Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Christmas Islands

Ići dole 
+11
Peja
Ervin-Eko
Ersin
Big Bad Wolf
Murino
Mohiko
Mixmaster
Redtag
NMilanovic
Keno
Bojovic Danijel
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 17:30

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 D9wg5
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 17:31

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 141kww
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 17:33

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 9ick0g
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 17:52

Nazalost ova prica nema Happy End za ribu, za kranja fleta.

Pokusao sam 10min da ga oporavim, da mu pomognem, da otliva, umro mi je u rukama, borio se do smrti.
Dajem ga mojem vodicu, koji je vec i juce od nas dobio sve one 3 ribe uhvacene na Offshore, on kao prvo kaze
to je tvoj plijen, ti moras tvoj plijen da nosis i jedes. Ja mu objasnjavam da mi imamo dosta svega da jedemo,
i kazem mu nosi je tvojoj familiji, on se nasmija i pjeva "What a beautifull Day" prerezava joj grlo da sikrvari i
stavlja je ozadi u hladnjacu, pola ribe viri vani. 13 sati ja vise ne pecam, ja sam ovdje zavrsio, dajem svoju 12icu
i lignju kolegi koji je bio bez oruzja, on navrh jedno 15min hvata jednog od 15Pfd. i zavrsava.
Vracamo se u hotel, svi vide ozadi na kamionu ogromni rep ribe, prate kamion. Ja idem kuci, ali moj vodic, nije
obicaj u njegovoj kulturi, kod njih su sve ribe dobre, ne gledaju se Pfd. nego da se familija nahrani, ide u kuhinju
kod kuvara, gdje mjere ribu, i svi tamo znaju osim mene (meni on sjutra kaze, a onda i svi ostali, amerikanci su
pratili ribu do na vagu) da je riba, zaklana i nakon 5sati na kamionu jos uvijek imala 63Pfd. = 31,5kg, duzinu smo na lice
mjesta mjerili ne od vrha (imala bi tako preko 130cm) nego od pocetka repa 112cm.
i svi su sigurni usao je Danijel u Club 70Pfd. nije puno stolica zauzeto u tom Clubu, ali odjednom to mi nimalo nije
vazno, to je za mene riba zivota dosad, neznam sta ce jos doci.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:17

05.03.2013

Dan XIII



Zadnji dan, ne paca mi se nimalo, zavrsio sam ovdje svoje, bilo je dosta, bolje nego u najljepsem snu.
Spremio sam se, idem prema kamioncetu, samo 6ticu u ruku da ne vrijedjam kolege, da ne idem bez koplja
u ruci. Dva dana je padala kisa,danas sunce grije. Prelijep dan, pravi dan za oprostaj.
Prije nego ribolov pocinje, poklanjaju nama trojici nasi vodici lance od skonjki, kazu da nijesu dosada nikad
jednom strancu dali takve lance.Kolege ce napasti trevallys u talasima pred ostrvom, ja cu prosetati i pokusati
da nadjem kojeg Bonefish-a. Vise mi uzivaju oci u onome sto vide nego da traze, providne Bonefish.
Vodic se cudi ja mu kazem, daj da malo prosetamo, pusti ribe, netrazi ih, popricali smo, prosetali smo.
Posjetio sam kolege, oni hoce na svoj nacin da se oproste, sa trevally-em.Podjem jos jednu setnju, pogledam
i nadjem Bonefish, zabacim igram se sa njima, oprezni su, ali ako im lijepo ponudim Charlyja, oni jure za njim
ko kucici, i ugrabe ga, bili su najmanji koje sam ovdje vidio uhvatio (od30-40cm)Kad sam 5-6 komada uhvatio,
pogled na sat, pa pogled ka kolegama, oni me vec cekaju, trazeci trevallys naleceli su na barakude i vodici su
ih odma izveli iz vode, oni se vise plase barakude nego ajkule.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:17

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 K9cq5l
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:19

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 I6gvhw
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:25

To je sve, probao sam, to dozivljeno, glavne dogodjaje da vam ispicam, da sam sve pisao, a bilo je toliko puno, trebao bi dvije nedelje.

Imamo svi zajedno oko 30GB slika i filmova, kad dobijem mozda vam jos nesto interesantno pokazem.

Hvala onima sto su ovo citali i kojima se mozda svidjelo, nek oproste oni koje sam mozda ovim slikama i tekstovima zatrpao, dosadio.

Zelim vam svima, jednu uspjesnu i nezaboravnu ribolovacku 2013

BISTRO!!! :ziveli :

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:31

Pomno sve pročitao i samo mogu da sanjam ovakve avanture!
Koliko vidim dobro ste se štitili od sunca.Pretpostavljam da prži nemilice a tu je i odsjaj od vode.
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:44

Moja "predjena kilometraža" i životni instinkt mi govore da ovu nevidjenu ljepotu ja lično teško mogu doživjet,
ne bar sa tolikom količinom energije kakvu si ti svima nama nesebično u nekoliko dana prenosio ovdje na forumu.

Zahvalan sam i kao čovjek i kao nosilac ove priče, što si ovu avanturu upravo ovdje sa nama podijelio .
Posebno mi je drago što još uvijek ima ljudi poput tebe, vitezova mušičarskih , snažnih duhom i tijelom, ali
bolećiva srca ... koje nose našu mušičarsku ideju na pravi način, bez trunke sujete i zavisti !


Hvala momčino :ziveli :


Poslednji izmenio Murino dana Ned 10 Mar 2013, 22:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Big Bad Wolf
Visitor
Big Bad Wolf


Broj poruka : 369
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 18.04.2012

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 22:52

Predivno, sampion 1 .

Svaka cast.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gospodjastojana.com
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 23:19

Ali je lijepo bilo pratiti ovu avanturu ,jedva sam cekao kad ces da se vratis i da se pojavis na forumu...juce nisam otisao na omiljenu vodu ,ostao sam da procitam tvoje dozivljaje ...i nije mi zao sto nisam otisao nakon ovoga prelijepog putesestvija.
Danijele,jos jednom hvala za ovo sto si podijelio sa nama ,i zelim ti sve najbolje :ziveli :

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyNed 10 Mar 2013, 23:57

Danijele, jos sam pod utiscima citajuci ovu reportazu, uzivao sam u svakoj recenici koju si napisao.
Cast mi je sto te znam i radujem se tvom uspehu na ovom putovanju.
Svaka cast majstore... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyPon 11 Mar 2013, 12:19

Šta reči posle ovakve avanture,ja sam uživao gledajući i čitajući .Danijele cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 EmptyPon 11 Mar 2013, 17:44

Danijele hvala ti na ovim prelepim slikama,divnoj prici dobar post

Bravooo sampion 1 za ove prelepe ribe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Christmas Islands
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: