Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura u Mozambiku

Ići dole 
+6
Mare035
Mixmaster
Bojan_ba
Murino
Peja
Bojovic Danijel
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 10:19

Fly fishing avantura u Mozambiku


I do nas su stigle te priče o ogromnim veoma moćnim ribama i slomljenim štapovima !
A i rekord svijeta za Bonefish je uhvaćen upravo ovdje u Mazambiku.
Znači napaljeni smo, priprema traje skoro godinu dana, ali je sve onda profesionalno
kao i uvijek od naseg vodiča Kaia organizovano.
I tako stižu sve potrebne informacije, letovi i viza za Mozambik.
I ova slika, to je naša lokacija, jaooo mašta, želja i snovi me već nose tamo daleko.

Flyfishing avantura u Mozambiku 287kiu10
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 10:35

Oprema je spakovana, kao ratnici smo koji idu u boj, i oružje i duša su vatra, ko bombe smo, iz
kojih je već osigurač izvadjen, jedva čekamo da detoniramo.Treba jos strpljenja 02.11.2014 je u
Frankfurtu smo svi, jedni 10 najboljih mušičara za saltwater sa njemačkog terena, medju
nama je i Kurt koji ima 72 godine i jedan je od pionira sa njemačkog terena koji je došao na
ideju da mušičarcem podje loviti u tropskim morima, od 1970 juri ribe u saltwater, tada nijesam
bio ni rodjen.


Znači sad od Frankfurta 9 i po sati leta do Johanisburga (Juzna Afrika) pa od Johanisburga do
Maputu u Mozambiku još jedan sat leta. Tamo nas čeka transporter koji će nas prebaciti do broda.
Kad smo stigli na brod i krenuli, mutna prljava ružna voda u luci me malo neprijatnio iznenadi,
ali posle 15 minuta voznje, sam opet u snu, srce mi udara drugim ritmusom, dišem punim
plućima miris bezgranične slobode, a ljepota koju vidim, me opija.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 10:38

Konačno stižemo, ne mogu da vjerujem da sam ovdje, ko u raju je.

Flyfishing avantura u Mozambiku 2igyhq10
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 10:50

Srdačan doček svih koji ce ovih 10 dana da nas ugoste od menadžera od Lodge pa do čistačica svi su tu.

Vode nas u džunglu u kojoj su naši bungalovi koji stoji na stubovima i spojenu su svi sa brvenim mostovima,
da ne hodamo po zemlji. Ovo je stvarno haos, u vom dijelu smo samo mi i naši bungalovi u jednom redu,
naša plaža, naš restoran sa tri kuvara koji nam u svako doba kuvaju, nema čvrstih termina za doručak, ručak...
nema drugih turista ovdje smo samo mi, ovi drugi su nedje po džungli i brdu podijeljeni.

Ne mogu da vjerujem koji luksus u sred džungle, imamo još dva bazena u džungli, a okean pred vratima.

Flyfishing avantura u Mozambiku 5bwps510
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 10:51

Flyfishing avantura u Mozambiku 121a52v
Nazad na vrh Ići dole
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:03

Jedva čekam da vidim i cujem ostatak vaseg druzenja i uiova, želim vam dosta ulova i naravno kapitalne ribe.pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:09

Sve je to super i lijepo ali mi smo ovdje radi riba i sad posle svog tog puta se pet od nas spremaju da urade
prve zabacaje na novom terenu. Stigli smo u 16 časova  03.12.2014 u 18 je mrak, četvorica mojih kolega su
već na vodi ja kasnim ali ipak idem vani, već je mrak, ali sam još zadana snimio teren idem prema jednom vrhu
gdje voda struji, tamo stižem i kolege, svi su tu, oni i jos jedan domorodac, jedini crnac kojeg sam  idućih
danim vidio sa štapom. Crnac je bacio raka na dubinku i čeka i poslije jedno 15 minuta vadi snepera od jedno
250 grama, ode preko brda ponese ga i vraća se posle 10 minuta opet, izgleda iza brda čeka gladna familija
i on kako upeca nosi im ribu po ribu. Ja ne zabacujem, nema mjesta, 5 ribara su već tu, prolazi jedno pola
sata, ja samo gledam i pazim. Kad odjednom na jedno 50 metara, pljuskovi, vodene eskpozije, jao svrbi me,
daleko je a mrak mracni mise sumljam nego sto vidim.Kolege bacaju, nista, pljuskovi grabljivica dolaze blize
cini mi se, dvojica mojih kolega odustaju, sad su jos trojica predamnom ja sam skroz lijevo, najdalje od svih.
Ne znam sta su ovi stavili koji strimer, ja sam vec kuci stavio crnom closera uduca 2/0 10cm dug, predvez
80 lb, ocekujem GTa.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:40

Konačno mogu i ja da napadnem, opet pljusak mislim jedno 25 metara od mene, zabacujem pravo i
mislim da pogadjam u metu.Ne vidim, oslanjam se vise na uši nego na oči da pronadjem ribe, a
zabacaji nedje tamo u mraku opalim i polako povlacim strimera.Četvrti ili peti zabacaj ne znam tacno,
posto sam ko u tunelu, nista oko sebe niti vidim niti cujem, sva koncentracije je u zabacaju i cim
se struna zategne ja polako povlacim i sad vec imam osjecaj ko da gledam rukom koja povlaci
strunu.Iz sve te koncentracije me naglo i bijesno cupa udar ribe, ja sam spreman ko zapeta pusta,
kontra rukom dizem stap, voda eksplodira, ja se raskrivi " FISH ON " i pocijepa tisinu.

Moja "Zelena Mamba" (SAGE TCX 10ka) je mocno savijena, ribe mi otima strunu iz ruke, ja ju kocim
koliko mogu, posto sam vidio zadana masu slijena u vodi, znaci ovo ce da bude zestoka borba,
nemam puno, mjesta da je zamaram, riba mlati bijesno u stap, voda pljeni, eksplodira, drugovi se
smiju ne mogu da vjeruju i kazu gledaj "Konena" (to su mi ime dali na Christam Islands) opet je
navalio na ribe.Meni su ove eksplozije sumljive, nelici mi pa borbu GTa, i navrh par minuta ne vidim,
ali osjecam riba leti metrima kroz vazduh pracena eksplozijama vode.

Konacno je blize, svi smo do pupka u vodu, jedan od kolega pali konacno lampu i svi bjeze iz vode,
posto je na stapu bijesna barakuda.Barakudu plase domoroci po morima vise nego ajkulu, ajkula
ujeda kad je gladna u lovu, barakuda je ko bijesan pas ujeda bez razloga.Zato se barakude svugdje
pecaju iz camca, i na flatu ako gost uhvati barakudu preko metra guide ga odma ubacuje u brod,
posto velika barakuda prvo napravi bijeg a onda se naljuti i napada onog ko ju vuce.

Meni je to svejedno ovo je moja riba ja ne izlazim iz vode, molim kolegu da gasi svijetlo, vucem ju
stapom pored sebe, ko torero bijesnog bika. Kad je napravila drugi krug oko mene, grabam je za rep,
dizem u vazduh i moja je.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:40

Flyfishing avantura u Mozambiku K4a693
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:41

Flyfishing avantura u Mozambiku 2hrj2u8
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 11:52

Posle ovog doživljaja, večera, posle ovakve ribe svi jedva čekaju sljedeći dan.
Dok večeramo dolazi menadžer i organizira pecanje to jest brodove za idući dan.
Mogu po 3 ribara na jedan brod, imaju dva broda, ja predlažem mom partneru
da pustimo prvo druge da idu, pa ćemo posle mi.On se slaže, znači sjutra žemo
mi da ispitamo teren sa obale, a kolege sa brodom idu vani u okean na grebeni da love.
Konačno u bungalov, padam u krevet, a svaku noć mi ovakve cedulje leže na jastuku,
ne mogu da vjerujem.Sve je na cedulji šta trebam.


Flyfishing avantura u Mozambiku Wvcoro
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 12:11

04.11.2014

Svu noć sam sanjao ribe, svu noć sam se sa njima vukao.
Budi me tihi morski vjetar, uspio je da se probije kroz dzunglu i da me dodirne u krevetu.
Svi su prozori i vrata otvorena, samo su mreze protiv insekata na njima, duplo su, jedni sa mrezama,
jedni sa staklom. Iducih dana je Danijel uvijek prvi na vodi, budim se prije dzungle, prije majmuna
i papagaja, ja sam u 4 na vodi u 5 svice.Sam idem zu vodu i prezim, tu zabacaj, tamo zabacaj,
pretrazujem teren, svice polako.Nailazim u vrtic, male 30cm Quinfish, samo kratki udarci i pratnja
sa clouserom.Trazim dalje, vidim pljusak, bjeze male ribe, zabacaj pravo u epicentrum, udarac i
struna reze vodu, i opet u vrticu malih iglica oko 50cm.Hvatam par komada, i pitam boga gdje su im
roditelji, ova vrsta iglice moza da bude preko 150cm i debele ko ruka.Preturio sam masu plaze,
sreo sam 10tak varalicara, sve neke ekipe, imaju iste trikove i kape, juzni afrikanci (vidi se da su
im predci bili holandjani) , i oni nista uhvatili nijesu.Picim dalje i nalazim opet aktivnost ribe, udarci
u malu ribu i opet nalazim vrtic ovaj put GTa hvatam dva, koji su to manijaci,
... tresnuli su 10cm closera punom.

Flyfishing avantura u Mozambiku 1175tw9
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 12:30

05.11.2014

Opet probam plažu pred kući, ali ću posle podne proširiti svoj radijus, i pobat novu plažu.
Sad mi je vecć jasno, ovdje nema flata za Bonefish, divlja je voda, uvijek vjetar i talasi.I samo male ribe,
opet srecem blinkerase, jao kojiko ich ima opet 10 drugih, i opet nista uhvatili nijesu, jedan je GTa
izgubio u stijenama vidio sam borbu i trenutak gubitka, tako se covjek raskrivio da sam ga kroz talase
na 100 metara od njega cum, gubitak ribe koju juris i imas samo jedan udarac u par dana je ruzan bol,
sagnute glave napusta vodu, da je dobio pelaj u jaja nebi ovako hodao.

Vidio sam tamo daleko jedan vrh i krivinu, lome se talasi, tamo cu, idemo posle podne trojica od nas,
45min. punog marsa kroz mokar pijesak u koji potanjamo, konacno smo stigli, ja sam uzeo 8micu vidio
sam da su male ribe i trazim mozda tog Bonefish.Prelijep teren talas talas prati, a u talasu vidim ribe,
zabacujem im bonefish strimer, prvi zabacaj je u dolinu medju dva talasa, greska,kad je struna usla u
plenu iduceg talasa, udarac, nemogu da vjerujem, koja riba udara ovdje i kako je usjela u svoj toj
pljeni da vidi mog strimera.

Na stapu je vuce ko luda, kad sam je vidio, smijem se, kolika je, jao sa su 2-3kg bile bi super Gamefish
Ja sam tu, one su tu, meracicemo sad malo i stvarno uzivam i igram se sa njima, 7-8 komada sam
uhvatio i kolege uzivaju sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 12:36

Flyfishing avantura u Mozambiku 76tr11
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku EmptySub 06 Dec 2014, 12:37

Flyfishing avantura u Mozambiku Zl5kbs10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura u Mozambiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura u Mozambiku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: