Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 La Perfection :lancer peche a la mouche

Ići dole 
+9
Zvezdan
Platipus2000
Mafke
Clavis
Mixmaster
Alp
Mackey
NMilanovic
Murino
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 12:26

Alp, kada bih sastavio sve tvoje rečenice sa foruma u kojima pokušavaš da ubediš čitaoce (uključujući i sebe) da sam ja neko ko nema blage veze sa mušičarenjem, mogla bi se objaviti jedna omanja knjižica. Heh, a pritom nikada nisi susreo moju malenkost. Laughing

Zapravo, kada bih sa svih foruma sabrao sva slična "dela", raznih autora, mogla bi grafika "Galeb" da dobije dobar materijal za jednu debelu knjigu. Ne znam samo koji naslov da stavim. Možda bi "Trn u oku" bio dobar naslov? Laughing


Jaooo, kupiću jedan DH komplet, jer mi ovo izgleda kao mnogo dobra zajebancija, u najavi. Ima da nosim dva džaka za paprike, zakačenih za pojas sa leve i desne strane, da me ribe (raznih vrsta) ne vuku ni tamo ni 'vamo. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 12:57

Laughing Mix, nikog ne ubjedjujem u nista. Potpuno mi je svejedno. Katkada me iritira mesarski mentalitet i omalovazavanje drugih s tvoje strane, ali ne bitno. Jer stetu radis prvenstveno sebi.
Evo, sad me bas "iritirao" i neki leptir koji mi je uletio kroz prozor pa sam ga ispratio van. Nek leti kud oce. Mada mu perspektiva tu (u gradu) gdje je zalutao nije blistava.


PS. Ali, da ne bih ispao nepristojan, ja ti se ispricavam. Ti si nadaleko poznat strucnjak svjetskog kalibra za lov kapitalnih stuka, pastrva, lipljana, kojih si polovio na "vrece" i, sto jos nije otkriveno, preporoditelj dvorucnog musivarenja. Nadam se da si ovom izjavom zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 13:19

Za ovo "preporoditelj dvoručnog..." si verovatno u pravu. Dok se ja ne latim toga, ovde će ostati samo par nesrećnih "treniratelja", kako ih ti lepo nazva. Da bi se DH popularizovao potreban je neko ko nakon ribolova ne može da se makne od riba, pa moli za helping hand priobalne ratare i ribare. Dok nekom DH mušičaru biciklom ili trktorčićem ne iznesu ribe iz J. Morave, to će ostati u povojima i u neuspelim pokušajima.

Zato sam ja tu, da kao što sam klasično mušičarenje učinio popularnim u Nišu, učinim da i mušičarenje sa dve ruke bude zanimljivo.

Dok se ti antisluhisti sa 1-2 ribe za 5 godina bave time, neće se niko "primiti". Niko nije lud da kupuje nešto sa čime ni "stručnjaci" ne mogu da ulove 2 ribčeta za godinu dana.

Ipak će morati da radi čuveni džak za paprike. Laughing

P.S. ..a možda i dva, zbog simetrije i balansa.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 13:53

Ne pamtim bas da sam nekog kolegu koji kvalitetno trenira nazvao "trenirateljem". Bit ce da opet nisi obrisao naocale dok si citao ili ukopcao "mastomat" na iberturazu.

A sto se dvorucnog musicarenja tice, nisam mislio da si preporoditelj i izumitelj Nisa. To vec znamo. Mislim da si vec jedno "dva" puta ponovio.


Mislio sam da ces preporoditi svjetsku musicarsu scenu. Evo, vec su svi stali gledaju ovako: Shocked Shocked Shocked Shocked ...
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 14:51

Na stetu riba,Mix ne nosi naocale,jer ima vid koji dolikuje grabljivici ha ha ha ha Naucice Mix i dvorucnim stapom da mlati ribu. Licno Mixa ne poznajem,ali moj prijatelj je ucio od njega

i nema dovoljno reci hvale o vestini koju poseduje lisac Mix. Iako i sam vest klenolovac,o Mixu mi je pricao kao o madjionicaru. Rec je o coveku s kojim sam odrastao i bili smo kao

braca,covek retkih kvaliteta i verujem mu na rec ( mislim na tog sad monaha vec duuugo god.).
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 16:47

Znam da Mix voli loviti klenove. To je bas lijepo. Da ne bi mislio kako se to lovi samo u potocima i da mu ne presahne novootkrivena inspiracija za DH ribolov....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Eto, ribolovac na slici baca uzvodno, suprotno stanovitim tvrdnjam s ovog topica. Povremeno ulovi nesto.
Steta da ne stavlja sve u vrecu. O Mixy, nikad nisam mjerio, kolko su te drske od DH stapova? Jesu malo duze,
ako se ne varam... Ovo bi samo budala radila, zar ne? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 19:04


Ogroman klen . Kvalitet fotosa je prica za sebe Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 19:42

Dobro...
Sve sam lepo procitao i fino ste me zabavili.
Da bih odmah pojasnio moj stav kojim je zapocela ova prica naglasicu da imam prilike kad god pozelim da odem na vodu sa ljudima koji ovu tehniku i dobro poznaju a imaju i solidnu opremu.
Pogledah i slike i snimke i procitah dosta toga zanimljivog ali i dalje nisam promenio misljenje vezano za pricu o neophodnosti a pogotovo o delu da ovakav pribor donosi mnogo vise olaksica ili prednosti nego mana (sto se takodje cesto potencira).

Mozda je to samo moj stav ali i dalje mislim da bi i na ovoj zadnjoj Alp-ovoj slici (bar meni) lepse pasovao jedan lagani stap #5 ili #6 i da bi se sa njim opet lepse proveo.

Ja potpuno razumem i nove trendove i neku "potrebu" za DH ali mi se to opet svodi na neki Dunav (i to ako je bedem iza ledja), na strimere (i to ne one velike pa stuka odpada iz price - nego nesto srednje za bucova ili pastrmku), na vece reke tipa Sava ili neke slicne velike vode + situacije gde je nemoguce odaljiti ledja od granja itd.

Razumem da postoje i kod nas neke lepe velike vode (sa djunglom uz obalu) sa nekim lepim i velikim ribama pa da se sve ovo moze lepo zapakovati u neki svetlucavi celofan ali recimo realno koliko je to veliki procenat i ljudi i dana na takvim vodama - kad se saberu sve reke na kojima se musicari na Balkanu i prosecni Balkanski musicari.
Citajuci sve ove postove pomislih da ko god ne koristi neki DH (i nije trenirao sa njim bar god dana) mora u najmanju ruku pola izlazaka na vodu da provede duvajuci dubak i sa perajima na nogama ako zeli da ulovi ribu.

Svima je jasno da se tako moze pecati na 40m ali mi je takodje potpuno jasno da se onaj najlovniji potez nekih 15-20m od ribolovca automatski iskljucuje.
I dalje smatram da je na vecini nasih voda mnogo prakticnije a i veca je potreba prici ribi (u vecini slucajeva je to apsolutno moguce) i pecati bas na tim distancama nego obrnuto. (da ne trazim citat kako rece Alp - ako treba da bacas blize ti se jednostavno odalji)

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 19:42

Ne deluje mi nesto bas potrebno bacati strimera 40m od sebe loveci pastrmke.
Pa mi je bezveze i "voditi" neke teske nimfe na toj daljini. (jedino da stavim plovak od 3 grama ko indikator - sto se onda i bolonjezem moze isto bacati i voditi)
Pa mi se opet cini da je malo glupo bacati recimo na Drini mrava na udici #22 40m od sebe loveci lipljana.
Pa nesto nevidim neophodnost DH ni za lov klena - gde se cesto razmiljam da li i pikavac da bacim u vodu da ga ne uplasim a o ovom prskanju da ne govorim.
(ne kazem da nije moguce upecati klena ili ribu bacajuci sa jedne obale na drugu ne pokvasivsi ni carape ali svi znamo da tu od ozbiljnog ulova nema ni pomisli)

Jedino mi se prica opet svela (gledajuci neku "neophodnost") na neke bucove ili sta ti ja znam mozda mladice.
Pa sad odvojiti pare, odvojiti vreme za zamlacivanje, ucenje i usavrsavanja a sve sa ciljem da budem u trendu i da bih recimo otisao ciljano bacati strimera za bucova 40m od sebe. A onda ceo proces nazvati biblijom i vrhom samog musicarenja mi deluje malo . . . . I to tako treba i reci!

Alp ::

U lovu bolena (bucova) najveci problemn je ako moras privlaciti blize od nekih 15-20 m.
Pa taj bucov ume da udari i na 5 m od mene (ko je pametan, zna gde ga trazi ili ceka) desi se naravno da se javi i na 30+m ali daleko vise puta se desi da je bas tu na 15-25m od mesta gde se ocekuje kad se covek umiri.
Pored toga daleko bitniji je nacin vodjenja strimera. Djaba mu ti dobacis kad ne retko trazi bas specificno vodjenje a to se sa 40m konca preko brzaka reke nesto bas i ne slaze!

Poentu price nalazim i u jednom od Alp-ovih tekstova u tema o modernim WF koncima. Gde kaze da dobar bacac pogotovo danas sa super brzim, lakim i moderni jednorucni stapovima u kombinaciji sa modernim WF strunama moze i klasom #3 bacati bez muke cak i na 30m.

Tu je negde i moj zakljucak price ..
Lepo je poznavati sve tehnike i nacine ribolova ali reci tako olako za nesto da je "must have" ili "tip of the iceberg" mi je jednostavno previse (a prica vezano za ovu temu najcesce bas zahvaljujuci ljudima koji ovu tehniku i promovisu se na to svodi)

Pozzzzzz!!
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 19:53

Zvezdan ::
Pozdrav Z. Za takve, medju ostalima, situacije to i sluzi. Na mjestima gdje najcesce lovim iza ledja nemam kej vec visoku obalu cesto punu granja i drveca. Iako, katkada lovim i na otvorenimn preljevima i otocioma. Ne samo iz nuzde vec iz ciste uzivancije u tom nacinu ribolova. Kada debela riba stisne nakon lijepog zabaca na 30, 35 ili 40 m to je posebna uzivancija za sebe. Odi za pocetak kod Zeke, on ti je najblizi, i malo prouci osnove i pribor. Cisto da imas sliku kako to izgleda. Mozemo kasnije popricati o detaljima i finesama prilagodjenima za lov ribe kojha te zanima.

Da,to su definitivno slične situacije u ribolovu.Fali mi sigurno petnaestak metara poslednjih nekoliko godina.Ranije sam to nadomeštavao tako što bih se popeo na vrh keja pa bih double haulom dostizao neke lovne distance.To je u skorije vreme od polovine juna nemoguće jer je kej postao jako frekventan.U perspektivi,neki solidan dh komplet,i poštedeću muka i prolaznike i sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 21:20

Nemoj zuriti, razmisljaj malo sto ti tocno treba. Daljinu od 20 iz static rola do kakvih 25 iz switcha, s vrlo malo prostora iza, dobijes s AmbushTT strunom i dobro upasnim Poly-icem. Posebno ako imas nesto duzi jednorucni stap. Ali dalje tesko. To recimo koristim na moru medju camcima i ljudima otraga. Dobra stvarcica za tvoje potrebe moze biti i switch stap jer njime po potrebi mozes i jednorucno bacati. Sto vec dobro znas pa si odmah radno sposoban. A mozes speyati kad se utreniras vrlo solidno, i preko 30-tke. Mana pravog dvorucnog je sto ce ti u nekim situacijama biti fenomenalno praktican, ali u nekim drugim los. Najbolje ces napraviti ako odes kod nekog tko vec ima DH i malo probas. Tek toliko da vidis i osjetis tu spravicu. Kod vas ima vise ljudi koji to dobro rade, a Zeku sam spomenuo kao najblizeg. Racunaj da ces od te kombinacije koju dobijes na probu, najvejrojatnije nabavljati laganiju. Sestica super, sedmica moze, osmica je za to sto lovis vec malo prejaka, a neces dobiti bitno na daljini. Do 30 ces sa seticom lako, 35 moze, preko je vec silovanje. I definitivno ne trebas najskuplji super stap. Kada malo izbistis situaciju, cujemo se, poslat cu ti neke prijedloge na PP, sto se po mom skromnom misljenju isplati kupiti, ako ti kolege prije ne nadju nesto sto ti odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 21:50

Ok Alp,hvala najlepše na savetima.U bližoj budućnosti sigurno planiram ovako nešto,samo da se pojedine stvari usaglase,pre svega finansijske prirode.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 22:04

Alp, ako je ovo Sava kod Zagreba, zavidim ti što živiš pored opasne klenovsko-bucovske reke. Da me ne deli 628 km od tih terena, došao bih da malo protegnem ove moje džakove. Sudeći po tvojim ulovima, ja bih verovatno morao da ponesem ne 2 nego 4 džaka za paprike (dnevno), pa da najmanje po 2x nosim ribe do nekog prevoznog sredstva. Laughing

Ja ne bih slikao jednog klena iz više uglova, nego bih snimio jedan "total": prikolica od mini traktora puna bucova i klenova, veseli ratar za volanom, a ja ga peške pratim prašnjavim drumom pored Save. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 23:09

Ne Mix, ovo gore nije Sava kod Zagreba nego rukavac Save. Ono sto vidis preko je otok, a iza njege je jos nekoliko takvih. Na otocima zive dabrovi, a ponekad ces vidjeti i orla. Onog s bjelim repom koji te ribice jede. Srecom, kada pojede jednu nije par dana gladan. Ne znam na snimanje kojeg klena iz vise uglova mislis. Jer ovakvih klenova imas koliko hoces i ja koji slikam svakog stotog ako, imam puno racunalo slicnih. Mos ih uloviti koliko hoces. Ali sto se tice kradje tih riba, kada bi te netko slucajno vidio da to radis, snimio bi tvoj total, ali ne sa traktorom punim riba nego iza resetaka policijskog vozila. Naravno, ako bi se civilizirano ponaso ne bi imao nikakvih problema, ne racunajuci one vezane uz pronalazenje terena i riba.

A za kolegu koji voli loviti na trojku, cisto kao mala ilustracija (i) takvog ribolova, jos jedna kolaz slicica. Vidim da je on malo filozofski nastriojen, tako da mu necu morati prevesti s latinskog sto znaci: "Variestas delectat". Ti to Mix sigurno znas obzirom da koristis vrece i za krumpir i za papriku za transporst svojih "kapitalaca". Inace, ovaj momak sa slike, koji je pocrnio od bolova u ruci zbog vadjenja riba trojkom, pokazuje na onaj isti otok s prethodne slicice, ali s druge strane. Oce rec da bi tamo sada pred mrak rado bacio, ali nije ponio dvorucni stap. Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 EmptyNed 12 Maj 2013, 23:49

Alp, da li je moguca upotreba DH pribora sa obale , ili je neophodno bar neki metar uci u vodu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: La Perfection :lancer peche a la mouche    La Perfection :lancer peche a la mouche  - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
La Perfection :lancer peche a la mouche
Nazad na vrh 
Strana 3 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Gaspe Atlantic Salmon Fly fishing/Peche saumon Atlantique
» Sur les Nives... Erreka-mouche
» Gros chevesnes à la mouche, fly fishing big chub

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING :: Fly Casting VIDEO-
Skoči na: