Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Azores

Ići dole 
+3
NMilanovic
Mixmaster
Bojovic Danijel
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyNed 13 Jul 2014, 23:31

Danijele,

Cestitke na lepim ulovima i hvala ti za zivopisnu pricu koju si podelio sa nama. Krajem 1990-ih sam aplicirao za posao na Azorima koji mi je za dlaku izmakao...ali u procesu naucio dosta o mogucnostima musicarenja na tim fascinantnim ostrvima. Ne znam kako je danas, ali znam da su izvesne lokacije na Azorima imale cak i populaciju pastrmke, visoko u brdima!

Par pitanja u vezi ulova... Koje ste tippete koristili za lov tuna? Na slici se ne vidi dobro, ali mi se cini da je bluefish ulovljena bez sajle? U svakom slucaju  I lake it ...nadam se da ce sledeci izlet do Azora biti jos zanimljiviji!  cestitam Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyPon 14 Jul 2014, 15:24

cool photos.  cestitke na ulovima  Bravooo 
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyPon 14 Jul 2014, 16:59

Hvala kolege!

Bistro   :ziveli : 
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyPon 14 Jul 2014, 17:53

@ Oldsurehand

Hvala na cestitkama i lijepim rijecima!

U pravu si ima samo na jednom ostrvu i pastrmke u brdima, ali kazu da su to sitni primerci.

Ja sam za tune koristio Sufix Fluoro 100lb, kolege normalni Sufix 130lb.
Struna Rio Tarpon 12# koja je dosad GT od 70 Pfd. Wahoo od 160cm, Sailfish od 245cm i oko 80Pfd. sve jedna te ista posle ovog Sailfish-a
je bila intermediat, pa jos 2,5 sata ovu tunu, ali Loop na vrhu jos uvijek drzi, ludo. Kod svih drugih struna sam vidio kako GT od 30-40Pfd. otvara i kida Loop.

Stap 12tica je bio premali, mozemo ja i moja XI2 oboriti ribu do 100 Pfd. u to sam siguran ali kapiten kaze nikad neznas kolika ce riba uzeti 50/100 ili 200 i vise Pfd. posto pored ogromnih tuna imaju i 5 razlicitih sabljarki (zato iduci pun je i 14tica zu meine)

Da tacno si vidio, nijesam koristio sajlu, posto sam ocekivao Jacks (Greater amberjack, Almaco jack ili Guelly jack koji samo ovdje zivi nigdje drugo na svijetu), koristim kad jurim ove iz jack familie, RIO Fluroflex 80lb, jos me nije iznevjerio.
Ovaj Bluefish me iznenadio, kad sam ga vidio, mislim da nije stigao do tippeta, ili nije uspio prerezati posto je bio duplo, vezem uvijek Perfection Loop, a i jig udica je bila duga, strimer je skroz ogulio/unistio. Jedini bijeli sa srebrnim flechom i crvenom glavom, posle vise nije bilo udaraca na druge boje.

Ovaj put sam skocio u hladnu vodu i promasio sezonu a iduce godine cu biti maksimalno spreman i uzeti sve na volej sta mi naidje na domak stapa i zabacaja. Puno pozdrava  :ziveli : 

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyPon 14 Jul 2014, 20:53

Danijele, jos jedna odlicna reportaza od tebe....
Nego jedva cekam da cujem i neku sa slatkovodnih terena....  sampion 1 
Svaka cast majstore...  Bravooo 
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyPon 14 Jul 2014, 23:12

Hvala Eko!

Mogu samo reci "pazite se slane vode", moje je srce osvojila, zacarala, vec mi okeani teku kroz vene.

Moram te razocarati, bice jos jedna ove godine iz Saltwater...spreman sam, ko snajperista, jedva cekam da potegnem obarac...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyUto 15 Jul 2014, 00:49

Spreman sam na to razocarenje, jedva cekam  Laughing 
Bistro ljudino  sampion 1 
Nazad na vrh Ići dole
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyUto 15 Jul 2014, 14:32

Danijele,

14wt +je standardni stap za tune ovih gabarita. Nema smisla muciti se sa 12wt. Sto se bluefisha tice, ona moze pregristi i debeli flouro...ali ponekad se da izvaditi na obican mono ako se zakaci sa strane usta.

Kakve su mogucnosti za lov sa obale na Azorima? Koliko sam upoznat, nisu najbolje...ali bih voleo da cujem utiske iz prve ruke.

Tight lines za sledeci put i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyČet 17 Jul 2014, 18:02

@ Oldsurehand

Mogucnosti sa obale su nikakve, plaza uopste nema, obala nema, same litice, stlijene ko zid ulaze u vodu.
Sta ima, su par ribarskih malih sela, oni imaju luke, skroz male, tu ovi mjestani hvataju sa zida, na plovak ili na dno male skuse, sardine, snappere...male ko prst 10cm...njih ili jedu, ili bace na dno da bi uhvatili kojeg grupa...ma ko onaj sto sam slikao.

Po mom misljenju i sta sam vidio, nevjerujem da se moze ozbiljna riba (veca od 1Kg) uhvatiti sa obale na FF.
Mozda u sesonu naidju kratko pri obali vece (bonito, barakude, skuse...) i ako nijesi u tih 5min na pravom mjestu, nista, znas i sam kako je u Saltwater ponekad dobijes samo jednu sansu a cesto ni tu jednu.
Nazad na vrh Ići dole
Fandjolfc
Visitor
Fandjolfc


Broj poruka : 202
Godina : 43
Lokacija : Požega
Datum upisa : 02.05.2012

Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 EmptyČet 17 Jul 2014, 20:59

Auuuu Daniele ja kao da procitah knjigu....i kao da sam i ja bio....svaka cast!

Keep out the good work!!!

 :ziveli : 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Azores   Flyfishing avantura na Azores - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Azores
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: