Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Seychellen

Ići dole 
+20
Sasats
Ervin-Eko
Bojan_ba
Gamarus
Ogi
MDujmović
Mr.Zacoola
Ersin
NB.Geronimo
Sasa D
Predrag
Lale
Omar
Mafke
Mixmaster
Murino
Madjoni
Oldsurehand
Gegula
Bojovic Danijel
24 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 18:26

SEYCHELLEN
(ostrva iznad Madagaskara, desno od juznog dijela Afrike u Indijskom okeanu)


Stanovništvo se sastoji iz 4 etničke grupe to su Afrikanci, Arapi, Indijci i Azijati.
To je činjenica gdje se sretu tolike kulture i pomijesaju, nalazi posjetioc jednu
veoma zanimljivu, ukusnu i kreativnu kuhinju (jela).U glavnom gradu Viktorija su jedini dva semofora
koji tamo postoje, vozi se na lijevu traku, a volan je na desnu stranu u autu, narod je maksimalno opusten.
Jos je mozda ova informacija važna, žene (djevojke) prilaze muskarcima, tako je obicaj tamo
(obratno nego kod nas).

Covjek vidi, pozeli, sanja i njegovoj glavi se rodi ideja, mala kao zrno pijeska, od tog zrna pijeska sa
vremenom i velikom zeljom, covjek sagradi cijeli dvorac.Moj dvorac je sagradjen, konacno, uspio sam preko
jednog foruma da se kvalifikujem i reservisem mjesto da podjem sa 7 drugih ribara iz cijele Njemacke
na Seychellen. 16.03.2012 stizem u Frankfurt i dok predajem svoj prtnjag, srecem kolege, nikad se nijesmo
vidjeli, ali se odma prepoznajemo po cijevima, simm robi i tasnjama. Svi smo nestrpnjivi i nevini
(sta li nas ceka), prvi put cemo uci i slanu tropsku vodu da varamo ribe na Flyfishing.

17.03.2012 rano jutro 6:30 slijecemo u Viktoriju konacno sam stigao na mjesto mojih snova i dok izlazim iz
aviona osjecam vreli uzdah Afrike.Auto nas vec ceka, vozi nas prema dvije vile koje su baza za nase avanture,
imamo jos dva auta na raspolaganju da stignemo do svih mjesta koje pozelimo.Prelijepo mjesto vile u
sred djungle, ptice, gusteri, cvijece u svim mogucim bojama a Flat (plitka voda) pred samu kucu.

Flyfishing avantura na Seychellen  358x9910




Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 18:48

Smestam se, pripremam se, taj sto nas je sve sastavio, izbirao, nam daje kratku instrukciju.

Veoma vazne informacije za nas strane u ovoj sredini, znaci lovi se samo kad je voda u pokretu kad voda
dolazi i kad odlazi (neznam kako se taj dogodjaj kaze na nas jezik, oprostite radi se o "tide" high and
low tide, 4 sata voda odlazi, stoji jedan sat i onda 4 sata dolazi, sa vodom su i ribe u pokretu.
I jako smo nestrpljivi, cekamo tek u 15:30 odlazi polako voda i mi cemo je pratiti i traziti ribe.
Konacno u vodi, skoro ko da sam u kadu usao, pijesak, nedaleko od mene vidim prve strukture, podvodne
livade i duboke pjescane rupe u njima.Par stotina metara od mene su jos dvije kolege, oni traze ribu
(bonefish i permit) kojoj ce na pogled da zabace.Moj plan je loviti ribu, koja god udari dobrodosla je,
krecem se lagano kroz vodu ko caplja polako prilazim livadi, dugim zabacajima pretrazujem ivicu
livade i pijeska, strimer sam prilagodio okolnim prirodnim bojama, nista, nema kontakta. Stizem do
livade, prva rupa mi je u radijusu stignucu sa strimerom do nje, zabacaj, strimer tone, cekam i odjednom
se zateze struna, kontra, i otpor, kad sam vidio ribu nijesdam mogao da vjerujem da tako mala riba
moze tako 8# stap da savije (ovdje se peca sa 8# do 10# stapovima u surfu, u talasima na GT cak sa 12#)

Sta mi ruka hvata je Snapper.

Flyfishing avantura na Seychellen  Rlkd4z
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 18:56

Sad mi je sve jasno... osjecam se ko u svojoj sredini ko da sam uvjek ovdje lovio,
... stizu Snapperi jedam za drugim, uzivam u izvanrednom ribolovu.
Uspijevam 3 razlicite vrste Snappera da prevarim dok se sve vise odaljavam od plaze.
Jedno imaju zajednicko, svi imaju zube i bodljike na perajama.

Flyfishing avantura na Seychellen  2lsxgky
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 18:58

Flyfishing avantura na Seychellen  2q8o8l5
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:06

Vrijeme prolazi ko u letu, muhvatio sam 17 Snappera, 18 riba se drugacije bori i u ruci imam ovo,
ne znam kako se zove, ali izgleda po obliku ko Knjaz iz Jedrana samo drugacije boje isto tijelo,
siljata usta, sta drugo nego puno zuba, nijesam iznenadjen posle svih ovih snappera da i ova ima zube.

Flyfishing avantura na Seychellen  E9hq94
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:14

Polako sunce zalazi, voda je sve nemirnija, vidim kako ogomne barakude skacu iz vode, na sve vise mjesta ogromni
pluskovi, udarci grabljivica na povrsini vrijeme je da se vratim prema obali koja je nekoliko stotina metara udanjena,
u vodi sam do pupka, nebi zelio da zavrsio i ja na jelovniku neke grabljivice,Lemon i Bullshark (ajkule) ovdje love
plijen u mraku.

Flyfishing avantura na Seychellen  Qstyk6
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:19

Lepa prica i jos bolje slike ,svaka cast..mogu misliti samo kako se bore te morske ribe ja sam imao jednu samo na stapu
i mislio sam da sam upecao minimum 2kilasa kad ono....
Inace "tide" na nasem se kaze plima kad nadolazi oseka kad se povlaci...

Čestitke jos jednom... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:35

18.03.2012

Novi dan, nova plaza, novi flat, isti ribar, isti strimeri, vec provjereni (radi se o foxlady)
Hvatam 3 snappera koje sam vam vec predstavio i 3 one ko Knez razlicitih boja.
I na kraj jedno lijepo iznenadjenje, prelijepa riba Chelinius chlorourus.

Flyfishing avantura na Seychellen  2gtp30h


Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:40

I ova jedna mi preti strimera do pred noge, riba od metra, svi pokusaju da ju prevarim
da ju iznerviram da uzme, ne pale.Riba se vrti oko mene, prati me i na kraj odustajem
da se mucim sa njom slikam je i idem dalje.Radi se o jednoj vrsti morske stuke,
Švabe su joj dali ime frula latinski Fistularija comersonii

Flyfishing avantura na Seychellen  34evtjk
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 19:41

Flyfishing avantura na Seychellen  2hgace8
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 20:04

19.03.2012


E danas sam rezervisao mjesto na brodu, idemo na Offshore ribolov Bluewater ( u blavom dubokom moru sa Fly stapovima) kolege su spremili 12#, 13# i 14# stapove i strimere koje ca da vucu za camcem, ja sam uzeo 10# da probam na bonitos
(male tune).Izlazimo iz luke i vozimo dok se vise obala ne vidi, sloboda, ovdje u ovomn blavilu smo samo malo zrno
u ogromnom univerzumu, kako ovdje naci ribu,jednostavno, trazimo galebove, cigre i druge ptice one ce nam pokazati put.

Nije proslo pola sata prva jata galebova vidimo na horizontu kako padaju na vodu, stizemo u sred dogadjanja, zadacujem
i ne uspijesam da povecem strimer,riba mi otima bijesno strunu iz ruke, uspijevam da izvadim dvije bonite, tako se brzo
krecu nestale su. Idemo dalje, opet galebovi, opet akcija, i jos dvije.E sad moje kolege uzimaju jednu bonitu ko mamac
pred njom se stavlja neki propeler od plastike da pljeni vodu, iza toga najveci poper koji sam ikad vidio a iza toga moja
bonita probijena proz oci bez ikakve udice, sluzi samo kao mamac, oko nje su 4 velika strimera izmedju 20-30cm.

Gledam svo to dogadjanje i mislim se e evo nema nista sa flyfishingom, camac vuce strimere po moru, ribari drze stapove
i cekaju puni nade da nesto gadje.Kod iducih galebova hvatam jos jednu dobru, vecu bonitu, bijesan, snazan borac na 10#,
ta zavrsava ko susi za veceru.(kad dobijem slike od kolega bice pokazana)

Flyfishing avantura na Seychellen  2s7hpqd


Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 20:22

Dan ide dan je na camcu, oprostite sto sad ne mogu dati tacan izvestaj, hvataju se na slepanje dva Vahu to su velike
grabljivice sa opasnim zubima bez gvozdene sajle nema sance, neki glupi dogodjaji, tako da ribar nije imao nimalo
meraka sa ribom od negdje 1,20cm, skiper ga bode sa gafom (onom kukom i 8 gladnih ribara imaju 3 ogromne
vecere) drugi je bio oko 80cm i vraca se posle slikanja u vodu.

Sto se tice slika mozda vam mogu pokazati ovo koliko da idite ribu, kolega je bio maskiran protiv sunca.

Flyfishing avantura na Seychellen  25ewhts
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 20:40

20.03.2012


Bilo je zanimljivo biti na camcu, dozivjeti taj Offshme , ali brate ja volim kad sam sam gazda i idem dje hocu a ne vozi
neki mladic cijeli dan po moru.Izabrao sam strasno lijep i veliki flat, 6 sati ujutro ja sam na obali ccekam da noc postane
dan, skroz blizu smo ekvadora, tako da nema svitanja, sad je noc a iduci renutak dan.Ponovo isto, pokreti kocaplje,
ja i kolega ulazimo u vodu (po dvojica u timu radi sigurnosti akose nedaj boze jednome neka nevolja dogodi da nije
sam)ma samo sto smo krenuli u vodu pred njim teilender (vidi se rep iz vode) bonefish na nekih 15 metera ped njim,
nudi mu dva puta, losi zabacaji i riba nestaje.odvojeni smo jednu 30 metara jedan od drugoga, bacamo na slijepo nebi
li slucajno nasli tog buna, tu ribu, idemo uz obalu, odjednom udarac kod mene,otpor riba juri oko mene proba da uzme
strune, malo popustam, srce mi kuca oce grudi da mi puknu, jeli to taj cuveni bonefish konacno na mom stapu.
Struna je skroz blizu kolege, pitam sta je, vidis li ju, joj samo da se ne skine, on kaze nije bonefish, pa sta je ona, sta
koci ovako, napokon se predaje i u ruci drzim ovo, neka vrsta dorade i prva riba bez zuba ima usta ko mrena, ludo je
uzela bonefish bitter sa pijeska koji sam bio namijenio bonefish (nekim od vas poznat sa takmicenja ovdje).

Flyfishing avantura na Seychellen  Fdamis
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 20:50

Posle tako brzog uspjeha, razbijanje, kilomerti kroz i uz vodu mijenjam jos 2 plaze i na 3 plaze hvatam samo jos tri snappera koji su mi cijeli bonefish bitter iskasapili, samo je za bacit i smece sad.
Sta sam primijetio i ovdje kao na svim mjestima gdje sam do sad bio ima previse ljudi, previse gladnih ljudi, na ovim mjestima srecem smjestane koji su veoma siromasni i zive od toga sta im more donese, idu sa harpunima i bodu ribe, uspjesni su, nijesam nijednog vidio da se vrati da pola dzaka punim snappera.
Zato ja samo ove ok dlan ili maksimalno dva dlana hvatam, sve vece pogajda sigurno harpun.
Ne zamjeram im za to, ljudi hrane sebe i familije, moraju biti uspjesni.
Ali se nadam ipak da cu mojim putovanjima naci nekad jedno mjesto gdje ljudi nijesu toliko gladni, da ribe prezive i porastu u prirodi bez covjeka kao glavnog neprijatelja.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  EmptyUto 27 Mar 2012, 21:12

21.03.2012


Juce je bio stvarno naporan i los ribilov a danas, sta li je ovo bog za mene spremio.
Prelijep ogromni flat, strasno interesantne strukture, livade pod vodom, rupe i kanali. Dok kolega trazi tog tajanstvenog
bonefish ili permit, Danijel napada Flat Bandits (razbojnike plicaka) tako ih zovu, svidja mi se ime. Ja cu te razbojnike a
i svaku drugu kaja mi naleti ili mom strimeru, samo naprijed, svi su dobro dosli. E sta se sad dogadja je ne vjerovatno,
nalazim riba, nalazim kanal sa strujom kojim ribe putuju ko po autoputu. Dogadja se da jednu skinem sa kuke i iduci
zabacaj je opet riba, uzivam, divim se ljepoti i snazi riba koje stvarno nijesu velike.

Pogledajte par primeraka od 25 koje sam taj dan imao u rukama.

Flyfishing avantura na Seychellen  2q1us06
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Seychellen  Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Seychellen
Nazad na vrh 
Strana 1 od 15Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: