Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 La Perfection :lancer peche a la mouche

Ići dole 
+9
Zvezdan
Platipus2000
Mafke
Clavis
Mixmaster
Alp
Mackey
NMilanovic
Murino
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 18:12

Alp, opet si nešto pomešao.

Ja kažem da DH nije ništa posebno, ali da ću ipak da nahvatam ribe i sa tim.

Na tvojim slikama je sve po jedna ribica, a ti znaš (valjda ti je to jasno) da to mene ne "pali". Da bih se malčice uzbudio potrebno je bar 2 komada, a da bih uključio mušičarske klikere minimum 3.

A da li su u Nišu mušičarili sa 2 ruke pre 1700 godina? Mislim da jesu, jer su verovatno koristili takve močuge, koje je bilo vrlo teško držati jednom rukom. Logično, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 19:51

Shocked 'Ajde!? Vazno da Djenku nisi spalio...prije 17000 godina. Ali da ne izgubimo nit....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo jedan po jedan, da se Ali-ben-Mix ne uzbudi... sunny
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 20:39

Alp, uživam u tvojim lepim bucovdžijskim slikama. Ali, primećujem da one nisu baš po C&R preporukama. Više liče na moje, non-CR slike.

Evo citata iz jedne mušičarske knjige, objavljene daleke 2001. godine u Nišu:

Oslobađanje ribe

....
5. Ako želite da ribu izmerite ili se slikate sa njom, pridržavajte je nežno oko osnove repnog peraja i stomaka. Nemojte je stiskati i držati za škrge....


Autor Ivan Ranđelović
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 21:12

Dragi Mixe, za postupanjem s ovom konkretnom ribom moras se obratiti onima koji to rade po nekoliko stotina puta godisnje, davno prije 2001., pa znaju sto, kako i zasto rade. Jer te ribe kasnije ponovo love i prate kakvog su zdravlja. Kako ti u tome bas i nemas osobitih iskustva gledaj i uci. Kada bi bolena prihvato na nacin kako predlazes, on bi ti ispao iz ruku. I onda bi poprimio stanje u kojem ti obicno gledas svoje ribe.

Iako, slazem se u potpunosti da bilo kakvo slikanje ribama skodi. Zato to radimo samo ponekad. Cisto iz razloga sto se nadje devijanata za koje neslikanje pustenih riba znaci da drugi nisu nista ulovili. Njima katkada treba objasniti kako stvari stoje. A koliko vidim i ti si konacno shvatio. Tema o uspjesnosti i svrsishodnosti dvorucnog ribolova je gotova.

Osim toga nekakv izraz "non-CR" ne postoji. To je tvoja izmisljotina ravna "non-loop castingu" koji si izmislio prije koju godinu, prije negos sto si naucio sto znaci rijec loop. Obrnuti izrazi od "pusti" je "pojedi", "zadrzi", "usmrti", "ubij", "udavi", "stavi zivo u vrecu", "baci u traktor" itd, pa izaberi od tih onaj koji najvise odgovara tvojim navikama i karakteru. A nemoj izmisljati izraze koji ljude navode na smijeh i sprdnju. Cak ni mrtve ribe to ne zasluzuju.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 21:36

Opet si pogrešio, Alp.

Možda sam ja prvi na planeti dodao prefiks "non" ispred C&R. Time mogu samo da se ponosim, ništa više. Zašto? Zato što posle mode C&R-a neminovno dolazi moda "non-C&R". Druge nema, zar ne?

Hehe, danas se naprednim ne može nazvati neko ko je tek prihvatio C&R, nego onaj ko ga je prvi odbacio. Izgleda da sam ja lider tog novog pokreta ovde na Balkanu. Laughing

Ali, "non loop" ili "no loop", nisam ja izmislio. To je sinonim za "wide loop" ili "open loop". U nekim tekstovima na engleskom jeziku se tako naziva. Čudi me da moj kolega FC instruktor Alp nije naišao na to. Možda nije čitao iste knjige.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 21:56

Sto si ti "prvi na svijetu i cega si lider", kao ni sto je "moja malenkost pogrijesila" uopce ne bih komentirao. To je na volju zdravog razuma ljudi koji to citaju, ako jos citaju.

Citiraj mi tekst i autora koji siroki loop naziva non-loop. Ali na nekom drugom topicu jer to nama apsolutno nikakve dodirne tocke s ovim.

Kako bi ova tema imala dostojanstven zavrsetak koji promovira jedan lijep i uspjesan nacin ribolova, a i jednu lijepu ribu koju je steta potamaniti, jos jedna slicica...

[You must be registered and logged in to see this image.]

...cime je moje sudjelovanje u mlacenju prazne slame zavseno. Ako postoji netko koga zanima nesto konkretno i pametno vezano uz DH tu sam, inace pozdrav uz ispriku svima kojme se nesto nije svidjelo.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 22:02

Ne brini Alp, nastavićemo priču o DH-u bez ikakvih problema.

A, mala iskakanja izvan ove teme zasluga su tvojih grešaka poput ove da nigde na svetu nema izraza "non-loop". Čudi me da nisi pogledao barem sajt "Virtual Fly Casting".

http://www.virtualflycasting.com/terms.htm

ili preciznije

http://www.virtualflycasting.com/Graphics/Flash/WideLoop.swf

Heheh, možda sam autor ovog sajta, pa sam ubacio ovaj izraz, pošto sam ga ja izmislio. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 22:18

U pravu si, sto se tice "non-loopa". Ipak postoji jedno mjesto gdje se to tako spominje. Iako nitko ziv nigdje taj izraz danas ne koristi. Jer, i siroki i uski i srednji i bilo kakv loop - su loopvi. A izraz non-loop znacio bi da loopa nema, da je struna kolabirala ne maknivsi se s mjesta. Dakle ti si u pravu da postoji netko tko taj izraz spominje, ali taj koji ga spominje koristi ga pogresno. Izjednacevanje "sirokog" i nepostojeceg" je nesto sto od meni znanih ljudi tesko da ce netko prihvatiti. S cisto logicke strane gledano, a i u sklopu uobicajenog nazivlja u FC-u. U bilo kojoj instruktorskoj federaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 22:36

Pa, to je diskutabilno. Ti imaš neku svoju teoriju, ali ja imam opravdanje za taj izraz. Ne u smislu da konac ne pravi neki oblik koji se može nazvati i loop, nego iz jednog drugog razloga....ali to je već druga tema, o kojoj baš i nisam raspoložen da trućkam.

Bolje da se vratimo na DH.

Kada budem kupio DH od oko 12 ft klase #7, najradije bih uzeo univerzalni, integrisani konac. Budalaštine "kratka glava za ono", a "duga glava za ovo" i shooting headove bih izbegao.

Takođe, pri izboru konca mislim da je važno da neću bacati sa žbunovite obale nego uglavnom na malo komotnijim mestima, kakvim Južna Morava obiluje. Imaću dovoljno prostora i za veći D loop....bla, bla, bla...

Alp, možeš li koju reč o tome, da pomogneš jednom naprednom non-CR mušičaru koji će uskoro uključiti i levu ruku u držanje štapa?

P.S:

...a verovatno ću i džak za paprike nositi dvema rukama, pa ću i u vodi i na suvom biti pravi pravcijati "doublehander". Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 22:47

Da "siroko" i "nepostojece" nije isto, nije nikakva moja teorija nego zdrav razum. I instruktorska praksa. Ali, opravdanje formalno, za taj jedan detalj, si nasao. To stoji. Sto se DH tice, uzmi sto te volja pa uzivaj - u "non loopovima".
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 23:02

Dobro Alp, ne treba odmah da se naljutiš, čim si uhvaćen u nepoznavanju osnovnih stvari koje IFFF FC instruktor mora da prouči. Ti si iz EFFA, pa ti se oprašta.

A sad si me naterao da konac, kao i štap, odaberem bez tvoje pomoći. Ništa lakše. Internet je prepun takvih podataka, može to i bez tebe. Izađe na isto.

Samo pazi, ja možda uvedem još jednu u nizu inovacija - "triple handed fly fishing", ako se za džakče sa bucovima prihvati i ruka pomoćnika - treća. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 23:19

Kao prvo Mix, na stranicu koju si citirao sam te ja uputio u doba kada nisi znao gdje ti je glava, a gdje rep. A sada te upucujem i na to da sve sto na njoj pise nije siroko prihvaceno cak ni u FFF federaciji. O toj su se terminologiji vodile poprilicne rasprave. Sto se EFFA tice razlikovanje pojmova postojeceg (i uskog i sirokog) i nepostojeceg (kolabiranje strune) se polaze i demonstrira na ispitu. Koji je, usput govoreci, barem tri puta kompleksniji i tezi nego onaj koji si prolazio. Osim toga, na stranu polaganja, imao sam prilike demonstrirati svakojake loop-ove pred vise desetaka raznih instruktora u nekoliko zemalja i bio sam jako dobro i shvacen i prihvacen. Predlazem ti da o svojim "non loopovima" i razlikama u odnosu na ono sto ljudi zovu "siroki loop" popricas s nekim, ako ti je razlika pojmova "siroki" i "nepostojeci" suvise apstraktna. A za kataloge, samo navali, puno ti srece zelim. I trebat ce ti. Isto tako, zelim ti puno srece, u unistavanju riba u tvom kraju. Ako ti to tvoja okolina dopusta.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyČet 16 Maj 2013, 23:55

Nema mnogo logike u tvojim rečima, Alp.

Prvo, ti tvrdiš da ja nisam znao gde mi je glava, a gde rep, nakon 25 godina mušičarske karijere. Možda sam tebi tako zvučao, ali ispitivačima na FCI testovima sam izgledao kao super-bata. Biće da si opet nešto pobrkao.

Drugo, kažeš da preporučuješ upravo ovaj "Virtual fly casting" sajt, a ne znaš šta na njemu piše. I to bi trebalo da nas zabrine.

Treće, ti si u to vreme bio pun toplih preporuka za IFFF, a prema EFFA si bio prilično kritičan. Sad ti je, odjednom, EFFA bolja. Meni su iste.

I četvrto, hvala ti na komplimentu da ja uništavam ribe u mom kraju. To je vrhunska pohvala za jednog ribolovca, iako to blage veze nema sa bilo čim. Onaj ko tako nešto izriče ili se šali ili ne zna gde mu je glava a gde rep.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyPet 17 Maj 2013, 00:50

Sto se moje malenkosti tice, prepustam procijenu o tome ima li ono sto kazem logike ili ne onima koji ovo citaju. A isto tako, procijenu toga govorim li istinu ili ne. Sto se tebe tice, nemoj se ljutiti, ali ne bih se vise natezao. Uzivaj.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 EmptyPet 17 Maj 2013, 10:58

Gledam opet ovaj video sa početka teme.

Da uprostimo stvar.

Na njemu se zapravo vidi samo jedan zabac, a razlika je u nekoliko različitih podizanja konca koji mu prethode. Dakle, čovek sve vreme zabacuje na isti, vrlo jednostavan način. Svako ko dobro izvodi razne vrste spey zabacivanja običnim štapom (roll, switch itd) ovo će odraditi bez ikakvih problema.

Ova podizanja (pickupovi) su takođe jednostavna, mada neupućenom posmatraču izgledaju kao neka gimnastika koja se uvežbava godinama. Nije tako. Svako ko ima talenta i (ili) poznaje osnove mušičarskog zabacivanja, savladaće ih za 1h.

Dakle, ribe izlaze na suvo već prvi dan kada dobar mušičar kupi adekvatan DH pribor.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
La Perfection :lancer peche a la mouche
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Gaspe Atlantic Salmon Fly fishing/Peche saumon Atlantique
» Sur les Nives... Erreka-mouche
» Gros chevesnes à la mouche, fly fishing big chub

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: Fly Casting VIDEO-
Skoči na: