Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Seychellen

Ići dole 
+20
Sasats
Ervin-Eko
Bojan_ba
Gamarus
Ogi
MDujmović
Mr.Zacoola
Ersin
NB.Geronimo
Sasa D
Predrag
Lale
Omar
Mafke
Mixmaster
Murino
Madjoni
Oldsurehand
Gegula
Bojovic Danijel
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:19

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 2wgdj7p
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:30

Ovaj dan ludo poce, bas se mislim sta li ce mi jos naleceti na nisan.

Postavljam se opet u polozaj, nasao sam jednu struju, okolo je voda mlaka a ovdje hladna, ovdje cu da cekam
i bacam prema horizontu.Moraju ovdje naleceti, nesto u meni mi kaze doci ce bas ovdje. Bacam vec pola sata,
dok voda polako raste, necu moci jos dugo drzati polozaj. Bas u tim mislima, me udar vraca u stvarnost,
automatski udaram kontre rukom Strip strike, imam je, borba pocinje, znam da je Trevally, osjecam po vuci.
Polako je savladjujem i sad je vec vidim, prelijep Yelow Spoted Trevally, riba oko 50cm, prelijepa, lijepe  
zlatne pljege po tijelu, a po stomaku crne, tijelo se presijava kao tekuce srebro. Obojica se divimo, dok je
ja drzim za rep i okrecem u sunce. Koprcnu se naglo i pade mi iz ruke, ja za predvez a on labav, ode
ljepotica. Ova slika ostaje u mom srcu, nemogu vam je pokazat.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:47

Ne mogu sad da odustanem, ali me voda polako tjera unazad, korak po orak, bacam strimera 45stepeni na
esno, preko podvodne livade i granice hladne struje u vodi. Navrh jedno sat vremena bacanja, udar i
istovremeno Splash (bucak) na povrsini, kontra i imam je, riba nista,ko da me ne osjeca, nategnem je
stapom, povuce samo toliko da mi zategnu slobodnu strunu 10 metara mozda i sad polako vuce, pliva,
setamo se, ona na desno ja na desno, dva kruga dok mi drug stize. Skroz mirno pliva, u kontri sam je kratko
vidio srebrna oko 70cm, koja li je, ne brani se uopste kuke, ko da ju ne osjeca, vucem jace, ocu da je
provociram, ona mlati glavom dva tri puta i mene se stap ispravi.Ostato zaledjen, razocaran, koja li je bila,
nemam vremena da mastam, sad ili nikad, oper strimer Clouser leti u isti opravac, navrh 15 min. dok moje
masta jos uvijek trazi nestalu ribu, udarac, i ako sanjam i mastam ja sam spreman, kontra i opet se
nalazim u borbi sa ribom.E ova mi otima strunu, ova se bijesno i snazno brani. Jaka borba, navrh 15min,
me kolega zajebava, pita sta glumis, vadi to, neda se, nemogu jos, krugovi se polako oko mene smanjuju,
i sunce obasja zlato, nijesam uspio da vam predstavim Yelow Spoted Trevally, sad vam predstavljam najjacu
i najteze za hvacanje, puno je jaca i znacajnija od Bonefish-a, isto mjesto zauzima ko Permit, vrh,
kralj Flat-a.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:49

Golden Trevally !

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Nogc9f
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:50

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 2i8927c
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 15:51

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 2n9gbdc
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:05



Prva runda je zavrsena, voda je nadosla, povlacimo se na rucak, kod par momaka rezervisemo jedan
camac i predajem im hobotnicu koju oni ocistise i bacise na led. Posle rucka pecamo ovaj dio od jutros,
talasi nas nose preko Flat-a, dok pohlepne lude barakude sve pocijepase.Tri su mi pregrizle predvez i
ponijele Clousere, onda stavljam kratku sajlu, gubim jednu od 60cm pred sami camac i jednu od 70cm
u skoku se oslobadja kuke, jesu ludi razbojnici a ova livada pred greben je puna, stanovnistvo ih ne
jedu posto mogu da imaju otrovno meso, posto jedu otrovne ribe, znaci zive i napreduju. Hvatam
jednu od jedno 45cm, necu da je slikam idu mi na zivce, htio sam Trevallys dobio ove napasnike. Drug
hvata jednog GT, tako se zavrsava i ovaj dan. Jedino dobro ove voznje camcom upoznao sam teren
dobro. I danas smo obojica opet obavili posao bar najmanje po jednu dobru ribu. A hobotnica
zavrsava sa puno ukusnog povrca na italijanskoj pasti.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:17

27.03.2014

Probamo skroz novu plazu danas, Maya Hotel. Ponijeli smo samo 8-ice kao i obicno. Prelijapa plaza.
Na lijevu stranu stijene, opasne, ali izazovne, na granici grebeni i duboke vode.Jos nijesmo ni stigli
do vode, aktivnost nesto juri male ribe, moj prvi zabacaj i vec udarac, kontra i nista. Opet udarac i
opet nista.Sad sam vidio pratioca strimera, ovo su iglice (bolje reci igletine, od 1- 1,3m i debele ko
moja ruka).

Tesko ih je zakaciti i stvarno ni jednu nemozemo da zakacimo dvije mi se skidaju navrh paar sekundi,
ludo vucu i skacu.Vez sam presao stijene, bacam u dubinu vec dva sata i odjednom posle par malih
grupera, ozbiljan udar otpor i 8ica je savijena, odjuri niz greben, izadje na lijevo, dok sruna jos
desno na kamen visi, vidim ga, blav sija u vodi, Bluefin Trevally, samo sto sam ga vidio, kida
strunu od stijenu. Prva runda samo poraz. Pauza.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:26




Druga runda, nemogu da odustanem, poraz mi je ostavio jos uvijek gorak ukus u ustima. Jaci stap, jaci
predvez 80LB e sad se mozemo ozbiljno mjeriti, opet se klizam preko klizavih mokrih stijena. Voda mi je
do pod pazuvo, medju dvije sam stijene talasi mi udaraju preko glave, sad ni naprijed ni nazad, cekam
preko sat u vodi i talasima dok spade malo voda i okean se umiri. Sad bacam, opet iglice, samo udarci,
bez rezultata, vec tri sata sam ovdje i onda odjednom je tu taj trenutak zbog kojeg ovdje cekam i
sve ovo trpim, udarac, kontra, imam te, i sad cemo da vidimo sta ce biti, vucemo se, nedam mu kud,
dva mala kratka bjega, ali onda ja dirigujem i solidno da vadim.

Kratko posjecuje stijenu, prije nego se vrati u svoje divlje talase. GT
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:27

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 J76fjp
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:28

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 16li5h4
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:37

28.03.2014

Predzadnji dan, imam jos jedan otvoren racun sa Yellow Spoted Trevallys, partneru se svidja moj plan,
znaci napadamo opet onaj kanal porek livade. Na nisanu su nam svi Trevallys koji predju preko grebeni
da napanu male ribe na Flat-u i koriste plimu.Samo sto sam se namjestio, u zasjedu, vidim kako tjeraju
ribice u coporu, Clouser leti pred njima jedno 5 metara u pravcu koji moslim da ce uzeti, i stvarno
na vrh par poteza udar, kontra i moj, lijepa borbica i sad ga vise neokrecem puno, nego prvo slikanje.

Konaco sam uspio, sad ga mozete i vi vidjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:38

Yellow Spoted Trevally

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 O8duo9
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:40

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 2mxpdeh
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 EmptyNed 06 Apr 2014, 16:41

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 155oq52
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Seychellen
Nazad na vrh 
Strana 8 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: