Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Christmas Islands

Ići dole 
+11
Peja
Ervin-Eko
Ersin
Big Bad Wolf
Murino
Mohiko
Mixmaster
Redtag
NMilanovic
Keno
Bojovic Danijel
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 16:37

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 2zipis3
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 16:41

Onda me posecuju usred ove vodene daljine, samo ja i oni tu, dva mlada albatrosa.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 2sb3ha8
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 16:58

Proslo prvo poluvrijeme, camac stize da nas pokupi. Drugo poluvrijeme, kaze organizator ekspedicije da ja i on idemo zajedno.
vodic nosi nase 8ice dok mi sad sa 12ticama napadamo Trevallys. Stavnjam otrovno zeleni, izazva ih prate ga dva put nece da uzmu,
Vidim male iglice (Garfish, to su one sto imaju gore kratak a dolje dug knjun) omiljena hrana za Trevallys, stavnjam Clouser minnow,
namjerno sam gornje krilo duze vezao da mogu po potrebi da skracujem, boja i velicina je ugodjena, kasapnica, idem iz borbe u borbu,
sve Bluefin Trevallys oko 1,5 i 2kg. Ovaj kolega je stavio neki veliki strimer i mlati snjim, nista, ponos je cude, nece da promijeni
a kamoli od mene jedan da uzme. Nalijecu mu dva veca bluefina, samo prate, nalecese i pored mene, ma kakvi, tako su brzi da nijesam
uspio ni stap da podignem a kamoli zabacim. pretrazujem jednu sumljivu ivicu ka plavoj vodi na slijepo, nekih 15min zabacaj za zabacaj,
nista, ne odustajem. Ruka od lakta prema saki vec boli od 12tice, kad odjednom, nesto svicnu, bas kratko nego strimer do mene stize,
i zamalo mi stap iz ruke iscupa, bijesna vuca, ode 100 metara bekinga borimo se.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Iqvgjq10
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:08

U ovom trenutku, ne znam kako je kod vas, moj duh, putuje, kontrolise, sve cvorove, predvez i udicu, u ovom
slucaju, TMC 811s 2/0 hoce li sve ozdrzat pritisak ribe, moram se jako sa njom borit, na sto kracem, sto je dalje
od mene moze me prevarit, prerezat, predvez ili strunu, beking na korale koji su ostri ko zileti.
Dobojam metar po metar nazad i sve smo blizi jedan drugom i sad ga vec vidim, veliki Bluefin, kaze Organizator
to je najveci kojeg je on uzivo vidio. I prvi dan se vec moj san ispunjava da uhvatim kapitalnog Bluefina.

Svabe racunaju ribe u Pfd (to je 500gr, Englezi i Amerikanci isto ali je nihov Pfd. 400 i nesto grama)

Organizator kaze preko 12Pfd. (izmedju 6 i 7Kg.)


Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 2e5igev
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:12

I posle kratke posjete, vracam ljepotana u svoj svijet.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 1z6qv61
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:17

Prvi dan se zavrsava sa iducim rezultatom:

Bonefish +5 / -4 ( + uhvatio / - izgubio... u borbi se skinuli sa kuke )

Bluefin Trevally +10 / -4

GT +1 / -1
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:27

22.02. 2013

Dan II


Sinoc sam nosen saputanjem talasa pao u san, jutros me isto saputenje budi, osjecam se ko da sam uvijek bio tu.
znam gdje da ribe trazim, na kojim terenima Trevallys love, gdje su Bonefish i tako, padaju, moraju da stoje model
pred kamerom.Ali prvi modeli danas i moji uopste prvi, su Quinfish brze i pohlepne ribe, kolko god brzo da vuces
strimera jos je sporo.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 331dq3p
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:30

Pa onda poznanci od juce.

GT

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Vkf14
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:31

Bluefin Trevally

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 2iw6536
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:35

Bonefish na clouser minnow, ne slusam ja ove pametnajkovice ovdje sta petljaju i filozofiraju,
male strimere, skroz siromasno sa malo materijala vezani, ja picim moje ideje i
ulovi me potvrdjuju u tome.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Qxmlqp
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:38

A ovi GT polako rastu, iz dana u dan sve vece hvatam, kg po kg na gore,
Amerikancu svako vece sa Njemcima samo sa Pfd-ima zongliraju.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 19qg0j
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:39

Rezultat drugog dana:

Bonefish +6 / -3

Bluefin Trevally +1

GT +5 / -2

Quinfush +2
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 17:43

23.02.2013

Dan III


Prvo na kamion prema brodu sunce izlazi, radja se novi dan.

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 S4c6zp
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 18:00

Danas novi program, ibacuju nas na Pancake Flat, to su okrugle ploce, korali koji su okrugli ko palacinke, neki su ko dvije sobe veliki,
neki do 50m obim, voda izmedju koljena i struka. Opet dvojica, organizator, ja i vodic, prva palacinka nekih 50m u obimu, odoh sam
prema dubljem dijelu. Imamo 12tice teren za trevallys, samo dva zabacaja, i stvarno neugodan susret, ajkula (Blacktip) 1,50m
uznemirena, u lovnom modusu, pravo prema meni, instiktivno udaram stapom u vodu, greska, jos je vise zainteresovana za mene,
u zadnjem trenutku, luda ideja, udaram je 12ticom, otpozadi u ledjno peraje, nije joj prijalo, voda okspodira i nestade.
Idem skroz na drugu stranu, jao ko u filmu, ko u snu, talasi se lome na stijenu, travellys jasu talas, do u plitko gdje kasape male ribe,
a kad se vrate u putu dubine da bi iduci talas iskoriste, ja i moj Clouser smo u zasjedi, a ova 12tica koju svaki dan satima bacam
postaje dio mene, gdje zamislim srimer pada i izbode to sto je naislo prema nama, spucali smo ih.


Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Jaunb7
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 EmptyPet 08 Mar 2013, 18:01

Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 24fa5ht
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Christmas Islands   Flyfishing avantura na Christmas Islands - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Christmas Islands
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: