goci
Madjoni
Mafke
Predrag
Zeljko_72
ShoneFly
Sasats
Durlanac
Micko
Crni
NikolaCG
Mixmaster
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 10:29

Rotvajler na suvu muvu! Scary-Look-Of-Rottweiler

Kada nekoga naučiš mušičarenju, pa ga vodiš sa sobom pokazujući mu složene tehnike, lepe reke i zanimljive riblje vrste, on te isprva poštuje. Međutim, ako to podučavanje potraje godinama, a učenik nikako ne uspe da se približi učitelju po veštini, mogu se javiti ozbiljni problemi. Prirodna težnja učenika da se dokaže, kod nekih prerasta u psihopatološku nervozu, mržnju, pa čak na kraju i želju da se naudi učitelju.
Uvod u ovu smešnu temu je ozbiljan, jer je priča potpuno istinita. Ispisujem ove reči iz vlastitog iskustva, jer je februara 2009. godine disciplinskoj komisiji USR "Nišava" predata prijava protiv mene, potkrepljena gomilom izjava tobožnjih svedoka, uglavnom mojih slabijih mušičarskih đaka, koji su se okupili oko ideje da je vreme da se uništi njihov vođa, organizator i učitelj.
Da pređemo na ono što je najzanimljivije. Jedan od tobožnjih svedoka predao je prijavu da ja mušičarim vodene zmije, ptice, žabe i krupne pse i to, suvom muvom! Evo jednog zanimljivog segmenta te neverovatne prijave, prepisanog od slova do slova:

"...Na proleće 2005. godine sam bio svedok kada je Ranđelović prešao granicu humanosti držeći rotvailera na mušičarskom priboru na sred Nišave punih 5 minuta. Jadan pas je plivajući slučajno pokupio suvu mušicu koja je stajala malo duže na vodi, a Ranđelović umesto da predvidi šta bi moglo da se desi i povuče konac iz vode - kontrirao..."

Rotvajler na suvu muvu! 2196169610029924701fCioBr_ph


Poslednji put izmenio Mixmaster dana Sub 13 Feb 2016, 17:28, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 10:37

Šta ti je uzimao Mixe ha ha ha ha

Znajući koliko si ozbiljan kada to situacija nalaže, ipak moram reći, da nemogu da se otmem utisku da je ovo scenario iz nekog Kusturicinog neobjavljenog djela!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 11:04

Heheh,
Prvo sam probao da imitiram trorepog nišavskog sumporka - Potamanthus luteus, računajući da će nju lakše uočiti. Međutim, nju nije hteo ni da pogleda! Stavih Large Dark Olive emergera i podvukoh ga prema rotvajlerovim nogama, znajući da ponekad prvo želi da opipa zalogajčić. I zaista! Uzeo je muvu prednjom šapom i gurnuo u usta. Bang!!! Eksplozija, borba, zamaranje, tailwalk, av av av... i prihvatio sam ga posle 5 minuta i to, bez meredova. Naravno, oslobodio sam ga, u pravom C&R maniru.
Vlasnik se malo bunio, ali je brzo shvatio da ribolovac sa važećom dozvolom ima prednost u korišćenju reke. Rotvajler na suvu muvu! Icon_lol

Ne znam da li da se zezam, jer možda onaj ko je predao ovu prijavu i potpisao je, po starom običaju odštampa moje postove i preda ih kao dokaz "Evo, priznao je!" Rotvajler na suvu muvu! Icon_lol
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 11:39

Svaka cast na ulovu ha ha ha ha
Nego mene interesuje dali se rotvajler javljao sporadicno ili je buckao na celom prelivu kreten ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 12:23

Ponašao se kao bucov. Rotvajler na suvu muvu! Icon_lol
Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Micko


Broj poruka : 260
Godina : 46
Lokacija : Štrpce-Kosovo i Metohija
Datum upisa : 13.09.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPon 24 Maj 2010, 18:55

Koje debljine je bio tipet?
Nazad na vrh Ići dole
Durlanac
Visitor
Durlanac


Broj poruka : 326
Godina : 43
Lokacija : DURLAN NIŠ SRBIJA
Datum upisa : 19.11.2009

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Sta S   Rotvajler na suvu muvu! EmptySre 17 Nov 2010, 21:51

Ti si lud !!!!! kreten

Ja sam se iskidao od smeha ljudi!!!!!!!!!!!! ha ha ha ha

PA U TOM STILU DA NASTAVIMO

Gospodine Ivane Randjelovicu ako ikada pozelite da vas ulov bude veci u kg.pridruzite mi se u
pustolovini na obalama prelepe nam reke Morave

Stap: Motion Snipe II IM9 8ft #5
Predvez: Kawasaki 0,12MX Kevlar Unbreakable
Muva: Smallest Black Midge on Earth
Udica:Titanium Partridge #20 Diamond Barb
Rep:2 Isperka iz repa Fazana i 1 isperak iz grudiju neprcanog kikireza Grao boje (to je ubitacna kombinacija)
Telo:Trimovan Crni Teheranski skocimis
Grudi: mix dubunga black boje i sasvim malo fluocarbonblackflashfoliju
Nogice: Obavezno Domaci Petao
Mogu da odradim SBS ako neko zeli

EVO SLIKE LEPOTICE

Rotvajler na suvu muvu! Prasence

E sad ozbiljno Ovu sam prvo OSETIO Evil or Very Mad a zatim i spazio. STA NOSE NASE REKE
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptySre 17 Nov 2010, 22:18

Kako se broj riba u rekama drastično smanjuje, polako dolazi vreme da se mušičare ostale životinje. Laughing

Izbor je veliki. Prvo treba početi sa žabama, pa preći na vodene zmije, pa malo raspaliti po kokoškama i petlovima...
Svinje i krave bi tu bile "big game". Laughing


Poslednji izmenio Mixmaster dana Ned 30 Jan 2011, 08:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptySre 17 Nov 2010, 22:52



Naravno pozeljan bi bio C&R jer ce nam ostati čiste reke !!!
Nazad na vrh Ići dole
Micko
Visitor
Micko


Broj poruka : 260
Godina : 46
Lokacija : Štrpce-Kosovo i Metohija
Datum upisa : 13.09.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyČet 18 Nov 2010, 08:46

Mixmaster ::
Kako se broj riba u rekama drastično smanjuje, polako dolazi vreme da se mušičare ostale životinje. Laughing

Izbor je dosta veliki. Prvo treba početi sa žabama, pa preći na vodene zmije, pa malo raspaliti po kokoškama i petlovima...
Svinje i krave bi tu bile "big game". Laughing


Ja takodje imam velikog iskustva sa tek okoćenim kučićima,mada nisu neki preterani borci brzo se zamore Placko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyČet 18 Nov 2010, 09:39

Lako je vama da se šalite, dok sam ja zaista bio prijavljen za mušičarenje svakojakih životinja. Evo još jednog bisera iz moje riznice prijava, koju čuvam kao veliko blago u specijalnoj fijoci:

Ja, ...... .....ić rođen 2....197. u Nišu, JMBG .........., tel: 063/.3......... podnosim sledeću

IZJAVU

Ivana Ranđelovića sam video da:
.... Namerno kači udicom gusku 2004 godine na barama kod "Br.6" i psa na reci Nišavi 2006 godine...


Rotvajler na suvu muvu! Rosss-goose

Kasnije mi se čovek izvinjavao zbog ovoga, tvrdeći da je poverovao onima koji su ovo organizovali zbog svojih pogrešno procenjenih mogućnosti i interesa. Zanimljivo je da su ove prijave predali urednici časopisa "Spin And Fly". Okupilo se desetak nesrećnika, koji su organizovano ispisivali svakojake gluposti i izmišljotine, verujući da su njihova "svedočanstva" jača od mog jednostavnog objašnjenja da to rade iz niskih pobuda i interesa. Prevarili su se.

Komplet od desetak veoma čudnih i pomalo smešnih izjava razmatrala je Disciplinska komisija USR Nišava, na čijem čelu je bio dekan Pravnog fakulteta u Nišu. Hajka je bila veoma ozbiljna, pa je zbog toga ozbiljno i razmatrana. Morao sam čak i da iznesem svoju odbranu, što i nije bilo tako teško. Podnosioci prijava su zapravo bili odbačeni kandidati za predsedavanje Mušičarskom sekcijom Niša, ubedljivo poraženi par meseci ranije, u duelu sa mnom. Nakon tog poraza, potrošili su mesec dana na nekakve peticije, pa još mesec na sastavljanje prijava, a ja sam se odbranio za pola minuta, jednom jedinom rečenicom, koja je već bila očigledna i dokazana: "Lažu iz interesa."
Nakon toga, Disciplinska komisija je obavestila podnosioce prijava i mene kao optuženog da su sve optužbe odbačene, a Mušičarska sekcija Niša otpočela najbolji period u svojoj istoriji, oslobođena posetilaca koji su dovoljno podmukli da se bave ovako uvrnutim stvarima.

Zanimljiv je mušičarski život u Nišu, zar ne? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyČet 18 Nov 2010, 11:02

Mixmaster ::

Zanimljiv je mušičarski život u Nišu, zar ne? Laughing

Ekstra se zezate ,majke mi ,barem vam nije dosadno... I kakav je filing imati Rota od 40 - 50 kg na #5 ?

stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyČet 18 Nov 2010, 12:19

Šone ::
Mixmaster ::

Zanimljiv je mušičarski život u Nišu, zar ne? Laughing

Ekstra se zezate ,majke mi ,barem vam nije dosadno... I kakav je filing imati Rota od 40 - 50 kg na #5 ?

stvarno ha ha

Verovao ili ne, nisam zakačio niti rotvajlera na Nišavi, niti gusku na pomenutoj bari.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_72
Visitor
Zeljko_72


Broj poruka : 193
Godina : 52
Lokacija : Ljubovija
Datum upisa : 30.09.2010

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyČet 18 Nov 2010, 22:53

Kad je otvor sezone na Nisavi i ja bih dosao Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! EmptyPet 19 Nov 2010, 09:06

Ne mora da se ceka otvor na Nisavi...pomenutih zivotinja ima i u parkovima pored drugih reka...pa i kod nas.....u Uzicama... WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rotvajler na suvu muvu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Rotvajler na suvu muvu!   Rotvajler na suvu muvu! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rotvajler na suvu muvu!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako odabrati pravu muvu za pastrmku ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: