Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Christmas Islands

Ići dole 
+11
Peja
Ervin-Eko
Ersin
Big Bad Wolf
Murino
Mohiko
Mixmaster
Redtag
NMilanovic
Keno
Bojovic Danijel
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:03

Flyfishing avantura
Christmas Islands



Kako se ostvaruju zelje, snovi, sudbina?

Ponekad ovako, godinu dana unazad, na jednom drugom ostrvu, desno od Afrike u indijskom Okeanu, dva coveka su u
kuhinji i spremaju zajedno veceru za ekipu, i dok me on, organizator te avanture pita kako mi se svidjelo, ja mu kazem
da sam odusevljen i da ako slucajno bude organizovao putovanje za Chistmas Islands i ako sam se kvalifikovao, da
moze samnom racunat. On me gleda i kaze "Imam isti san vec godinama da podjem tamo, javljam ti se cim san pocne
da bude stvarnost". I pola godine kasnije sam pozvan na miting, srecem njega i jos dva sa avanture Seychellen,
planiranje, predlozi, moze samo da uspije ako sastavimo najmanje 6, sad smo 4ica. Par mjeseci kasnije Email, racun
za 50% i vijest da nas je 10torica.San je stvarnost, avantura zivota nas ceka i ne samo to, nego sto sad svi znamo,
to je Mont Everest za Musicara na ovom svijetu.
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:25

Danijele , mnogi od nas to mogu samo da sanjaju .Ja ti od srca želim da se provedeš nezaboravno a deo svoje avanture kad se vratiš podeli sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:27

Chistmas Island - KIRITIMATI

1777 ih nalazi na svojim pustolovinama KapitenJames Cook za bozic, i daje im ime, bozicna ostrva.Usred Pazifika, gdje,
ma na kraju svijeta, tu.Stranovnistvo nekih 5000, mauri, izgledaju drugacije nego ovi u Havajima, lice onim iz Novi zeland
Zive u dugim porodicnim kucama, ko divlja plemena u Juznoj Americi, krov i stubovi, poneka ima i neki niski zig okolo
radi rakova.Veoma siromasni, prost nacim zivota, dobri ko hljeb, nepoznaju ljubomoru ili zavidnost, dijele sve, zajednicki

Primer, ja poklanjam Simms kapu gaidu (vodicu) on skida svoju kapu i daje je vozacu kamijona, koji nema kapu i stavlja
onda ovu od mene na glavu. Nije ni trenutak pomislio "jao super sad imam dvije kape" mozde je mislio imam samo
jednu glavu, stace mi dvije kape.

Mozda smo skroz davo i mi bili kakvi, nepokvareni, prokleta zivilizacija?

Ne znam koliko je Kapiten Cook putovao, ja sam od Frankfurta u putu prema San Francisku 11 Sati u avionu, pa 4 sata
cekanja posle americkih kontrola na aerodrumu, pa ona za Hawaii 5 sati u avionu i opet americke kontrole, pa nocenje
u Hotelu sjutra dan jos 3,5 sati.i konacno slijecemo u Kiritimati.
A tamo koliba pored piste, nema prozora od stakla, neko mrezana ziza na prozorima, u kolibi smrdi na kokoske, jao gje
sam ovo stigao. Pred kolibom nas vec cekaju mali kamioncici koji ce nas pebaciti do hotela.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:48

Posle voznje od nekih 10tak minuta kroz palme i dzunglu prvi znak i kazu mi vodici par
dana kasnije da je to pored znaka sidro od Kapitena Cooka, neznam dali to mogu vjerovati
ali eto ja kazem vama sta su oni meni rekli.

Flyfishing avantura na Christmas Islands 34ozslx
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:52

Pa jos jedan znak i onda pogled, jao blagos mene, kakav je ovo hotel help 1

Flyfishing avantura na Christmas Islands Fo3w3k
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 13:57

Kucice od kamena duple,dva ulaza, dvije polovine 2 x 2 coveka, a unutra, kupatilo i dva kreveta.

Flyfishing avantura na Christmas Islands Rvzl7bq
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 14:11

Posle prvog soka, kazem sebi OK, za spavanje i tusiranje dosta, cijeli cu dan pecati.
Sta tek kasnije saznajem, organizovano ko u vojci, tabla i na njoj raspored ko gdje ide i sa kim.
Znaci zna se ko sa kim ide, ko je vodic i u kojem arealu peca, grupa 4 ribolovca i dva vodica.
Dorucak u 5:30, kamijoni su u 6:30 tu da nas podijele po ostrvu, jedan dan se peca sa obale,
jedan jad sa camcom koji nas izbaci negdje nasred lagune, km nema odale nigdje.
Vecera posle marsiranja km kroz vodu u potrazi za plijenom u 18:30 a za rucak stvako sam
za sebe sprema 2 sendvicai dvije flase vode, ko u vojku bre.

Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 14:18

Flyfishing avantura na Christmas Islands 30uy42p
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 14:24

PS. Trebacu dva dana mozda da ovu reportazu zavrsim, izbirao sam nekih 100nak slika od preko 800 samo mojih
koje cu vam pokazati, sa tekstovima, predstavljacu vam dan za dan, sta se dogadjalo u ribovovackom raju.
Molim vas ne upadajte mi sa komentarima dok ne zavrsim. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 14:31

21.02.2013

Dan I


Puni smo svi ocekivanja i radoznalosti.
Danas sam na camcu, to znaci camac me vodi i izbacuje negdje usred vode do koljena,
maksimum pojasa i ode, mi sami tu, nigdje obale.


Flyfishing avantura na Christmas Islands J9cavr
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 16:14

Mene i ovog sto sa mnom kucu dijeli, izbacuju sa jednim vodicem, ostali voze dalje. Ovaj moj kolega poprica kratko sa
vodicem, i eto njega, iza mene, dise mi u potiljak.I dok ja sam iznenadjen, sam u ovoj putinji, nigdje odale, gdje god
se okrenem pogledam samo voda.Ide ova momcina samnom pravo u vjetar, vjetar nam pici pravo u lice, nije trajalo ni
10tak minuta, poce on da mi izvidjava ribu i komanduje na 15metara 12 sati je Bonefish, gledam, i sa najboljim polinaocarama, ogledalo u ogledalo.Nista ne vidim, jos 10 metara sad ga vidim, zabacaj, zasrao, riba ode. Pici momcina jos uvijek pravo u vjetar,
probam da mu objasnim da mi treba riba sa strane bar 45%, ne 100 % u vjetar, boli njega cose, samo komanduje, toliko sati, toliko metara, bacaj. Dva puna sata, drzim se, trudim se da ne popizdim, a stvarno tesko. Gledam konjinu glupu, ovo nije
ni ribara ni vodica sidjelo, ma kakvi ovo je sigurno cobanin svinja (imaju samo svinje i kokoske od korisnih zivotinja) .Jesam sigurno 10tak Bonefisha zasrao, nemogu da serviram musicu da bude 1,5m pred ribom i da ne pljusne stimer kad padne,
puni vjetar u lice me lomi. Navrh dva sata pitam svog svabu reci brate sta si mu rekao. Vodic pitao sta da radi, ovaj mu rekao
prati Danijela. E sad nek prati tebe nemoj slucajno vise ko da me vodi, ja cu da ih placam da bjeze od mene, da me puste
na miru,ti vodici.Posle dva sata glupiranja sa ovim teletom, konacno sam, sad pocinje robolov, sad polako vidio, sad
polako disem, sad se krecem ko caplja,sad sam u svom elementu u modusu pradatora.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 16:21

Trazim instinktivno, gdje se boje vode lome, gdje su dubine, i coskovi ka dubini, kad odjednom dvije blave munje jure
preko fleta,dug zabacaj pred njima 1m, dva brza poteza i treci je kontra. Imam ga, osmica se odma savija i borbena
riba plese samnom na drugom kraju.

Prva riba Bluefin Trevally

Flyfishing avantura na Christmas Islands 15n93ev
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 16:27

Nijesam ni 10 min trazio, sjenka na 20tak metara, zabacaj, pratki, spori potezi, za Bonefish, prati sjenka i
trzaj konrta, puce ko metak, ode daleko u baking, posle prvog bjega, ne da se, mlati glavom tamo daleko,
mislim nije Bonefish, sta je onda, jaka borba do kraja,i stize prvi GT (Giant trevally), najjaca riba na svijetu,
kad bi se tezina sa drugim ribama iste tezine uporedila.

Flyfishing avantura na Christmas Islands Ngsqxj
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 16:29

Ode razlog moje početne nervoze sve dalje prema horizontu, vrati se sreća u moju dušu.

Flyfishing avantura na Christmas Islands 2sagu9s
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands EmptyPet 08 Mar 2013, 16:35

Sad sam dio ovog universuma, sad sve vidim i sve razumijem.
Ne traje dugo dok se pokrecem lagano polako kroz vodu, samo sjenka svicnu, zabacaj potez,
prati, brzi potezi, ubrzava i riba,stize strimera i udar, kontra, dug bjeg, pa jos par kraca i evo ga Bonefish
pred kamerom.I jos 4 mu slijede i 4 se skidaju, to sve u 4 sata, to jest 2 sata,
one prva dva sata sam pratio onu momcinu.

Flyfishing avantura na Christmas Islands 2009y5k
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Christmas Islands
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: