Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Seychellen

Ići dole 
+20
Sasats
Ervin-Eko
Bojan_ba
Gamarus
Ogi
MDujmović
Mr.Zacoola
Ersin
NB.Geronimo
Sasa D
Predrag
Lale
Omar
Mafke
Mixmaster
Murino
Madjoni
Oldsurehand
Gegula
Bojovic Danijel
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:14

Lepa reportaza i ulovi! cool photos


Citat :
Sta sam primijetio i ovdje kao na svim mjestima gdje sam do sad bio ima previse ljudi, previse gladnih ljudi, na ovim mjestima srecem smjestane koji su veoma siromasni i zive od toga sta im more donese, idu sa harpunima i bodu ribe, uspjesni su, nijesam nijednog vidio da se vrati da pola dzaka punim snappera.

Nazalost, slicna prica prati mnoge zemlje treceg sveta, a tereni blizu obale najvise stradaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:16

Bluefin Travelly
(Caranx malampygus)

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 333e9og
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:18

Cheilinus trilobatus

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 5y7wx5
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:20

Tako je lijep, da vam ga moram i u njegovom elementu pokazati.

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 2lkzmz9
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:22

Evo i jednog nazvacu ga Kneza u lijepim bojama, bilo ih je u puno nijansi, ovaj se bio izuzetno lijep.

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 8zg2g1
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:28

U svoj toj ljepoti nadjem i ovog gada, nijesam je takao ni sa prstom, ogromna usta za njenu velicinu mozda i bodljike,
srecom sam imao dvoje klijesta te se nje rijesi posle slikanja bez dodira.

Synodus veriegatus

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 20jd6v
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:38

Svaka čast Danijele cool photos
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:53



Suvišan je bilo kakav komentar posle ovakvih fotografija i riječi.




P.S.

Jedina zamjerka je što kraj nisi začinio fotkom neke napadne meleskinje Laughing !

:ziveli : thanks you


Poslednji put izmenio Murino dana Uto 27 Mar 2012, 23:52, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 22:01

22.03.2012

Opet nova plaza polako sam upozao vec veliki dio ostrva, dobio sam vec antenu za ove ribe ovu sredinu, znam gdje ih
treba traziti, gdje ih mogu naci.Ulazim u vodu, i vec mi sa lijeva jure 3 bonefishe pored mene, nemam sanse, bacati za njima
nema posla.Uzbudjen sam, sad me vise ne interesuju Flat Bandits sad zelim i ja prevariti taj bonefish, posle duzeg tumaranja
, ipak hvatam na slijepo bacanje 3 snappere i jednog kneza. A onda nailazim na oblak cipola (mulets) mrze ih ovdje i
preziru opasno, tako da je kolega predamnom veliki krug oko njih napravio.Ja im polako prilazim i nesto mi je sumljivo,
vidim dvije vrste riba oko 50 cipola sve od po 1kg najmanje a u sjenku njih druge ribe, vidim plavkaste repove iz vode, u
tom trenutku mi ekspodira u glavi samo jedna rijec BONEFISH i to dva oblaka od po 25 komada ovi prednji, vodje oko 60cm.
namjestam se dok cipole bjeze od mene u poziciju, sunce je tacno vise neme, ne bacam sjenku, i sta se sad desava je kaos
bacam pola sata, ribe ko mrene stale u struju na podvodnu livadu i pasu ko ovce, dignu se struja ih odnese par metara pa
se opet vrate pred mene.Mijenjam tri raka i nista, teski su potonu u travu ikoja je oko 8cm duga i kace. zabacujem drugoj
grupi koja naspram mene, kacim jednog malog satrane koji se odma skida. Joj zivce mi pokidase, tako blizu a tako
dalekone mogu ih prevariti, stavnjam jedan crvenkasti rak zabacujem ga 1metar pred vodjom, vidim raka, mislim se aj da
ga samo par santimetara pomjerim skroz polako da vidim kako ide, kad je u tom trenutku pukao vodja grupe (najveci
bonefish u tj grupi) na raka, kontra i imam ga struna juri ko luda kroz prstenove, kad od jednom nesto zakoci, drmnu me
za kosunju i 0,40 fluocarbon predvez puce.Ukocio sam se nemogu da svatim sta se dogodilo, dok gledam niza sebe,
vidim kako sam vezao i mijenjao rakove, ostao je kliper kojim kidam strunu da visi iz dzepa kosulje na 80cm bekinga na
koji je bio zavezan a snura koja je bila u vodi se omotala oko tok konca od klipera i 20cm kodzinga od rio bonefish snure se
ogulio. Slomnjen od ruznog poraza i bez mogucnosti a ni volje napustam flat, dok ovo pisem jos osjecam gorcinu poraza.


Ruzan dan!!!
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 22:27

Dok ja jos mislim na bonefish, kolege planiraju da idu jos jednom na offshore, na more brodom.
Slazem se da idem sa njima samo ako mi kapiten ispuni zelju i navrati na par mjesta i stane da mogu zabaciti.
Naziva se kapiten slaze se da ce koperirati i voziti po nasem planu.

23.03.2012

Predzadnji dan, ove avanture.
Prije nego sam krenuo sam imao jednu jaku zelju da uhvatim ne bonefish, ne permit, nesto skroz drugo, sad sam u
putu da to ostvarim, pun jake nade i zelje.Vidio sam prosli put jednu boju jednu antenu u vodi koja upozorava od
podvodnih zemnjotresa, prirodnih nevolja, sta mene iteresuje ta riba koju ja hocu voli da se krije ispod plovecih stvari
na vodi.Predlazem kapitenu sta da radi, rado me je poslusao i dok prilazi platformi (ma samo par kugli od 1metra
jednu 15tak zavezane u red sa sailom i jedna antena)Dok prilazi ja vidim ribe, od 80 do 100cm, zlato sija u plavom moru
kolege kazu nijesu ribe, mozda neka saila, ja ih vidim ribe bre daj ti mene da ja zabacim, prvo je jedan kolega na
redu 10min pa ja, ribe su nestale poplasene od broda. Samo sto nijesu 10min prosle hvata jednu, pecao je na tonucu
strunu. Samo sto je on izvadio ribu na 25 metara od camca vidim ribu zabacaj mojom 8# pravo metar pred njom prvi
potez i vec mi otima strunu iz ruke juri jedno 20matara pa onda tri skoka i vode zaredom ko delfin po metar ipo iz
vode, adrenalin i radost mi uzimaju uzdaj. Posle jakog sukoba riba se predaje moja je (pjevam pjesmu od Legende
"MOJA SI" dok me kolege cudno gledaju) slikanje poljubac i vracam zlato moru.

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 35jgug7




Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 22:28

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Raqmbq
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 22:29

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Ml6ryw
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 23:01

23.03.2012

Stigao je i zadnji dan ja mislim samo na bonefish dogovor uvece, niko ne zeli rano da ustane u 5, u 6 kod auta samo ja i
jos jedan kolega smo slozni.usred mraka idemo. Stizemo visoka je vode nemozemo da udjemo cekamo, polako ulazimo
nalazim na male bonefishe bez sance da zabacim.Vode se polako povlaci, mi ju pratimo. kolega hvata yellow spoted travely
strasna borba i on je sav srecan. Mene cijelo prijepodne nailkaze ribe sa ledja, tako da me one prije vide i nemam sanse
da zabacim vidim divne bonefishe i jake permit sve otpozadi kao me prolaze.Prati vodu do surfa do grebeni do talasa
nista osim par sneppera.Tacno na podne pauza voda stoji jedan sat, posle toga idem u talase i vidim kako travellys, ne
mogu reci koji tako su brzi upadaju i jure preko flata.Zabacujem i imam dva udarca bez kacenja, tumaram po flatu,
trazim livadu trazim kanal gdje mi se nesreca dogodila.

Kad odjednom ih vidim na istom mjestu oko 20 riba, repovi vire iz vode, nervozni su, odjednom pjusam i pobjegose, cekacu
ih.Dolaze pa odlaze, oblaci na nebu, ne vidim ih dobro zabacujem nasumice 15 min. kad sa strane, vidim okom pokred,
jedan veliki samotnjak na jedno 15 metara sa starne ide preko pijeska, srce i dusa drhte od napetosti, skupljam svu
koncentraciju, zabacaj metar pred njim gdje mislim da ce da pliva u tom sjeru, rak tone, cekam, cekam, pokret lagano
samo par sanntimerara, pokret lagano i vec bijesan udarac ja kontru on udarac glavom ja jos jednu kontru.

Riba eksplodira, jurnu ko oluja preko flata, dok ribe oko njega skacu iz vode ko da je barauda udario i pokazuju mi pavac
ode sva struna ode beking cujem cvor kroz prstenove koji oznacava 100 metara bekinga, tek onda stade, e sad pocinje
borba jaka od jedno 15 minuta, kad je kolega dosao koji je bio par 100na metere udaljen i cekao iza mene, kaze ode da
peca pa ce za 10 minuta doci (salio se sto toliko traje) tek nakon tog vremena i nakon mnogih bjegova i kruzenja,
uspijesam da je tejlen (uhvatim za rep).Kad sam je iz vode izvadio tek sam onda njenu stvarnu velicinu vidio i tezinu osjetio.

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 16jetfk
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 23:02

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 35iyeew
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 23:06

Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Mue7mu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Seychellen    Flyfishing avantura na Seychellen  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Seychellen
Nazad na vrh 
Strana 2 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: