Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura u Mozambiku

Ići dole 
+6
Mare035
Mixmaster
Bojan_ba
Murino
Peja
Bojovic Danijel
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 12:39

Wave Pompano

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 4kyxlh
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 13:09

06.11.2014

Ustajem opet u 3.30 jos dva druga ce sa mnom tamo gdje sam juče ove Wave Pompanos pecao, vido sam
dobar teren za veliku ribu. Moramo probat, opet marš od 45min, stigli smo polako sviće, drugovi napadaju
ove pompanos i uživaju, ja tražim sa 12ticom GTa. Voda polako pada Low Tide, ja čekam, penjem se po
nekim stijenama i pazim da me bijesni talasi ne mlate sa njih.

Vuče me sve više vani dok pecam, na sve opasniji teren.

Vidim jednu ploču ravna ko sto, pet sa pet metara, još su ja talasi koji se lome na njoj, čekam i prilazim
polako, i konaco sam na njoj,to je iica ka dubokoj vodi, i vidim na 5 metara copor riba od po 3kg, jedno
15, iznakose se 10tak metara a druge zauzese njihovo mjesto pred stijenu, talasi su jaki i lome se na
mojim koljenima, talas mlati male snepere ko dlan velike na stijenu oni se posle koprcaju sa slijeni i panu
opet u vodu, lud prizor, sve me svrbi i Imam osjecaj cim zabacim, imam 100% ribu.Za trenutak ne mislim
na teren i opasnost, prvi talas mije izvadio strunu iz korpe, zamota se po ploci oko kamenja, probam da
je razmrsim i vratim u korpu, okrenuo sam se iduci talas je veci od mene, mlati i oboro me, nekako se
jedva spasi, sebe i stap da nas se baci sa ploce.

Napustam teren, pricam kolegama sta sam riba vidio, cekam ocu opet tamo, skinuo sam Polinaocare sa
glave, mokre su, gledam samo ka stijeni i ugazi u rupu do koljena, padam, hvatam se i zamalo lomim
podkoljenicu na dva mjesta.Krv pisti, urezalo se do kosli na dva mjesta i na koljeno sam se udario i imam
tri reza ko da me ajkula ujela.Pecanje je u istom trenutku zaboravljeno, plan B, vrati se brzo u civilizaciju
dok jos mozes da hodas, ako otekne koljeno gotov sam.

100kg imam ovi me dvojica nemogu nosit, udili bi se.Ja picim ko roboter nazad, njima sam rekao ako ne
uspijem naci ce me negdje na obali, kad se budu vracali.Uspio sam hvala bogu da se vratim, i posto
sam cesce ispirao rane slanom vodom, nije nateklo, i rane su bile ciste.

1 sekundu bio neoprezan, previše zelio ribe i odmah dobio racun.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 13:28

07.11.2014

Dok sam ja juce krvario i posle lezao.
Stizu raporti sa fronta, sa brodova proslih dana, je samo jedna lampuga (Mahi Mahi) uhvacena preko metra,
jos jedna riba izvucena i to posto joj je ajkula odgrizla komad iz repa, imala je oko 10kg i jedan Jobfish.
Sve druge ribe su izgubljene (7-8riba), pokidale sve, slomile jedan stap.Ne mogu da vjerujem, sta je sa
njima znajuli oni da pecaju mislim se, bog je izgleda cuo moje misli, doci cu i ja na red. Ali kao prvo, bili su na
jednom ostrvu od pijeska, koje se samo pojavi kad je Low Tide, kad se voda spusti, naislo im jato riba od
80-100cm oni trojica se napecali po 4-5 komada uhvati svaki od njih i nijedan nije slikao ulov.

E sad cemo ja i moj partner na to ostrvo, jos dva su druga sa nama, ali danas nema tih riba, guide kaze
treba probat neke stijene u vodi,Partner i ja opet na brod i vani u talase, stojimo rame uz rame, on baca
lijevom je desnom rukom, obojica pravo na stijenu na nekih 25metara, i cim smo stimere povukli sa
stijene imamo obojica ribu na stapu. Guide se smije kaze ovo jos nije vidio, stoje dva Flyfisher rame zu
rame i pecaju.

Mi meracimo, hvatamo po 5-6 komada i gubimo duplo vise slabo vise i skacu u borbi iz vode.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 13:37

Ladyfish

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 S6ivpd
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:01

08.11.2014



Danas je konačno došao taj dan, danas idemo mi sa čamcem vani na okean.

Moj partner, jedan super drug od nas i ja, dobra ekipa.

Prvo moramo test od guide pa predjemo, cuo sam on gleda stapove gostiju i ako mu se ne svidi
kombinacija, tonuca struna, predvez, on ti dadne njegov stap u ruku da pecas njegovim koji je tacna
kombinacija za taj teren.Moji dva druga su prosli, zadovoljan je sa njima, imaju 500-600 grains tonice
strune, ja imam samo intermediate glavu, kad je vidio i primijetio, da ja necu njegov stap, kaze uzmi
moju masinu na tvoj stap, ja mu pokazujem moju kombinaciju Imam kesu punu jigs sa glavama od
25grama onda se nasmijao i kaze probaj.Teren o kojem se radi je greben, 25-40metara dubine, tu
nema bacanja, posto jos nije izmisljena struna kojom moze 30 metara pod vodu da baci. Znaci
spusca se teski clouser na tonucu strunu i onda kad se struna ispravi u idealnom slucaju pravo na
dolje vuce se.Ja objesim jig i spustim isto mogu najdublje 30metara da spustim, tolika mi je struna,
nesmijem imati beking u ruci inace bi kad zagrize velika riba izgubio/prerezao prste.

Dobio sam tip/ideju od jednog od nas koji i speedjigging radi i od guide isto jednu tako da ja sad
mogu speedjiggind sa Flyfishing stapom da radim.Prvi pokusaj, povukao 4-5metara udarac, ja dvije
do tri kontre, vucem koliko mogu, tek kad vise nemogu da vucem, dizem stap, savi mocno 12ticu
stap, popusti malo strune, kad poce guide da se dere, " nedaj, nedaj nimalo strune".

OK drzim je i polako vucem, kolika li je, jaka ko mazga, i ko uvijek na moru iznenadjen sam kolika je i
koliko snage ima.

Evo je moja prva...
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:02

Jobfish

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 2ec2dlc
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:09

Sad sam ih provalim, koja boja jiga, kojom brzinom, i uzivam i super ribolovu.
Moj Partner ih isto dere a ovaj drug izgubi par komada udara Troutstrike
(udara kontre stapom) velika greska kojom se riba uvijek gubi.

 Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 15x6eqp
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:11

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 2rw6kap
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:17




Ja mislim da je bilo posle 5tog Jobfisha, dobijam udarac, kontriram rukom, a onda se riba probudi, savi sav
stap,jedva ga drzim tolika je snaga na njemu, ako dodirne brod ima da eksplodira, riba me vuce do kraja
čamca, sad nemam gdje, sad mi otima strunu iz ruke, branim se, ipak gubim jedno 7-8metara, zaustavljam
je, drzimo se, i odjednom se stap samo ispravi, odkinula je predvez na greben..
piiii...poraz ima tako gorak ukus.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:32

Sta se dogadja je ludo, montiram nov predvez, nov jig spustim ga par puta i opet udarac i opet me velika
riba skopala, da ona je meine skopala ne ja nju, drzimo se ko krvnici, otima mi samo jedno 5 metara strune,
guide pali Motor, kaze drzi je odvuci cemo je sa brodom iz grebeni, samo sto je krenuo, opet se stap ispravi,
opet je predvez prerezan gore kod loop-a.Kako covjek da izvadi ove ribe, ovo su ogromni GTji, pojure jig
na prvih par metara od stijene, onda se okrenu i samo vrate kuci 5-6 metara, nema sanse da ich drzis u
startu i povuces na gore, vrate se u stijenu i prekinu predvez.Vidim ja sad u 100Pfd. GT klub uci ce jos trajati
i bit ce krvav posao, cak i kolege koji su ponijeli speedjigging stapove su sve borbe izgubili i 3 stapa slomili
od 400-600 grama.

"FUCK"

Dan se zavrsava za mene sa 9 Jobfish-a od 2-4kg, zajedno smo oko 20 uhvatili i jos toliko riba izgubili.
Sve u svemu je bio dobar ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:49

09.11.2014



Jaooo, jedan od najružnijih dana u mom životu, ježim se kad na taj dan pomislim.

Počelo je opušteno, posto su na obaji samo male ribe, poći ćemo je i još jedan kolega da vidimo na
ono pješčano ostrvo hoćemo li naći one Ladyfish i malo meračimo.

Poveo nas je jedan crnac sa brodom, i ja mu kažem " nadam se da ćeš se vratiti prije ajkula" on se
nasmija i ode. Mi pecamo riba nema, jednu jedva nekako nadjo i ona mi se skide sa udice, voda raste,
crnca nema, kad je vec bila skoro do koljena on dolazi, idemo na čamac i vraćamo se, moramo kroz jedan
Kanal tu su uvijek talasi. Nas dvojica ja 100kg, kolega je dzin 130kg, sjedimo prek kabinom kapitena, on
uze jedan talas, mi dvojica smo metar u vazduh poleceli i opet na klupu pali, jos jedan talas i opet u
vazduh metar i opet pali na klupu e treci talas sad vidim i nemogu da vjerujem, sve je ko usporeni
snimak, talas je 4-5metara a crncuga vozi pravo u njega, osjetio sam ukus smrti, mislio sam stvarno
poginusmo, talas se slomio preko broda tako da smo mi do pojasa u brodu bili u vodi.
Pred samu kuću zamalo poginusmo, da je došao još jedan talas, vi danas ovu prišu ne bi sada čitali.
Posle toga uspori tempo jese polako talase stigosmo kuci, drzao sam se za duhu da se ne okrenem, da
sam ga samo pogledao pocijepao bi ga, on vise nebi vozio camac.

Kad smo taj dozivljaj ispričali ostatku grupe, tek onda saznajem da se lodge ranije zvala "Hells Gate"
da su tu puno brodova potonuli i ljudi izginulo.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 14:57

10.11.2014 i 11.11.2014



Tražiću flats, tražiću Bonefish, gdje su te trofejne ribe?
Tražili smo, pecali, bacali, jedino što sam našao su mreže razapete na štapove, to su mreže u koje se riba
zaglavi sa škrgama.One stoje razapete na svim dobrim mjestima na flatu, 100 metara sve i polukrugovima,
tu nemoze nijedna riba riva da predje, sve polukrug za polukrugom mreze. Afrika je gladna sve sto moze
da se jede jedu, e taj trofejni Bonefish ovdje nije uhvacen.

Uhvatio sam par snepera i par iglica, sad mi je jasno one su pretanke za mrezu zato ima samo malih riba.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 15:15

12.11.2014

Pred zadnji dan, najavili su lose vrijeme, ali menadzer kaze, to je tek posle podne, prije podne je super.
Svrbi me jos jednom da probam, i ja cu izaci, jedva se trojica nadjose od 10 ribara, niko nece vani u
talase.Samo sto smo krenuli i polako prisli u Hells Gate, ja se kajem, koji sam ja konj mislim, gdje izadjo

Dobar kapiten, nas guide nekako se provuce, vani na okean isto nije lijepo, vozimo se sat vremena,
konacno na greben, guide zaustavi motor, ja uopste nijesam u ribolovnom modusu, bezvolje uzimam stap,
pustim zuti jig u vodu i vidim nesto plavo skoro plavo ko voda, podignem malo jig, ono zuto nestade,
fuck jeli ovo riba uzela, udarim kontru stapom.

Imam lampugu (Mahi Mahi) preko metra na stapu, samo je predvez u vodi, i ona je iznenadjena ko i ja,
poce krivnjava na camac, ja cekam da povuce, da pojuri da spustim stap i da joj rukom tresnem dobru
kontru, ona samo polako kruzi tacno ispod stapa, malo podje na lijevo, dodje na povrsinu, zalece se
prema mene ispravi se stap ona skoci metar iz vode, tako da smo je svi vidjeli i skide se sa udice.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 15:27

Nije mi bilo žao, ja sam odsutan, želim samo da se skinem sa čamca, ovakav osjećaj joj u životu nijesam imao.

Sad je drug na redu, kači veliku ribu, svi nasi savjeti ne daj strune on ne sluša i gubi ribu u stijenu mu kida
predvez.Opet je on taj koji dobija veliku ribu, ovaj put je drži ko lud, ja sam se izmakao ako ekspodira štap,
na vrh par uzdaha ekspodira Loop na struni, bio je skroz procvetao.

Na brodu je još Kai, nas vodič nas organizator naših avantura, sad on dobija dobar udar, sa 13ticom Abel
se bori protiv mocne ribe,sto duze borba traje, meca je sansa da je savlada, u Tom mucenju i ocekivanju
kaze guide, van grebeni smo sad imas vremena i mjesta da ju savladas. Kai je iskusan ribar, ne pravi
nijednu gresku, i dok mi ocekujemo konacno taj mocni GT, kolik li je ide mi kroz glavu 80Pfd, mozda cak
100Pfd. zasluzio je Kai takav trofej.

Sta dolazi nakon lude borbe, zamalo ga je riba u vodu povukla, vidjecete na sledecim slikama, to je riba
preko 2 Metra i preko 50kg (bilo je to preko 100Pfd samo ovom se niko nije nadao)

Samo je guide rekao ne liči mu po borbi na GTa.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 EmptySub 06 Dec 2014, 15:33

Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 2zf38cz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura u Mozambiku   Flyfishing avantura u Mozambiku - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura u Mozambiku
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura na Bahamas
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: