Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snažni unutar EFFA!

Ići dole 
+14
Ekoljuba
Mungos
Brankoogi
Zox
Balta
Radojica-pop
Popov
Ervin-Eko
Sasats
Oholi
NikolaCG
Los_Pecaros
Madjoni
Aco Ivanovic
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 16:50

Aj ovako Losi, da pojednostavim, kao sto i sam znas EFFA instruktori FC-a treba da uče ljude castingu, otklanjaju njihove greške.... to i rade, verujem da si primetio da su u Srbiji držali više seminara sa različitim temama, bilo je toga na livadama ali i na vodi, svako ko je želeo mogao je pitati instruktore šta
želi i naučiti nešto-to je dugoročna pomoć. One kojima je to glupo i ispod časti ili čega već da pitaju niko nikada ništa neće ni naučiti niti promeniti.

Njihovo nije da menjaju našu svest. Mogu malo da utiču oko ponašanja na vodi i oko nje, ali svest da menjaju ne. Za to služe u početku roditelji, rodjaci,
društvo, država...

Nadam se da ti je sad bar malo jasniji moj post.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 17:55

Upravo tako Loši.....EFFA instruktori su - KRALJEVI ZAMAHIVANJA!

Ima na forumu jedan čovjek,mušičar....ne bih mu ime pominjao.....njegovo iskustvo bih rado volio da imam nego deset takvih ili sličnih EFFA zvanja!

Fly casting (makar to što oni rade), je nešto što nema veze (mnogo) sa ribolovom......i mušičar se (lako) može postati i bez njih....i biti jako dobar mušičar,
čak kompletniji nego što će oni ikad biti (opet da pomenem ovog mušičara).
Fly casting je "sport" koji su slični izmislili i (makar ja) ne vidim ništa zanimljivo u tome, i npr u poređenju sa Fly tyingom,kao nazovi disciplinom,
jer je i to sastavni dio priče koja se zove UHVATI RIBU, Fly casting je....bezmalo dosadan!

Zamislite sad da varaličari imaju instruktora koji demonstrira zabacivanje sa varaličarskim štapom i najlonima raznih promjera.......nema logike!
Zabačaji koje demonstriraju ovi instruktori sigurno mogu pomoći kod priče UHVATI RIBU, ali se riba može itekako uspješno uloviti i bez toga.
Fly casting je njihova zanimacija, njihov hobi, i ne treba ga potcjenjivati, i kad sve ovo govorim, radim to bez te namjere, kažem samo da ribolovac,
što mi svi jesmo ili pokušavamo da budemo, ne možemo biti ako mašemo kanapom po livadi!

Kako li na to gledaju npr. šarandžije ili varaličari! Fly casting i ta priča.... je nešto sasvim drugo i nema mnogo veze sa ovim što Loši pita.

Tako Oholi, dolazimo do odgovora na pitanje Lošeg, da EFFA instruktori NEMAJU POSEBNU ULOGU U POPULARIZACIJI FF kod nas!

Trebalo bi da postoje instruktori Fly Fishinga !!!!!

Seminari !!!

Ako ste početnik i naučite zamahivati.....ne znači da ste postali mušičar. Biti mušičar je mnogo, MNOGO, kompleksinja priča!
Ok, naprimer ja sam bio na seminaru, gledao sam zabacivati.....i šta sad. Mogu brzo zaboraviti sve i nikad ne postati mušičar.
Ali, ako me odvedete na rijeku i nekako uhvatim ribu....to se ne zaboravlja.
Uvoditi početnike u tu priču i širiti je......kroz Fly casting.....hmm....sumnjam u uspijeh.

Ali kroz zaštitu i čuvanje voda, poribljavanje, proglašavanje FF revira i sl.....sigurno! Volio bih više seminara o tome i sličnim stvarima.

Svaka čast njima, nemam SIGURNO ništa protiv njih i njihovog pokreta....ali kao odgovor na pitanje Lošeg......nisu mi značajni, ni njihov uspijeh!

A nije mi nemilo.....svejedno mi je!
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 18:07

Madjoni ::


Onda Gori Crnoj treba 0.67 od jednog Laughing

Evo ti rešenje za ovaj problem...nabavite dve instruktorke i to bi mu onda bilo tu negde...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 18:14

Sasats ::
Madjoni ::


Onda Gori Crnoj treba 0.67 od jednog Laughing
evo ti resenje za ovaj problem...nabavite dve instruktorke i to bi mu onda bilo tu negde
Sale brate,optužiće te neka organizacija za zaštitu žena(i ostale divljači Laughing ) za netoleranciju i forsiranje priče o neravnopravnosti polova,
a to Bogom dano pravo žene imaju "oduvjek"...evo čitavih 70 godina Laughing Laughing od kad je jednom američkom presjedniku prifalilo glasova za izbore
ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 18:24

Eto de... sad i sex-izam...

Sve samo ne prepiska na temu koju pokušah da "zapalim".

Cccccc...........

sampion 1

"Glupo" i "ispod časti"... hm. Opet nas "gubiš" Oholi. I opet... naravno... nvz.

Nidžo je prokljuvio stvar... došao do svog zaključka.

Ostali?

Riječ takmičenje (svake vrste) treba "Zakonom zabraniti" u svakom kontaktu sa ribolovom. Dečaci... ipak... žele više od samog ribolova... "šerifovu značku".

Zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 19:00

U svemu podržavam EFFA instruktore, naravno i mastere...

To što oni znaju, učili su godinama, kako na livadi, vodi tako i iz literature. Ne znaju oni samo lepo bacati kanap na 30ak metara daljine, već znaju dosta
toga iz entomologije, o načinu života riba., itd...a taj ispit teorijski što polažu sigurno je dosta teži nego praktični ispit, i to treba ceniti.
Ja na Drini recimo mogu da blejim kada je lipljen daleko od mene 25 metara a za njih je to nikakav problem dobacit mu i čak lijepo plasirat mu mušicu,
kad ja mogu da uradim roll cast sa 20 metara kanapa i da pecam sasvim normalno?

Neće nas oni svija pojedinačno za uho hvatati i terat da nam pokažu, već u toku godine u Srbiji imamo barem dva seminara pa kome nije jasno može pitati.
Lično meni sugestije Andrića dosta su pomogle, čovek poseduje veliko znanje, gde ga pipneš zna odgovor, a i dobar je učitelj.

Lovio sam sa EFFA instruktorom, čovek vadi ribu na svaki zabačaj a ja ništa, ista mušica, isti predvez... ali on ipak zna znanje kako je plasitrati, bez obzira
što smo lovili na daljini od obale 4 metra.

Sigurno su najbolji EFFA instruktori... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 19:38

Eto de...

... WELCOME TO THE (still) WILD BALKAN !!!

Placko

Ja ću "da se odjavim" s teme jer nemam namjeru da trošim vrijeme za vrstu prepiske koja (izgleda) slijedi.

Moja je (pozitivna) provokacija bila namijenjena temi tipa: da li EFFA i likovi koji se bave tom pričom pomažu u promovisanju i pozicioniranju FF i
čuvanja voda u (nesretnom) "Bermudskom/Balkanskom trouglu" CG - SRB - BiH?

Sad ce, vidju fino, da se "utabore dečki"... i počinju da brane "likove i djela"... itd.

Sve... samo neće da iznesu mišljenje na "zadatu temu".

Naslov iste me je ponukao "da pecnem" i postavi gore napisao pitanje a vidju da je većini "teško" da iznese svoj stav i da da odredjeniji odgovor -
već se "opalilo" po... vidite i sami čemu.

Uzdravlje!

Pa, nastavite o tehnikama zabacaj i zavitlaja... dok morate (vecina vas) "u inostranstvo" da bi imali dje (i cemu) taj zabacaj i napraviti...
jer su vam/nam vode... znate dobro kakve.

Bistro (i daleko) !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 21:30

Los_Pecaros ::

Moja je (pozitivna) provokacija bila namijenjena temi tipa: da li EFFA i likovi koji se bave tom pričom pomažu u promovisanju i pozicioniranju FF i
čuvanja voda u (nesretnom) "Bermudskom/Balkanskom trouglu" CG - SRB - BiH?

!
Loši,aj da prenebregnem tvoje potpaljivanje manje -više svake teme u kojoj učestvuješ ali tebi mogu odgovoriti samo EFFA instruktori.....Bogu hvala imamo ih na forumu dosta,da ih ne prozivam redom a pravo da ti rečem nije ni meni jasno zašto ćute!!????
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 22:16

Ervin-Eko ::
U svemu podržavam EFFA instruktore, naravno i mastere...
To što oni znaju, učili su godinama, kako na livadi, vodi tako i iz literature. Ne znaju oni samo lepo bacati kanap na 30ak metara daljine, već znaju dosta
toga iz entomologije, o načinu života riba., itd...a taj ispit teorijski što polažu sigurno je dosta teži nego praktični ispit, i to treba ceniti.
Ja na Drini recimo mogu da blejim kada je lipljen daleko od mene 25 metara a za njih je to nikakav problem dobacit mu i čak lijepo plasirat mu mušicu,
kad ja mogu da uradim roll cast sa 20 metara kanapa i da pecam sasvim normalno?
Neće nas oni svija pojedinačno za uho hvatati i terat da nam pokažu, već u toku godine u Srbiji imamo barem dva seminara pa kome nije jasno može pitati.
Lično meni sugestije Andrića dosta su pomogle, čovek poseduje veliko znanje, gde ga pipneš zna odgovor, a i dobar je učitelj.
Lovio sam sa EFFA instruktorom, čovek vadi ribu na svaki zabačaj a ja ništa, ista mušica, isti predvez... ali on ipak zna znanje kako je plasitrati, bez obzira
što smo lovili na daljini od obale 4 metra.
Sigurno su najbolji EFFA instruktori... cestitam


Ervine, opet ću se ja umešati kao kritičar ali neke stvari morate da naučite: što se zabačaja tiče ili teorije to stoji, jer nebi položili ispit za instruktore
ili mastera, ali to sa lovnošću nema veze jer diploma ne može da peca i da drži štap. Svaka čast svima koi su položili taj ispit i postali EFFA instruktori
da li vežbali na livadi ili na nekim vodama. Neki ko vežba na livadi nemože više da upeca od onog koji provede više vremena na vodi.
Primer, uzmi prvaka Srbije ili neke drugre zemlje..... to su ljudi koji provode mnogo vremena na vodi pa bilo ko da dodje da peca s njim mislim da
neće imati šanse da uhvati više ribe.

Instruktori i masteri nemojte me shvatiti pogrešno, ali mislim da je ovo činjenica.

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 22:22

Popov, sve to stoji.
Ali sigurno i oni su počeli prvo da pecaju kao i svi mi, jedino posle što su uznapredovali dosta i savladali veliki broj tehnika.
Ja ipak mislim da oni ne pecaju samo po livadi već da su na reci više, a na livade su bili sve dok nisu došli dotle gde su i sad.
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 22:27

Ervine, neki da a neki i ne, neki su za livadi a neki znaju i na vodi..... neću da dajem primera čuo sam dosta toga šta se dešavalo kod nas na vodi.
Neću dalje da komentarišem teorija i praksa ne idu uvek zajedno.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 22:59

Pokušajte da ovaj HOBI raščlanite na hobije unutar njega.

Zabačaji !

Izrada muva !

Poznavanje osnovnih pojmova o entomologiji i ihtiologiji !

Lov ribe,..

Težite da u svakom segmentu ponaosob dostignete neki vrhunac i uživajte u MUŠIČARENJU.

Da li instruktori rade nesto u Srbiji po pitanju zastitu voda - zapoceo je Dragojlo ( Ivan Dragojlovic) sa zastitom reke Drine, a i sa tom idejom i drugih vodotoka.

Može li sam? Ne može! Treba mu pomoć SVIH NAS! :ziveli :

Kako da pomognu i drugi instruktori?
Neka se okupe oko iste ideje i neka nas okupe na istom mestu odakle bi krenuli ka zajednickom cilju.

Da li će? Videćemo i čekamo? :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: STA BI TEMA ODJE ???   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:07

Citat :

Loši,aj da prenebregnem tvoje potpaljivanje manje -više svake teme u kojoj učestvuješ ali tebi mogu odgovoriti samo EFFA instruktori.....
Bogu hvala imamo ih na forumu dosta,da ih ne prozivam redom a pravo da ti rečem nije ni meni jasno zašto ćute!!????

Ajd da opet dopišem nesto... iako se "pozdravih" malo ranije. :)

Mladjene, potpaljivanje je pogrešna konstatacija. Definitivno. Precizno je napisano: pozitivna (ovo se inače ne piše, al ajd... "na Balkanu smo")
provokacija je bila u pitanju - da bi se čuli/pročitali stavovi.

Ništa više...

Niti manje...

E sad... svi vi (jako) dobro znate da je PROBLEM što nesmijete da iznesete iskreno svoje stavove o... hm... bilo kojoj temi u stvari, pazeći da ne
"povrijedite osjećanja" ovoga-ili-onoga.

To je FAKAT!

To je atmosfera kojoj (jako) treba "potpaljivanje", kako ti Mladjene otpametova nedje gore, jer bi se u protivnom poenta foruma sasvim izgubila.

Ili je neko (ipak) doživljava kao "kafanče"... ipak?

Vidim sad Popov, Ervin and comp. "odoše" s teme... podebelo.

Da vam osvježim atmosferu... tema posta je "Snaga Srbije u EFFA".

Pitam:

KAKVA to snaga?


ŠTA dobija gradjanin Srbije s tom "snagom"?

DA LI instruktori-masteri-sega-giga-mega-šampioni (u svim mogućim kategorijama) ista doprinose svojim rejtingom u toj organizaciji da nam
vode budu bolje, da imamo više ribe i da nam djeca zavole FF?

DA LI CG ima neke fajde ako uskoro dobijemo mister-master-giga... lika u EFFa-i?

Eto...

Pusite sada "likove i djela" SERIFA za koje ste (potpuno pogesno) skapirali da se moja provokacija odnosi.

Pustite teoriju i praksu sada.

Trezveno razmisljanje bih zamolio...

... sa mogucnoscu odgovora na neko od postavljenih pitanja.

OPEN FORUM je decki!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:22

Dobar post Loši...

Ali, postavlja se pitanje šta su u mogućnosti da urade svi ti instruktori-masteri-sega-giga-mega-šampioni ??

Hajde da jednog podržimo na narednim izborima??

Mada mi je malo nejasno kao jednom običnom čoveku sve to oko ribolovnog saveza, mušičarskog saveza i sličnih udruženja vezanih za vodu i reke
(ko, šta, gde, sa kim, kako ....i sl.) mislim da vodama vlada država i da je uticaj instruktora zanemarljiv....a da ne govorimo da su mušičari u Srbiji
u takvoj manjini da je naš broj smešan u odnosu na ostale ribolovce...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:28

Los_Pecaros ::
!
Mladjene, potpaljivanje je pogrešna konstatacija. Definitivno. Precizno je napisano: pozitivna (ovo se inače ne piše, al ajd... "na Balkanu smo")
provokacija je bila u pitanju - da bi se čuli/pročitali stavovi.

Loši, pametovanje ili ne činjenica je da više znamo o Masonima i Masonskoj loži nego o EFFA Laughing
Stvarno bih volio da nam neki instruktor EFFA lijepo i detaljno razjasni šta to oni polažu za to zvanje study study study


Možda će nam onda biti jasnije sve.... scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Snažni unutar EFFA!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» UHVATI I PUSTI (C/R)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: