Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !

Ići dole 
+30
Haris
Sasa D
Rzanac
Zeljko_72
Sale guitar
Bahat
NikolayBG
Siberianman
Djuka
Damirt82
Milosh85
Omar
Durlanac
Predrag
Saleja
LeDukri
Milance
NMilanovic
Crni
Ranko
Tolefly
ShoneFly
MDujmović
Sasats
Djomla-BL
Raka Hardy
Lale
Gabriele CH
NikolaCG
Murino
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 13:31

A ti si strucan i kompetentan da ocenis sta valja a sta ne ...DAJ NEKU TVOJU IMITACIJU DA SE SLADIMO I UCIMO.

Ne glasanjem za nekoga ti omalovazavas njegov rad i trud....Ove godine mu nisu dobre musice...nema veze video je zakuline,rzanceve,rakine,saleguitar-ove ...musice naucice nesto i sledece godine ce imati mnogo kvalitetnije radove.Dali si svestan da ne glasanjem vrsis opstrukciju jednog takmicenja koje bi trebalo da bude svake godine sve jace i jace?!

Pitaj gore pomenute ljude dali bi oni vise voleli da glasas za sve ili samo za kog ti mislis da treba!!!

Zbog takvih kako sto si ti i jos mnogi ovogodisnje takmicenja ima bar 30% manje ucesnika nego sto bi imalo da se ponasate dzentlmenski i sa postovanjem prema ljudima/kolegama koji i ako svesni da nemaju sta da traze u ovakvoj konkurenciji opet stisli onu stvar i prijavili se..... ISPOSTUJ LJUDE,AKO NISTA VISE ZASLUZILI SU MAKAR TO!!!

Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 14:10

Imam jedan predlog u vezi narednih takmičenja koje bi unapredilo i verujem još više poboljšalo ovo već tradicijonalno takmičenje a to bi bilo da jedno od pravila bude da ipak mora da se postave muve u sve 3 kategorije (suva,nimfa ,strimer) ,jer se ipak ocenjuje kompletnost vezača .Razumljivo je da je zbog fonda nagrada ipak poteškoća da se nagrađuje svaka kategorija posebno (mada bi to bilo najbolje)

Drugi predlog je da mesto što glasaju članovi foruma ,odluke o plasmanu takmičara preuzme neki žiri sastavljen od eminentnih vezača ,možda čak i iz inostranstva - ocenjujući fotografije muva svakog od takmičara putem interneta ,tako bi se sve nedomuice oko regularnosti svele na minimum.
Svako dobro i da nam takmičenje na forumu potraje još dosta vremena ...

:ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 14:18

Posto je nama takmicarima dozvoljeno da glasaju, svakom, kao sto sam cestitao i dao ocenu krajnje objektivno. Jedino ocenu nisam dao sebe. Nadam se istom od vas, kao i od ostalih clanova.. daj bar ovde da ne postoje balkanska pravila...
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 14:30

Saleja ::
Posto je nama takmicarima dozvoljeno da glasaju, svakom, kao sto sam cestitao i dao ocenu krajnje objektivno. Jedino ocenu nisam dao sebe. Nadam se istom od vas, kao i od ostalih clanova.. daj bar ovde da ne postoje balkanska pravila...

Matori kad bi kojim slucajem moglo da se vidi ko je kako glasao(sto je ujedno i predlog administraciji) tj da glasovi budu javni veruj mi da dobar deo clanova bi otislo na logout na jedno par meseci.

Sone odlican drugi predlog sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:03

hahahaa albino
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:11

Veliki pozdrav svim kolegama. Dvojica kreatora (vezača) koje pominjete su vrhunski vezači! Lično, veoma mi se sviđaju njihove kreacije, a ne poznajem ljude. Šumadinčev peš i još mnogo kreacija, vrhunske su. Ima tu još dosta vezača koji su, možda po nekima i lošije malo vezali ali su originalni (kreacija koja nije 90% neke već viđene na netu i odabir materijala). Od mene, a verujem i od mnogih drugih, i oni će dobiti 4-5 bodova. Ljudi, ovo je druženje, ne shvatajte na pogrešan način takmičenje. sampion 1

Biće još takmičenja i recimo karegorije: suva, mokra, nimfa, strimer i realistic. Pet kategorija. cheers
Lično, poznajem vrhunske vezače koji vežu 90% nimfe, ili recimo, suve ... Svako neka se takmiči u onome što njemu ''leži''. Ni ja nisam znao šta da vežem, ali sam se potrudio da nešto novo, zanimljivo uradim. Hvala svim učesnicima, jer, za mene je sve ovo škola, kao i svaki post, svaka fotografija na forumu. Uvek nešto novo naučim! :ziveli :

Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:25

Ajde ovako ... uzecu sebe za primer samo iz razloga sto ne zelim da provlacim tudja imena kroz pricu...

Pogledaj moje musice iz proslog takmicenja pa mi reci realno dali sam zasluzio da desetak ljudi ne glasa za mene?!

Neka to budu i jedinice nebitno je vazno da me ispostuju kao nekog ko se potrudio da napravi nesto.
Nazad na vrh Ići dole
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:27

Nesto slicno sam hteo da iskritkujem u mom postu. Izvini ako sam te uvredio, ali to je moje misljenje. Sve najbolje.
PS. Ipak mislim da je bolje da ne glasaju nego da ti lupaju keceve na savrsene muve. Po meni je to vece ponizenje. To sto nisu glasali je dovoljno da znas da su ti muve ok, jedino ako si bas hteo nagradu.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:29

Ne nisi me uvredio i ne ljutim se jer svako ima pravo na misljenje i svako ima drugaciji ukus.

Ali recimo na skijanju(slucajno to gledam sada) se ne meri vreme samo najboljima nego svima pa kol'ko god da je rezultat los.
Bolje i keca da lupi a to ne znaci automatski da ne valja musica jer ne glasa strucni ziri vec obican ribolovac kome nesto ili se svidja ili ne.
Tvrdim ti da je dobrom delu proslogodisnjih takmicara zasmetalo sto ih nisu ispostovali pa kakvu god im ocenu dali.Kao sto je meni zasmetalo sto imam desetine glasova vise od pojedinaca koji su imali dobre musice koji bi mozda imali i bolji plasman od mene da nije tako.


Poslednji izmenio Crni dana Ned 22 Jan 2012, 15:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:33

Crni, ja ti mogu samo reći, veliko BRAVO!!! Bravooo Malo koga ovde poznajem. Pomenuću izuzetnu originalnost jednog takmičara, a ima ih još! Čovek kog' ne poznajemo, ali to nije bitno, njegove kreacije i tehnika izrade, razlikuju se mnogo od svih koje sam na netu nalazio godinama, a to je valjda i suština. G-din MATJAŽ PLUT - Bully !!! Ogromno BRAVO od mene! Par novih kombinacija sam naučio iz njegovih kreacija.

Posmatrajte originalnost, tehniku vezivanja, način vezanja čvorova, materijale, različitost od svega viđenog do sada. Ljudi, odlični ste vezači i vaše muve treba da dobiju bodove, ne vi. Bojovića nisam upoznao, ali njegova lignja je definitivno jedna od najoriginalnijih kreacija. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:37

Ja bih samo odvojio realisticne imitacije od klasicnih, lovnih....i da bude obaveza da svaki ucesnik prijavi muve u sve tri kategorije (nimfa, suva i recimo strimer)....mada je ovo takmicenje vise po meni revijalno za nas krug (forumaski) i da ne treba dizati frku oko ocenjivanja....niko se ovde nece obogatiti od nagrada da dizemo ovo takmicenje na neki neprilagodjen nivo cime cemo samo oterati neke da kazem srednje vezace....onda ce ostati takmicenje izmedju par vrhunskih vezaca sto i nije prioritet...neka ovo takmicenje raste pa gde doguramo.....
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 15:52

Predrag ::
mada je ovo takmicenje vise po meni revijalno za nas krug (forumaski) i da ne treba dizati frku oko ocenjivanja....niko se ovde nece obogatiti od nagrada da dizemo ovo takmicenje na neki neprilagodjen nivo cime cemo samo oterati neke da kazem srednje vezace....onda ce ostati takmicenje izmedju par vrhunskih vezaca sto i nije prioritet...neka ovo takmicenje raste pa gde doguramo.....


Apsolutno se slažem se i sa ovim konstatacijama !!!


Administracija je svjesno htjela da ovo bude takmičenje (drugarsko) ljudi sa foruma, mada su neki opravdano,a neki
neopravdano odustali od istog.(G din, Ray je recimo pogrešno protumačio pravila i mislio da tek od 21.01. može
postavljati svoje kreacije za takmičenje i sl.)

Ravno 10 flytiera iz Evrope je odbijeno sa moje strane iz razloga koje je Predrag pogodio u srž.

Nismo htjeli da se ovo pretvori u profi ring, sa 10-15 profesionalaca ...


OVO TAKMIČENJE JE OZBILJNO U JEDNOM, NAŠEM RADU I ZALAGANJU DA SVE BUDE KAKO TREBA I FER, DA NEMA NAMJEŠTANJA I NAVIJANJA OD STRANE ADMINSITRACIJE , OZBILJNO JE PO NAGRADAMA I PO SVEMU ORGANIZACIONOM ,
A SAMI FORUMAŠI NEKA RADE PO SVOJOJ SAVJESTI
.

Obavještenje

Svi forumaši će na kraju odabrati ovdje zajednički 5 mušica koja ne budu obuhvaćene nagradama i proglasiti jednu od
njih takodje POBJEDNIČKOM ...i nagraditi tog takmičara čija kreacija bude tako odabrana, ali sada nije fer da se objavljuju
imena dokle god traje takmičenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Durlanac
Visitor
Durlanac


Broj poruka : 326
Godina : 43
Lokacija : DURLAN NIŠ SRBIJA
Datum upisa : 19.11.2009

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 18:54

MIR BRAĆO !!!!

MURINO HVALA NA ORGANIZOVANOM TAKMIČENJU !!!!

SVE ČESTITKE ORGANIZATORIMA I SVIMA KOJI SU UČESTVOVALI !!!
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 21:55

Procitah sada redom sve postove u ovoj temi.


Moje misljenej kao i vecine Vas , jeste prije svega, da je ovo takmicenje vrlo ozbiljno organizovano od strane Administracije foruma.
Ljudi su ulozili veliko vrijeme i trud da bi se svi mi zajednicki druzili i ramjenjivali iskustva kroz ovo takmicenje , pa i na kraju da ocjenimo jedni druge.

Kako cemo to uraditi, zavisi samo od licnog karektera ocenjivača.

Npr. Ja sam sve ucesnike ocijeno , sem samoga sebe, kao sto je tu vec kazao i Saleja.
Cak sam i Administraciji upitao pitanje , da nije doslo do kakve greske u glasanju , jer sam nakupio par dobrih ocjena.

O samim ucesnicima bih reko sledece : Dobro je sto se ukazala svima prilika da se pokazu i dokazu u izradi svojih muva .
Konkretno i meni se pruzila prilika da pokazem svoje muve i ako sam pocetnik u vezivanju.
Dobro je sto me takmicenje natjeralo da se malo potrudim da napravim nesto sto do sada nisam niti sam znao da umijem.

Vjerujem da i drugi dijele misljenje sa mnom pa ne treba unisiti nikakvu nervozu vec se svi fino zabavimo .

:ziveli :





Nazad na vrh Ići dole
Milosh85
Visitor
Milosh85


Broj poruka : 259
Godina : 38
Lokacija : Ljubovija
Datum upisa : 25.05.2009

(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 EmptyNed 22 Jan 2012, 21:58

Mislim da je dosta vas preteralo sto se tice komentara. Licno sam takmicar i ne smeta mi iako cu imati mozda i najvise jedinica na glasanju, a Zakula mozda jednu dve. Moram da navedem njega jer je oko toga ispala frka. Meni se licno svidjaju njegove kreacije od mene je dobio cistu 5, ali mozda se tom jednom ili dvojici ne svidja, a posto je takmicenje svako ima pravo glasati kako on misli da treba. Najbitnije je ucestvovati i podrzati ovo sve sto se samog takmicenja tice, ja mislim da su pravila jasna sto se tice glasanja i svega, e sada ulaziti u to ko ce za koga da glasa i koje ce ko ocene da da to je stvar svakog od nas. Moram reci samo jedno da sa tako nekim komentarima obarate ovo takmicenje i sav trud koji je administrator ulozio cisto iz zelje da okupi ljude u ovim zimskim danima pa cak se i potrudio da obezbedi sponzore za to, ali vi to ne znate da cenite vec izmisljate sada razloge i ne znam sta sve da bi ovaj ulozen trud umesto da podrzite, obarali samim tipom glasanja ili se mozda varam. A sto se samog takmicenja tice svako ima pravo da glasa za koga zeli i u svakom takmicenju, podjite sami od sebe nebitno je dal je to musica ili tim za koga navijate, ima nekog koga poznaje voli ili mu je blizi od nekog drugog naravno da ce i dati glas njemu. Takmicenje je takmicenje, a druzenje je druzenje Ovde je trebalo da se obuhvati i jedno i drugo uz komentare od svakog od vas i da se sjedini i takmicenje i druzenje. Ja nikome zameriti necu na oceni nisam se zbog toga prijavio, a takodje i dobra konkurencija i umesto da nesto iz tih kreacija materijala i ostalog izvadite neku pouku vi se raspravljate ko je kome dao ocenu. Zbog ovakvih stvari ja predlazem da iduce godine onda to ima neki drugi smisao pa vise nece biti 26 ljudi sa foruma vec mozda i 10 vezaca samo koje niste ni upoznali ni videli, vise nagrada i naravno da neko ko ulaze trud u organizaciju i zaradi nesto, a ne da daje iz svog dzepa zarad okupljanja koje retko ko ceni. Ja se isto ovom prilikom izvinjavam ako se neko mozda nasao uvredjen, ali to je moje misljenje. Svaka cast na organizaciji i uvek cu podrzati ovakvo nesto VAZNO JE UCESTVOVATI SVI SMO POBEDNICI.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !    (Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !   - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
(Vaša) pitanja, sugestije i obavještenja o takmičenju !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: 2nd International Internet Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2012'-
Skoči na: