Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Bahamas

Ići dole 
+5
NMilanovic
Mixmaster
Peja
Furflies
Bojovic Danijel
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 21:24

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 2r3jf2c
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 21:26

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 2eamf4x
Nazad na vrh Ići dole
Furflies
Visitor
Furflies


Broj poruka : 101
Godina : 42
Lokacija : Oslo, Norway
Datum upisa : 09.12.2015

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 21:38

Dosta vise covece, udaricu se budakom u glavu od ljubomore!
Salu na stranu, svaka cast druze! Vrhunsko pecanje na vrhunskom mestu, i po slikama vrhunski musicar!
Nazad na vrh Ići dole
http://mmvolley.wix.com/furflies
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 22:02

Posle ovog Americkog nacina ribolova, koji stvarno nije za mene, covjek se dere otpozadi, ti komanduje, svaki potez ti diktira.
Mene nije vise posle nasih pogleda, komandirao, samo je gurao camac, ja sam mu samo po koji put rekao
okreni me u vjetar da mogu zabaciti.

On nam predlaze idemo na barakude, ok rado.
Sta se sad dogadja je smijesno, ima covjek stvarno svoje barakude, ma sigurno im je dao imena.
Vidio sam 5 barakuda, zivotinje, azdaje, 1,30-1,40m.
Bacao sam sve moguce, na njih, posto stefan nije htio da beca barakude uopste inh nije ovih 14 dana napao.
Ja mislim da je ove barakude ako uopste neko vec uhvatio a sad ma ni bog ich nemoze uhvatiti.
Covjek ima ribe zna gdje su, gdje stoje, dovede musteriju, ribara te ga izludi, a barakude, cim vide camac one ne bjeze
a ito nikakvu reaktiju na strimer, kod im dosadi, kad im sve blize bacas kod ich stvarno skoro na glavu pogodis samo se malo izmaknu.

Naidjosmo na jato Bonefish-a, ja sam na red zabacim, ma shrimp nema vremena da potone, nesto ga u padu tresnu, kontra,
vucemo se, nije Bonefish nego sneper koji je bio pred Bonefish-ovima i brze od njih stigao do shrimp-a.
Kad ga je Guide vidio, kaze joj brzo ga vadi, pazi da ne spane sa kuke, veoma je ukusan, to zna i jedna ajkula od 1,5m , koja vise
puta proba da mi ga otme, ipak ga spasavam. Nocas je u mom stomaku a ne u ajkulinom.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 22:04

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 2w5kmeg
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 22:49


Posle ovog americkog nacina pecanja, jao bukirao sam dva dana, sjutra opet na camac, ne ide mi se nimalo, ali necu druga ostaviti.
Znaci sjutra dan opet na Flat Skif, a u glavi mi vec film ide, znam sta me ocekuci.
8 sati, 450 dolara i tip od 50-100 dolara, znaci od nas dvojice 520 dolara za maslimalno, mozda sam ja sat ipo lovio,
ostatak cekam i vozam se, jao ubija, a kad lovis, komande, platis covjeka da te iznervira, kaos, ko ovo izmisli...

A sjutra nije tu COp nego neki kosarkas ima momak 2metra, kaze ja sam Mitsh i vodim vas na tarpuna i barakude.
Opa bato, mislim se bog je dobar covjek posla nam ovog ludaka, on rado lovi velike ribe dajde komentar, ok mi isto.
PALIII...
Vozimo se sat, spavao sam majke mi.
Dolazimo u jedan Kanal ko rijeka u mangrovima prema okeanu, jao ko delfini se dignuse 3-4 tarpuna.
kaze on slijepo bacanje navalite, strimer, ponjegovom 11cm, cudno brate, ali ok, ovo je njegova voda, poslusacu savjet.
Mlatimo mi, ko budale, mijenjamo se svakih 20min. Navrh 3 sata drug hvata malog Jack-a, mene se skide jedna mala
King Makrel 60tak cm.
Pitam ja njega koliko je ovdje duboko, kaze 30-40Feet, auuu ok 10-13 metara, na povrsini je 11cm strimer, vidio sam jednog tarpuna
do tada sam mislio mi trazimo, lovimo, tarpune oko metra, ovog sto sa ja vidio je bio veliki i debeo ko ajkula, prepala me riba,
smijesno mi ispade moja Xi3 12tica a kamoli strimer od 11cm na povrsini, sto bi ovo kljuse se diglo iz dubine 10 i vise metara
da bas ovu grotu pokupi.
Ne brinite nije uzeo. Kaze faca, idemo sad iz kanala na Flat u plicaku su isto tarpunu.
Samo sto napustismo dubinu, kaze riba toliko Feet 12 sati, vidis li ju, e osu bi i coravi deda od, crna, debela ko balvan, 1,30m+
Imam u ruci 12ticu i 80lbs fluorocarbon predvez, strimer 11cm na 2/0 gamakatsi SL12S
Cijeli dan smo na ovo cekali, ma spreman sam, zabacim mu namjerno, lijevo metar pored glave, polako povlacenje za tarpuna,
riba je glavom pravo prema nama okrenuta. Odma reakcija, krenu, jos jedan Strip, jos jedan Strip, BUUUM
dajem joj kontru ko krvnuku, ko dusmaninu, ko nekome ko vam je sve drago ubio. Zakovao sam ju ludo, pod sokom je riba,
iznenadio sam je ali samo sekundu, koja je mene ko duge minute izgledala, okrenu se polako, ja sam sad ....PIIII
dajte mi penal u jaja, nasmijali bi me kako je ovo, mocna barakuda je na uduci, konacno jedna divlja koja nema imena, je uzela
on konj konjski me pustio da zabacim sa stapom za tarpune, barakuda krenu i prekide, pregriza 80 Lbs predvez ko dlaku.
On sed smije kaze nije tarpun nego barakuda.
Ja dajem drugu, stap on mi daje desetku sa gvozdenom sajlom i 30cm iglicu strimer na tanden kuke 4/0 i 3/0 sam spremio
... e sad cu joj ja je... sve
Umjesto da pratimo barakudu on me odgura od nje, ma nijesmo ni 30m prosli, vidim ja ribu 1,20m+ lezi na pod u jedno 1,5m dubine,
on ju ni vidio nije, kazem koci, kaze on eto je opet barakuda, e sad, opet zabacaj, super, metar pred glavu, strimer, bucnu,
ada nije strimer no ruzna metla, kolik je, riba se dize, ubrzava, ja ubzavam, ona brze, ja brze, onda udar, ali riba stade u udaru i otvori usta, jao...dajte penala u jaja molim vas, otvara se ogromna fijoka, a ja izvuko strimer iz nje. "Nije barakuda konju blesavi kakav si ti guide, poserem ti se u oci" nego san od tarpuna, koji se kao uvrijecen, polako okrenu te nas izjeba svojom velicinom.
Posle ovoga je covjek, taj guide, e ovo nije guide no coban svinja, uspio sa nas na jos 5-6 Flat-ova povede i nejedan Bonefish ne vidjosmo a kamoli da ich uhvatimo.
I za ovo opet 520 dolara, smijesno.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 23:12

Sto se tice tih rekordnih Bonefish-a, najveci kojeg sam ja vidio je bio 70cm, bio je do 5 metara ispred mene i nije uzeo, uzeo je jedan od dvojice koji su ga pratili od 60tak cm.
80% Bonefish-a koje smo ja i Stefan uhvatili su bili 50-55cm paar 60tak cm, i par od 40cm, nijesam nikad prije vidio tako male.
Sto se tice strimera, ja sam ih sve na jednu istu kreaciju moga shrimpa uhvatio, sa njim sam vec svugdje gdje sam na Flat-u lovio uhvatio Bonefish, Permit i Trevallys, stvarno ubica, nazalost sam slusao druge i neke savjete iz knjiga, te plaseci se da mozda pogrijesim,
da bi bio bez prave municije, napravio pola kutije, na male kuke i sa lakim ocima, one od lanca u kupatilu za cep od kade ili gdje perete ruke.
Stefan je bio pametniji od mene, on naptravio jednog, bacio kuci u kadu i tu ideju odma zaboravio, ja napravio pola kutije.
a oni ne plivaju sa kukom na gore, nego na stranu, i leze na sranu na dno, sranje. Kako mrzim bajke i neke lazove koje knnige napunise
aj necu rec go..... nego sranjem.
Moze takav strimer samo da uspije sa skroz malo dlaka i bez tijela na tanku laku kuku, a ako ga lijepo mesnato napravite, material je onda ko padobran, a stabilna kuka ko sidro, treba oci da budu sidro i da oru dno
Evo ga taj shrimp, (a vidite ga i u ustima Bona na slikama) ako slucajno podjete negdje sa suprugom na tropske plaze, valja ga probat.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 X1mt4y
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 23:19

Gledajte ovo, posto skoro svi u knjigama, preporucuju obavezno, male, njezne strimere.
Ovo na slici pored mog kaziprsta je stiemer za barakude, na 4/0 Gamakatsu SL12S i za sajlom.
A pogledajte Bona, ja mislim ovo mi je najmanji kojeg sam ikad imao u ruci.  

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Okwoq1
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 23:22

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 4rf4ns
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyPon 02 Maj 2016, 23:52


Najvazniju ribu od Bahamas, na kojoj bazira skoro cijeli njihov turizam, pa cak i na vizi pise pitanje, "Jeste li na Bahamas za Flyfishing/Bonefish? sam vam predstavio.
Sto se tice rekorda, moracu ga negdje drugo traziti, moj licni je Bonefish od dobrih 10Pfd (5kg) njega trazim.
Mene je ovdje jedna druga vise izazvala, porazila, izprovocirala i maksimalno namamila.
Ja volim teske zadatke, ako je jednom bila na udici, ma nemoze se prevarit vise, previse je pametna, lukava i ima oci ko orao, sve vidi.
Prvi put sam ju ja mislim 4 ili 5 dan sreo na jednom kanalu koji je kao rijeka isao u Mangrove, naidjosmo Stefan i ja na Bonefishe,
koji su probali da se vrate u okean, morali su prevo medju nas da proplivaju, nailazili su u malim grupama, mi smo ich ko snajperiste,
jedan po jedan, klepali, jednog ili dva na brzinu iz grupe, onda cekamo u zasjedu na iducu grupu i tako redom.
Odjedanput iz dubine nailazi barakuda 1,30m crna i nakostrijesena, pravi Bad Boy.
Ja ne razmisljam ni sekunde, skidam shrimp-a, strimer 11cm na predvez 0,40 fluorocarbon, zabacaj i jedan potez, zagrize i pregrize,
nijesam uspio ni kontru da udarim. Glupo, sta sam mislio sta ce se dogoditi.
Imam samo 8micu stap sa sobom, u ruksak ima sve i svasta sto na vodi trebam.
Barakuda nema prirodnih neprijatenja, nju ni ajkule ne napadaju, ne bjezi ona od neme nego me pezi, ko pas kruzi oko neme,
pogled i glava uvijek prema meni, ja polako vezem sajlu, novi strimer 13cm sav crn, opet zabacaj, nije dobar ugao, gleda mene ne njega.
Ja sad ocekujem i napad na mene, ako krene nemam sanse. U Kubu ako pogledate video od pecanja ako ribar uhvati barakudu od metra
odma ga guide ako vec nije u camac, odma u camac tjera. A na Christmas Island, kad su guide barakudu od metra vidjeli sve su nas odma istjerali iz vode.
Drugi zabacaj pored nje, paralelno metar, samo pola poteza... a onda...bila je ispred mene, udalila je strimera lijevo od mene i pukla tako brzo na desno i iza mene, tako da mi je 8icu oko mene savila, nijesam uspio ni da ju dignem i puce predvez 0,40 u startu, dve nula za nju.
Taj dan mi ta posle jedno 2 sata opet nalijece, dolazi u kanal, nosi strimera u lijevi ugao vilice sav se vidi, crn je, ja se ne mrdam,
(uvijek sam obucen, prilagodjen boji okoline da me ribe ne vide) prisla mi je pravo na mene do 5 metara, ne mrdam se, ucimo oboje
kad me je vidjela, se tako brzo 180 stepeni okrenula da je povrsina vode ekspodirala i onda je kidnula, ova sad zna da je covjek, neprijatelj.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:02


Bilo je ovakvih prica pa nedelju dana poraza, evo jos jedna.
Sad sam vec napaljen, ocu dobru barakudu da drmnem, svaki dan po 3-4 preko metra sretnem, ali te su ver ribare i ribare srele.
Uvijek isti film, prikradem se koliko je moguce, zabacim joj metar pored glave i samo sto vidi strimer ona se okrene i pokaze mu rep.
Ja ga gignem i bacim opet metar pred glavu e posle drugog zabacaja sve barakude preko metra napustaju scenu, plivaju bez pause dok ih vise ne vidih.
A ove divlje se okrenu prvo polako, nisane a ti vuces, sad vuces pravo prema sebi, ona atakira ali ne zaustavi kad ima strimer nego pojuri 3-4 Metra naprijed, nema sanse da udaris kontru, ili joj nabijeh kuku u uska, ma nemas uopste kontakt sa strimerom.
Poraz porazu daje ruku, a ja sve napaljeniji, da je ipak prevarim, izaziva me mocno, koji zadatak kako teska i zajebana riba.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:20


Nova ideja, poci cu skroz dakelo od obale prema grebeni, naci cu bivlje pohlepne barakude.
Trazim cijeli dan, nadjem ajkulu od 2,5m, taj dan dva put 500metara od obale do pojasa u vodi, osjecaj, goli, iskreni strah,
strah do kostiju, imao sam takvog ljudozdera Lemonshark 3 puta na 30-35metara a one od 1,4-1,5m su bile uvijek u blizini Bonefish-a
i u nasoj blizini. Svaki dan smo pa najmanje po 10 takvih od 1-1,5 sretali.
U takvoj okolini ja cijeli dan trazim barakudu, nista i dok se vracamo Stefan i ja prema obali ugazi ja u jednu dulju pjescanu rupu,
bucnu nesto predamnom ni metar, pogledam barakuda 1,20 polako pliva, ja sam otpozadi pravo na nju naletio.
I ona se okrece prema meni, zabacaj odma ga u padu uze i ispljuva, vise pokusaja istim strimerom, ignorira.
Mijenjam strimer, 15cm, zabacaj, nije pasovao, bolji zabacaj prati, uze, konrta i rukom i tijelom, imam je, zadrma glavom otvori Usta
i spade sa kuke...PIIII...sta je ovo, popizdio sam bombardiram je, Stefan se smije, ona jos uvijek na jedno 20metara kruzi oko mene,
drzi odstojanje, oblak pred sunce zamraci, riba nestade.
Sad bacam ko blinkeras, svaka pola Metra i cesljam teren, odjednom pljusak, kontra, ma rukom tijelo, rukom, pa drzim srtunu kad krenu i jos joj dvije kontre udarim, "Imam je" Stefan se mije i cestita. Ona polako pliva, stade, okrenu se prema meni i stvarno, ja se zaledi, oce riba da me napadne, u panici, sta sad, sapam ja nju, glumim napad i trcim prema njoj, okrenu se pojuri, super, kako pici, ludo, skoci i oslobodi se...trajace ovo nadmudravanje i hvatanje jos koju rundu, dosad ja gubim, one vode u bodovima sad me moze samo jos nakaut spasit.

Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:26

Naletim na manju, i uspijem da je zadrzim na kuki, znaci ko u svakoj skoli,
prvo manji karaci upocetku, pa kad si siguran, sve veci.
Lijep udar, lijepa lurnjava lijevo, desno 5-6 skokova i stize konacno i barakuda na slikanje.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Awq97m
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:31

Sad da dobro pogledam i studiram svog protivnika, kako i gdje moze uopste kuka da dobro zakaci
... samo u cosak vilice.Sad je jasno kako treba zabaciti, da kad ga u startu uzme kontra pod ugao uleti i cosak vilice.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 2uerxqo
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:37

Ova prica cem vam opisati divljinu ovog terema, posto sam provalio Code, ja sad konacno uspijevam, polako.
Naletim na ovu, solidno je prevarim, navucem da odma zagrize, i da joj kuku tresnem u ugao, naidje jos jedna ekipa od nas,
sad se oni dvojica i Stefan dive borbi i njenim skokovima, a za mene je to sad ko ples, ko vatreni Tango, cilj je imati je u ruku.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 2llbtds
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Bahamas
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: