Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Flyfishing avantura na Bahamas

Ići dole 
+5
NMilanovic
Mixmaster
Peja
Furflies
Bojovic Danijel
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:42

Gledajte ove usta, gdje tu kuka da zgrabi, da zakaci?
Koliko puta posle kontre cujem, imam osjecaj ko za rucak, ko da grebe noz na viljusku.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 2nl8myo
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 00:51


Posle slikanja je vracam u vodu, nije bila povrijedjena, samo umorna, odma je polako otplivala, jedno 15-tak metara od nas,
Stefan ju je pratio, ja sam spakovao kameru, odjednom kaze Stefan "gledaj", pogledam, voda se zamuti, pijesak se dize,
5 metara na desno, pa onda krv u vodi, 5 metara na lijevo, kaze Stefan "povrijedio si ju jako krvati" ma kakvi samo je
bila u cosak vilice, poogledam pa se nasmijek, jao radovao bi se ja da je ovo moja barakuda, ovu sto mi gledamo je crna i 1,30m
ona je moju pojela i sad ne traje ni 30 sek nalijece jedna 1,2m ajkula Lemonshark, prvo u trag krvi juri ko na Kokain,
lijevo desno, lijevo desno, pa kad nanjusi ovu veliku barakudu te pravo vrh nje, barakuda bjezi, ajkula za njom, dok nijesu nestale iza grebeni, neznamo kako se prica zavrsava, ali jadno je jasno, ko je slab, spor, gine ovdje.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 01:03

Zadnji dan, trazim dobru barakudu daj jednu od merta, mislim se.
Trazim samo njih, nailazim na dvije, 1,1m i 1,3m, koje nazalost znaju ribare, izjebase me.
Od 8 do 14 sati, lutam trazim nista u 16 sati se stecu dva tima kod auta, stefan je odjurio za Bonefish u jedan kanal,
ja jos uvijek trazim i konacno iz ugla oka vidim kako se polako povlaci, brilazi iz vjetra, prvi zabacaj u vjetar, nestecan, nije dobar.
cekam jos malo, pliva dalje, pravo je na 20tak metara ispred mene, zabacaj pravo gdje treba, jedan potez i udar.
Imam je, kako volim ove borbe sa njima, juris pa skok, pa stane provjeri, jos je na udici, pa na drugu stranu juris pa skok,
najmanje 5-6 puta i vise sva se izbaci.
 
Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 1269xz9
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 01:27

Vracam je u vodu i pratim pogledom otpliva preko pijeska i nestade na 20tak metara u podvodnu livadu.
Odjednom se vraca pravo rema meni, iza nje jos jedna barakuda iste velicine je tjera, udara glavom.
U mojoj glavi, *joj evo jos jedne* *dodji samo blize u moj nisan*
One se jure lijevo, desno van mog dometa, ja cekam, ja cekam...
Daleko su i u vjetru, ja cekam, konacno nailaze, prvi zabacaj ova Nova ignorise, nije ni vidjela strimera, preblizu je moje koju juri.
Cekam iducu sansu, nalijecu i ima metar izmedju njih, tacno u stedinu pade strimer, i upali moj plan, jedan potez i ludo ga udari
ova nova barakuda, nece da dijeli, mislila je prije nego moja zgrabi ona ce iz pohlepe, a moja vise nikad nece udarit na stimera.
Opet divlji Tango uzivam u borbi, imam je, kuka ju je u isti ugao i cvrsto, sigurno zgrabila.
Stefan se smije dok me slika i ja se smijem, koji ludi dan. U ribolovu je do zadnje sekunde svasta moguce na vodi.

  Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 11rgd2e
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 01:30

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 2rvzcqw
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 01:33


To je bilo sve o ovo avanturi sto se tice In Shore ribolova, znaci sa obale i na plazama u plitkoj vodi.

Iducih dana slijedi jos Of Shore, to je ribolov na otvotenom moru, okeanu u plavoj dubokoj vodi.
Sta sam samo za jedan dan dozivio...
Onda je ova reportaza kompletna.
Nazad na vrh Ići dole
Peja
Guide
Guide
Peja


Broj poruka : 716
Godina : 46
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 26.03.2011

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 10:35

Bravo Danijele,cestitke na ulovima, dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 11:30

Danijele, dok čitamo ovo, uživamo bar upola kao ti. Sve si objasnio, prikazao, "nacrtao"...sa stolice smo osetili draži tropskog saltwater FF-a. Hvala ti za to.

Kao da već imamo iskustvo, upijajući ove tvoje članke. Čini mi se da bi, kada bi pažljivi čitalac bio na tvom mestu, znao šta treba da radi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 11:36

Prava reportaza, kao film da gledamo! dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 18:19

Mix-e pa to mi je bila i namjera, da iskreno opisem taj revir i dozivljaje na njemu,
koji je jedan od 5najjacih na svijetu za Bonefish u listi je *TOP FIVE*
Predstavio sam vam vec tri, od tih pet.

Provalio si me, ja pisem, kako bi zelio i sam da citam.
I naravno da ti koji ovo citaju, profitiraju od iskustva i ne prave iste greske, nego u startu ako ulete u ovakve terene se nadju ko na
poznatom mjestu, ko da su vec bili tu.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 18:38

A sad slijedi zadnji dio reportaze.
Ovako pocinje, na auto se probusi guma, posle nedelju dana voznje, mi pravo na prvu benzinsku pumpu koju smo vidjeli.
Kad tamo ljubazni ljudi i jedini bijeli mjestan kojeg smo vidjeli, ostali su svi crnci.
Poce on o ribolovu, o ribama, pita sta ima, grize li sta, daje savjete o terenima, probamo sve je kako je rekao, nadjosmo ribe.
Kaze on je i Kapiten svog broda i guide za Off Shore ribolov, po prici simpatican i imam osjecaj da tacno zna o cemu prica
Nudili su nama i ovi guideri na Flat Skif-u da nas vode vani na okean, samo plati i oni ce sa ovim malim, plitkom camcem vani u talase...
Kapiten Cole nas posjecuje u lodge, dogovor za sjetra a i motivacija...kaze ima to i to...moguce je to i to, moze i drugi nacini ribolova.
Stefan i ja se smijemo, kazemo njemu da zelimo samo na Flyfishing i samo na bacanje, ne na slepanje da lovimo i njemu se to svidi
kaze *Deal*
Stefan i ja spremismo po 10tku i po 12ticu, ja SAGEovke on neke nove od staklene fase Epik, meke ko bic.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 19:07

Sunce se ote okeanu i polako se dize zu nebo, novi dan se radja.
Talasi se jure i nestaju iza horizonta, mi jurimo za njima.
Ocekivanje, zelja, masta i san...sve fibrira u meni, ko granata sam, kod koje je osigurac vec izvucem...jedva cekam da detoniram.
A u srcu pitanje " Sta li drzi ovaj dan, sta je spremio za mene? Kakve tajne li mu mogu izmamiti?
A tamo...iza horizonta odjednom...EL DORADO...zlatni grad...

Stefanov strimer nalazi otpor, uzeo ga je Mahi Mahi skace iz vode, ples a i borba pocinje, solidno ga savladjuje, svaka cast,
Koji komad, o takvom ja sanjam, samo jedan takav i ja sam oposlio, meni dosta mislim.
Moj Clouser nece, mijenjanje, probanje 1sat, nemogu recept da mu nadjem, nije ni Stefan. Ali ipak posle puno ignoriranja opet njegov
strimer uze i ovaj lijep ima metar.
Ja jos uvijek trazim rezept. A ribe plicaju jedan zabacaj, samo jedan uopste na 20tak metara i pice danje.
Pa opet trazenje, oko jedne boje on NAVI sa kojom love podmornice, kruzimo i po nekad naleti po koja riba u prolazu.
Konacno vidim hranu u vodi, lignje i male ribice ko cipole oko 12cm, e sad sam ja na redu...
Pravi stimer siv bijel u vodi ko providan, prvi pokusaj, zaustavi ribu, prati ga, uze ka ko bezveze, ja kontru...e sad se probudi i ekspodira skokovi luda jurnjava, 6/0 Tiemco 600 ju je zakovao, 0,52 fluorocarbon Stroft FC1, nema sale ovdje.
Konacno je posle 10-15min savlada, Kapiten Cole ju kukom Gaf ubode i dize u brod.
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 19:09

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 N4bd42
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 19:12

E sad i Stefan svoju vadi iz sanduka na slikanje, nase dvije prve ribe, ma u ribolovackom nebu smo.

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Jpzubc
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 EmptyUto 03 Maj 2016, 19:15

A tek sda i vidim da smo na pravom brodu...

Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 2li90ue
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flyfishing avantura na Bahamas   Flyfishing avantura na Bahamas - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flyfishing avantura na Bahamas
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Flyfishing avantura na Azores
» Flyfishing avantura u Mozambiku
» Flyfishing avantura na Seychellen
» Flyfishing avantura na Christmas Islands
» Flyfishing ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: